Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Szósta z rzędu wygrana siatkarek Developresu

TL: Szósta z rzędu wygrana siatkarek Developresu

Jak na razie nie do zatrzymania w tym sezonie są siatkarki Developresu. Rzeszowianki mają na swoim koncie już Superpuchar Polski, a w sobotę odniosły szóste z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach TAURON Ligi. Podopieczne trenera Stephane’a Antigi w trzech setach pokonały w Świeciu drużynę Jokera i z 16 punktami na koncie po 6 kolejkach zajmują fotel lidera. Joker po sześciu spotkaniach ma zaledwie dwa punkty i jest ostatni w tabeli ekstraklasy.

Od trzypunktowego prowadzenia gospodyń rozpoczęło się to spotkanie. Przyjezdne jednak nie odpuszczały i dzięki świetnym zagrywkom Anny Stencel wypracowały sobie dwa oczka przewagi (9:7). Co prawda siatkarkom ze Świecia udało się doprowadzić do wyrównania, ale dzięki dobrej dyspozycji Any Kalandadze to rzeszowianki były w znacznie lepszej sytuacji w połowie seta (16:12). Popracowały jeszcze blokiem końcówce i od tej pory zdawały się pewnie zmierzać po wygraną w premierowej odsłonie (22:16). Ostatecznie siatkarki Developresu triumfowały po skutecznym ataku Stencel (25:19).

Wyrównana walka powróciła na początku seta numer dwa. As serwisowy Pauliny Brzoski sprawił jednak, że to zawodniczki Jokera miały o oczko więcej (7:6). Niedługo potem błąd popełniła Katarzyna Wenerska i po swoim skutecznym bloku to gospodynie mogły się cieszyć z trzypunktowej przewagi. Taki stan nie utrzymał się za długo, gdyż sytuację na boisku odmieniła dobra dyspozycja w polu serwisowym Bruny Honorio Marques (17:12). Nie bez znaczenia był także fakt, iż w dalszym ciągu świetnie radziła sobie w ataku Kalandadze. Sytuacja zaostrzyła się jeszcze w końcówce, gdy punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Julia Twardowska, a blokiem popisała się Judyta Gawlak (20:22). W dodatku, przyjezdne zaczęły popełniać błędy własne i o zwycięstwie w tej partii musiała decydować gra na przewagi. W niej lepsze okazały się rzeszowianki, a „kropkę nad i” postawił atak Bruny Honorio (26:24).

Kolejną odsłonę lepiej otworzyły przyjezdne (4:2). Dzięki świetnym zagrywkom Izabelli Rapacz po chwili wypracowały sobie aż sześciopunktową przewagę. Gospodyniom udało się na moment zmniejszyć dystans, ale dzięki dobrej dyspozycji Kalandadze i bloku Dominiki Witowskiej Developres zaczął pewnie zmierzać po wygraną w całym spotkaniu (16:9). Szczególnie, że sytuacji zawodniczek ze Świecia nie poprawiały także ich błędy własne. Co prawda nie uniknęły ich także rzeszowianki, ale nie wpłynęło to już na losy tej partii. Zatem to Developres Bella Dolina Rzeszów wyszedł zwycięsko z tego spotkania i tym samym dopisał trzy punkty do swojego konta (25:18).

MVP: Ana Kalandadze

Joker Świecie – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3
(19:25, 24:26, 18:25)

Joker: Gawlak (9), Brzoska (4), Skrzypkowska, Oliveira (7), Zaborowska (2), Twardowska (5), Nowak (libero) oraz Jagła (libero), Michalewicz, Raczkowska (8), Sikorska (8), Picussa i Kubacka
Developres: Honorio (4), Stencel (9), Wenerska (2), Bajema (5), Kalandadze (15), Jurczyk (4), Szczygłowska (libero) oraz Blagojević (2), Witowska (2), Rapacz (9) i Bińczycka