Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Szybkie zwycięstwo ŁKS-u nad wrocławiankami

TL: Szybkie zwycięstwo ŁKS-u nad wrocławiankami

Z roli faworytek w TAURON Lidze wywiązały się siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź, które we własnej hali pokonały #VolleyWrocław. Łodzianki pewnie wygrały 3:0, w żadnym z trzech rozegranych setów nie dały szans niżej notowanym rywalkom z Dolnego Śląska, nie pozwalając im dobrnąć chociażby do granicy 20 punktów.

Mecz w Łodzi otworzyły dwa skuteczne ataki wrocławianek, ale Klaudia Alagierska od razu wyrównała po akcji w bloku. Obie drużyny wymieniały się skutecznymi atakami na siatce, a także popsutymi zagrywkami. Po pewnym czasie także atakami. Choć zagrywka Veroniki Jones-Perry pozwoliła łodziankom wypracować przewagę. Przy serwisie Kamili Witkowskiej kontry miejscowe zaczęły wykorzystywać kontry, a Alagierska blokiem zamknęła niezwykle długą wymianę. ŁKS prowadził wtedy 14:8. Przyjezdne miały coraz większe problemy w ataku i gdy po raz kolejny zostały zatrzymane, przegrywały już 9:16. Moment dobrej gry zaliczyła Nina Kocić, jednak to było za mało. Andrea Kossanyiova w samej końcówce wykorzystała też kontrę, ale Piasecka dała piłkę setową miejscowym, a od razu w kontrze wykorzystała ją Jukoski.

Drugą odsłonę rozpoczął punkt zdobyty blokiem przez Robertę Ratzke. W ekipie z Wrocławia skuteczna była Yunieska Robles Batista i jej trzy skuteczne ataki wysunęły przyjezdne na prowadzenie. #VolleyWrocław dużo lepiej radził sobie w ataku, choć po bloku Jukoski na Fedorek ŁKS przejął prowadzenie (8:7). W kolejnych minutach drużyny grały atak za atak, lepiej spisywała się Karolina Fedorek. W połowie partii ŁKS zanotował serię przy zagrywce Alagierskiej. Środkowa świetnie uderzała, a jej zespół to wykorzystywał, szybko odskakując na 17:12. Mimo to trwała zacięta walka, nie brakowało długich i emocjonujących wymian. Cały czas przewagę kontrolował jednak ŁKS i po punkcie z zagrywki Joanny Pacak był bliski wygranej w secie (22:16). W końcówce wrocławianki nie ustrzegły się błędów, a miejscowe prowadziły w meczu już 2:0.

Po wyrównanym początku seta trzeciego łodzianki znowu wykorzystały swoją zagrywkę i punktowały serią (10:7). W połowie odsłony wrocławianki zupełnie straciły pewność siebie i rytm gry. ŁKS grał blokiem i w kontrze. Cały czas sprawiał też spore problemy serwisem. Wynikiem tego było pewne wprowadzenie 19:12. W ekipie #VolleyWrocław nie pomagały ani przerwy na żądanie, ani zmiany. ŁKS był na fali i pewnie zmierzał do wygranej w całym meczu. Jak się okazało w tej partii nie miał z tym żadnych problemów i zgarnął ważny komplet punktów do ligowej tabeli.

MVP: Julita Piasecka

ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:0
(25:16, 25:18, 25:16)

ŁKS: Jukoski (10), Witkowska (7), Ratzke (4), Alagierska (10), Piasecka (12), Jones-Perry (11), Strasz (libero) oraz Grajber, Pacak (7), Sobiczewska (2), Gajer i Jaryszek
#Volley: Hawryła (3), Kossanyiova (4), Kocić (8), Kaczmar (2), Robles (13), Fedorek (4), Bodasińska (libero) oraz Wellna (1), Gromadowska (3), Stancelewska (1) i Szady (1)