Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Tie-break w Świeciu, dwa punkty dla wrocławianek

TL: Tie-break w Świeciu, dwa punkty dla wrocławianek

Do kolejnego zaciętego starcia TAURON Ligi doszło w poniedziałkowy wieczór w Świeciu, gdzie siatkarki Jokera podejmowały #VolleyWrocław. Premierowa partia meczu padła łupem gospodyń, ale nie zniechęciło to przyjezdnych, które wygrały dwie kolejne odsłony. W czwartej górą znów były świecianki i o wyniku spotkania decydował tie-break. Kropkę nad i postawiły w nim wrocławianki, które rozbiły rywalki 15:7.

Mecz odważnie otworzyły wrocławianki, które po świetnych akcjach Pauli Słoneckiej od razu zdołały wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Przyjezdne zaczęły jednak popełniać błędy i po chwili to Joker był już o dwa oczka lepszy (5:3). Nieomylne nie były również gospodynie, wobec czego rywalizacja na początku tego seta okazała się niezwykle zacięta. Przełamanie nastąpiło więc dopiero po długiej akcji, którą udało się wygrać siatkarkom ze Świecia (12:9). W dodatku, w połowie tej partii świetnie zagrywała Magdalena Jurczyk, co jedynie umocniło gospodynie na prowadzeniu. Natomiast wrocławianki dalej zmagały się ze swoimi problemami, co coraz bardziej przybliżało ich przeciwniczki do wygranej (13:20). Obyło się już więc bez żadnej niespodzianki i to siatkarki Jokera Świecie mogły triumfować w pierwszej odsłonie tego meczu po skutecznym ataku Katarzyny Marcyniuk (25:17).

Drugiego seta lepiej rozpoczęły gospodynie, które po udanych atakach Adrianny Kukulskiej wypracowały sobie dwupunktową przewagę (5:3). Dobrze funkcjonował jednak blok wrocławianek, dzięki czemu przyjezdne szybko zdołały wyrównać wynik jeszcze na początku tej partii. Od tej pory rozpoczęła się zacięta rywalizacja, której nie zdołał nawet przerwać as serwisowy Katarzyny Marcyniuk. Duże ryzyko podejmowała zarówno jedna, jak i druga drużyna, wobec czego w połowie seta wynik nadal wskazywał na remis (15:15). Mimo walki to  zespół z Wrocławia miał w końcówce o dwa oczka więcej (22:20), do czego przyczyniła się bardzo dobra zagrywka Natalii Murek. Ostatecznie o losach tego seta musiała jednak decydować gra na przewagi, w której lepsze okazały się przyjezdne (27:25).

Wygrana zmotywowała wrocławianki, które jako pierwsze wyszły na prowadzenie w kolejnej partii. Przede wszystkim świetnie funkcjonował ich blok, dzięki czemu przewaga zespołu z Wrocławia już na samym początku wyniosła aż sześć oczek (7:1). Gospodynie poprawiły jednak skuteczność w ataku i po chwili to właśnie one znalazły się na prowadzeniu. Niestety, nie udało im się na nim utrzymać zbyt długo, gdyż myliła się w ataku Wiktoria Kowalska, co przełożyło się na trzypunktową stratę Jokera (9:12). Dobra gra przyjezdnych sprawiła, że dystans między drużynami zmniejszył się dopiero w okolicach końcówki, gdy na zagrywce pojawiła się Katarzyna Marcyniuk (16:18). Błędy siatkarek ze Świecia nie pozwoliły im jednak zawalczyć o wygraną w tym secie. To wrocławianki mogły się więc cieszyć ze zwycięstwa w kolejnej partii, która zakończyła się skutecznym atakiem Pauli Słoneckiej (25:20).

Gospodynie myliły się także w czwartej odsłonie tego meczu, co pozwoliło ich przeciwniczkom wyjść na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Walka była jednak na tyle zacięta, że po skutecznym ataku Katarzyny Marcyniuk wynik uległ wyrównaniu. Dobrze spisywała się w tym elemencie także Joanna Sikorska, dzięki czemu to Joker Świecie miał w połowie seta o dwa oczka więcej (15:13). Atak w aut gospodyń sprawił jednak, że wynik kolejny raz w tej partii wskazał na remis. Podobnie jak poprzednio decydująca okazała się więc dopiero końcówka. Tym razem kluczowy okazał się błąd popełniony przez wrocławianki w przyjęciu (23:25), który przedłużył ten mecz o jeszcze jedną partię.

Tie-break rozpoczął się od błędu technicznego gospodyń. Wykorzystały więc swoją szansę wrocławianki i to one po autowym ataku Adrianny Kukulskiej miały na swoim koncie o trzy oczka więcej (4:1). W dodatku świetną zagrywką popisała się jeszcze Karolina Fedorek i to przyjezdne wydawały się być bliżej wygranej w tym meczu (8:2). Po zmianie stron siatkarki z Wrocławia niezwykle czujne były także na siatce, dzięki czemu po chwili mogły się już cieszyć ze swojego zwycięstwa (15:7).

MVP: Natalia Murek

Joker Świecie – #VolleyWrocław 2:3
(25:17, 25:27, 20:25, 25:23, 7:15)

Joker: Urbanowicz (14), Marcyniuk (18), Kukulska (13), Sikorska (17), Wenerska (2), Jurczyk (10), Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz, Kowalska (9), Muszyńska, Urban (1), Nowacka (libero)
#Volley: Witkowska (8), Murek (16), Szady (1), Rapacz (1), Fedorek (16), Słonecka (20), Adamek (libero) oraz Wołodko (5), Jasek (10), Pancewicz (libero)