Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Tie-break w Łodzi dla Developresu

TL: Tie-break w Łodzi dla Developresu

Pięciosetowy pojedynek zafundowały kibicom zespoły Grot Budowlanych Łódź oraz Developresu Bella Dolina Rzeszów. To podopieczne Jakuba Głuszaka cały czas musiały gonić wynik, ale w tie-breaku warunki dyktowały już liderki TAURON Ligi, które pozostają jedynym niepokonanym w tym sezonie zespołem.  MVP spotkania wybrana została rozgrywająca rzeszowskiej ekipy – Katarzyna Wenerska, która jednak w czwartym secie gorzej się poczuła i musiała opuścić boisko.

Rysice z Rzeszowa lepiej weszły w mecz i po bloku na Monice Fedusio wyszły na prowadzenie (4:2). Łodzianki nie zamierzały szybko spuszczać głów. W obronie widoczna była Daria Skomorowska, a Fedusio dobrze radziła sobie wykorzystując kontrę.  Oba zespoły długo biły się punkt za punkt, ale po kontrze wykorzystanej przez Cleger, to gospodynie prowadziły (11:9). Od tego momentu w meczu to liderki tabeli już spokojnie kontrolowały sytuację na boisku. Bardzo widoczna w ataku była Kara Bajema, a pierwszy set zakończyła dość kuriozalna sytuacja w której po przyjęciu piłki na drugą stronę przez Szczygłowską piłka wpadła w łódzkie boisko i to Rysice objęły prowadzenie (25:22).

Zespół z Rzeszowa jakby stracił koncentrację. Po stronie rzeszowianek zaczęły pojawiać się niewidoczne dotąd błędy. Jelena Blagojević zaatakowała w antenkę (7:10), a gospodynie grały z dużym spokojem. Prawdziwą liderką zespołu była Fedusio (16:12), a zmiany dokonywane przez trenera Antigę nie przynosiły żadnych efektów. Z pomocą Any Kalandadze Developres rzucił się w pogoń, ale to Monika Fedusio doprowadziła do remisu w całym spotkaniu (25:19).

Rzeszowianki przegrany set zdenerwował. Bardzo potrzebna okazała się obecność Any Kalandadze na boisku i bardzo dobrą zmianę na środku dała Dominika Witowska. Zestawienie w przyjęciu Blagojević – Kalandadze okazało się tym idealnym wyborem. Łodziankom coraz ciężej było poradzić sobie z rzeszowskim blokiem, więc ostatecznie to liderki tabeli objęły prowadzenie w meczu (25:19).

Łodzianki odzyskały spokój. Do gry wróciły Ana Cleger i Martyna Łazowska. Co ciekawe bardzo dobrym wyborem trenera Głuszaka okazało się posłanie do boju o tie-breaka Justyny Kędziory. Jej praca w drugiej linii i skuteczność Cleger na kontrze pomogła Budowlanym. Centka radziła sobie dobrze z klasycznej krótkiej (23:20). Obicie bloku przez Fedusio doprowadziło do tie-breaka (25:21).

Piątego seta na boisku rozpoczęła Justyna Kędziora. Budowlane nie wykorzystywały jednak okazji na początku tego seta (2:4). Od tego momentu Rysicie z Rzeszowa utrzymywały dwupunktowe prowadzenie. Fedusio raz jeszcze wykorzystała piłkę w kontrataku (7:6). W ważnym momencie łodziankom udało się zablokować Brunę Honorio (8:8). Zespół z Rzeszowa jakby wrzucił wyższy bieg, a dobrą zmianę w polu zagrywki dała Bajema (13:8). Serię amerykańskiej przyjmującej przerwało dopiero dotknięcie siatki przez Developres w bloku. Mecz zakończyła popsuta przez Cleger zagrywka (10:15).

MVP: Katarzyna Wenerska

Grot Budowlani Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 2:3
(22:25, 25:19, 19:25, 25:21,  10:15)

Budowlani: Lisiak (7), Łazowska, Centka (12), Cleger (25), Fedusio (18), Damaske (8), Skomorowska (libero) oraz Kędziora (2), Lewandowska, Pelczarska i Szczurowska
Developres: Honorio (19), Blagojević (13), Stencel (11), Wenerska (4), Bajema (8), Jurczyk (2), Szczygłowska (libero) raz Witowska (7), Rapacz, Kalandadze (14) i Bińczycka