Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Trwa dobra passa Developresu, Radomka bez punktu

TL: Trwa dobra passa Developresu, Radomka bez punktu

Nie zwalniają tempa liderki tabeli, siatkarki Developresu Rzeszów. Podopieczne trenera Stephane Antigi pokonały 3:1  Radomkę Radom i umocniły się na pierwszym miejscu. Przyjezdne wygrały pierwszą partię spotkania, kolejne trzy sety przegrały, była to ich jedenasta porażka w obecnym sezonie

Na początku pojedynku skutecznie punktowała Kara Bajema (4:1). Sytuacja szybko odmieniła się przy zagrywkach Katarzyny Skorupy. Gospodynie zaczęły popełniać błędy. Po kontrataku Natalii Murek o czas poprosił trener Antiga (8:8). Skuteczne zagrania Murek sprawiły, że Radomka odskoczyła na 11:9. W szeregach rzeszowianek nie brakowało chaotycznych akcji. Gdy sprytnie kiwnęła w kontrataku Katarzyna Zaroślińska-Król ponownie interweniował szkoleniowiec Developresu (11:14). Atak rzeszowianek opierał się na Bajemie (12:15). W kolejnych akcjach trwała wymiana skutecznych ciosów, na wyraźnym prowadzeniu pozostawały przyjezdne. Przy stanie 15:18 w szeregach rzeszowianek nastąpiła podwójna zmiana. Wciąż warunki na boisku dyktowały przyjezdne, po asie Murek było już 21:16. Dopiero przy zagrywkach Jeleny Blagojević sytuacja zaczęła się zmieniać, po dwóch rzeszowskich blokach o czas poprosił trener Marchesi. Gdy w aut piłkę posłała Kamila Kobus, Developres złapał kontakt punktowy (20:21). Do końca nie brakowało walki, przy stanie 23:23 jeszcze raz interweniował szkoleniowiec Radomki. Kolejne akcje ułożyły się po myśli przyjezdnych, które wygrały 25:23.

W drugim secie radomianki poszły za ciosem i po zagraniu Frei Aelbrecht prowadziły 5:3. Gospodynie po kontrataku Jeleny Blagojević szybko wyrównały (5:5). Po fragmencie wyrównanej gry gdy kiwkę skończyła Murek, interweniował trener Antiga (7:8). W kolejnych akcjach rzeszowianki zaczęły przejmować inicjatywę. Gdy w ataku pomyliła się Zaroślińska-Król, Developres odskoczył na 14:11. Radomka starała się walczyć, ale wciąż skuteczniejsze na siatce były przeciwniczki, dystans utrzymywał się. Po tym jak atak po bloku w aut skończyła Bajema, o czas poprosił trener Marchesi (20:17). Pojedyncze zagrania Alexandry Lazić na niewiele się zdały. Chociaż atak po skosie Murek i błąd na siatce Blagojević pozwoliły Radomce obronić dwie piłki setowe, w ostatniej akcji Zaroślińska-Król zaatakowała w siatkę.

Znacznie lepiej w trzecią odsłonę weszły gospodynie, gdy kontratak wykorzystała Bajema było 9:5 i o czas poprosił trener Marchesi. Serię przy zagrywkach Bruny Honorio przerwała dopiero udanym kontratakiem Zaroślińska-Król (10:5). Gra Developresu nie była pozbawiona błędów, ale to podopieczne Stephane’a Antigi pozostawały na prowadzeniu. Ręki w ataku wciąż nie wstrzymywała Aelbrecht (14:9). Warunki dyktowały jednak gospodynie. Pojedyncze zagrania Radomki na niewiele się zdały. Gdy asa dołożyła Anna Stencel, drugą przerwę w tym secie wykorzystał jeszcze szkoleniowiec przyjezdnych (21:15). W decydującym momencie nie do zatrzymanie była Bajema. Ostatnie słowo w tej odsłonie należało do rzeszowskiego bloku, który zatrzymał atak Lazić.

Pierwsze punkty w czwartym secie padły po asach Stencel. Gdy zablokowana została Zaroślińska-Król o czas poprosił trener Marchesi (4:0). Pierwszy punkt dla Radomki padł dopiero po autowym ataku po skosie Honorio (6:1). Kolejne akcje to skuteczne zagrania gospodyń, atak po bloku w aut Jurczyk dał dziesiąty punkt Developresowi (10:1). Seria prostych błędów rzeszowianek i udany atak Murek sprawiły, że dystans zmniejszył się (10:5). Radomianki zaczęły walczyć, po asie Aelbrecht o czas poprosił trener Antiga (12:8). W kolejnych akcjach gospodynie skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami. Również gra Radomki nie była bezbłędna. Gdy asa posłała Stencel, przerwę wykorzystał radomski szkoleniowiec (17:11). Kolejną serię rzeszowianek zakończyła dopiero Aleksandra Wójcik (19:12). Pojedyncze zagrania Zaroślińskiej-Król na niewiele się zdały (21:15). Autowy atak Murek dał serię piłek meczowych Developresowi (24:15). Mecz zamknęła autowa zagrywka Aelbrecht.

MVP: Kara Bajema

Developres Bella Dolina Rzeszów – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:1
(23:25, 25:22, 25:17, 25:16)

Developres: Honorio (15), Blagojević (6), Stencel (13), Wenerska, Bajema (27), Jurczyk (12), Szczygłowska (libero) oraz Witowksa (1), Rapacz (1) i Kalandadze
Radomka: Murek (10), Zaroślińska-Król (17), Aelbrecht (13), Kobus (5), Lazić (11), Skorupa (1), Biała (libero) oraz Wójcik (1) i Adamek (libero)