Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Tie-break w Bielsku dla Radomki

TL: Tie-break w Bielsku dla Radomki

fot. Łukasz Wójcik - Radomka Radom

Po porażce w Łodzi Radomka straciła miano niepokonanej drużyny w tym sezonie. W piątkowy wieczór na drodze drużyny Riccardo Marchesiego stanęły siatkarki BKS-u Stal Bielsko-Biała. Już po pierwszych dwóch setach było wiadomo, że radomianki nie wywiozą z Bielska kompletu punktów. Tie-break natomiast zadecydował, że przypadną im dwa punkty, a tylko jeden pozostanie na koncie Stali. 

Lepiej spotkanie rozpoczęły bielszczanki, które bardzo dobrze grały na środku siatki oraz w obronie (4:1). Przy mocnej zagrywce Gabrieli Orvosovej gospodynie jeszcze powiększyły przewagę (7:1). Siatkarki z Radomia szybko wzięły się za odrabianie strat, jednak gdy tylko zbliżały się do rywalek, działał blok BKS-u, głównie duet Świrad – Orvosova (12:7).Na lewym skrzydle nie myliła się Andrea Kossanyiova, natomiast podopieczne trenera Riccardo Marchesiego popełniały coraz więcej błędów (11:17). Bielszczanki utrzymywały prowadzenie, a po błędzie Bruny Honorio Marques miały już siedem punktów przewagi (21:14). W końcówce nie pozwoliły już rywalkom odrobić strat, ponownie zadziałał blok Martyny Świrad, a ostatni punkt zdobyła Orvosova atakiem z prawego skrzydła (25:17).

Początek drugiej partii był zdecydowanie bardziej wyrównany, po stronie Radomki bardzo dobrze na środku grała Justyna Łukasik, zaczął działać również blok (5:4). Coraz lepiej w ataku radziła sobie także Honorio, dzięki czemu jej zespół zbudował przewagę (9:6). Na boisku wywiązała się zacięta walka, a bielszczanki po bloku Orvosovej traciły do rywalek tylko jeden punkt (11:12). Gra toczyła się punkt za punkt, jednak wciąż na prowadzeniu były przyjezdne – dopiero po błędzie przejścia linii 3. metra przez Honorio na tablicy wyników widniał remis (15:15). Kolejny błąd radomianek i mocny atak Kossanyiovej dały BKS-owi przewagę w końcówce (19:17). To właśnie na czeskiej przyjmującej opierała się gra zespołu trenera Bartłomieja Piekarczyka w ostatnich akcjach seta, skuteczna była również Aleksandra Kazała, która zakończyła partię efektownym uderzeniem z lewego skrzydła (25:22).

Trzecią odsłonę meczu ponownie lepiej otworzyły bielszczanki, które kontynuowały dobrą grę blokiem  (4:2). Radomianki szybko doprowadziły do wyrównania po błędach gospodyń (6:6). Między zespołami wywiązała się zacięta walka, jednak to przyjezdne miały niewielką przewagę dzięki małej liczbie pomyłek i skutecznych akcjach Janisy Johnson (12:9). Zespół trenera Marchesiego coraz lepiej grał blokiem, a na skrzydłach skuteczny był duet Johnson – Honorio (18:13). Siatkarki Radomki pewnie zmierzały po zwycięstwo i pojedyncze skuteczne akcje Weroniki Szlagowskiej czy Martyny Świrad nie były w stanie odwrócić losów seta (16:21). W końcówce bielszczanki popełniły sporo błędów w ataku i ostatecznie przyjezdne wygrały 25:17 po dwóch mocnych uderzeniach Bruny Honorio.

Już od początku czwartej partii pełno było długich, zaciętych wymian, w których górą były radomianki (4:0). Stopniowo powiększały one prowadzenie przy zagrywce Katarzyny Skorupy oraz Janisy Johnson, która kontynuowała skuteczną grę w ataku (12:2). Przyjezdne dominowały nad bielszczankami w każdym elemencie, bardzo dobrze broniły i pewnie wykorzystywały kontry (18:6). Siatkarki BKS-u notowały pojedyncze udane akcje, jednak było ich za mało, by mogły one odrobić chociaż część strat i nawiązać wyrównaną walkę z przeciwniczkami (9:22). Atak Julii Twardowskiej i uderzenie z drugiej piłki Skorupy zakończyły seta (25:11).

Decydująca partia rozpoczęła się od efektownego ataku Honorio i asa serwisowego Łukasik (2:0). Gospodynie wróciły jednak na poziom gry z dwóch pierwszych setów, doprowadziły do wyrównania, a przy zagrywce Kossanyiovej zbudowały przewagę (8:4). W końcówce popełniły jednak kilka prostych błędów, co pozwoliło radomiankom doprowadzić do wyrównania (12:12). Atak w aut Kossanyiovej i blok duetu Honorio – Picussa dały przyjezdnym zwycięstwo (15:13).

MVP: Bruna Honorio Marques

BKS Stal Bielsko-Biała – E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:3
(25:17, 25:22, 17:25, 11:25, 13:15)

Składy zespołów:
BKS:  Kazała (11),  Janiuk (10), Kossanyiova (13), Świrad(16 ), Orvošová (18),  Gajewska,  Drabek (libero) oraz  Dąbrowska,  Szlagowska (3), Drużkowska (1), Wawrzyniak, Szczygłowska (libero)
Radomka: Honorio Marques (30), Picussa (5), Johnson (25), Łukasik (8), Twardowska (6), Skorupa (5), Witkowska (libero) oraz Molenda (1), Bałucka, Biała (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved