Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Starcie w Mielcu zakończył tie-break

TL: Starcie w Mielcu zakończył tie-break

W drugim meczu trzeciej kolejki Tauron Ligi Stal Mielec podejmowała u siebie drużynę z Opola. Obie walczyły o swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Starcie zakończyło się dopiero po pięciosetowej rywalizacji, w której dwa punkty do ligowej tabeli zgarnęły miejscowe.

Zacięty początek

Otwarcie spotkania grane było punkt za punkt. Dopiero po bloku na Bałuckiej przyjezdne wyszły na prowadzenie 7:5, a ręki w ataku nie wstrzymywała Ana Karina Olaya. Po drugiej stronie siatki ze zmiennym szczęściem radziła sobie Weronika Gierszewska. Swoje akcje kończyła Oliwia Sieradzka. Mocny atak Olayi dał 16. punkt przyjezdnym, dlatego o czas poprosił trener Popik (13:16). W kolejnych akcjach nie myliła się Gierszewska, zaś rywalki zaczęły popełniać błędy. Po tym jak opolanki wpadły w siatkę, rywalki wyszły na prowadzenie 19:8 i o czas poprosił trener Vettori. Dalsza faza seta to niepozbawiona pomyłek walka punkt za punkt. Po zepsutej zagrywce Połeć gospodynie miały piłkę setową, ale nie wykorzystały jej. Dopiero gra na przewagi wyłoniła zwyciężczynie. Seta zamknęła Sieradzka.

Gospodynie przejęły inicjatywę

Z nową energią w drugiego seta weszły gospodynie. Po bloku na Marcie Pamule Stal prowadziła 6:3. W kolejnych akcjach zdarzały się błędy, ale na prowadzeniu pozostawały gospodynie. Problemy ze skończeniem ataku przez Gierszewską oraz as Olayi sprawiły, że UNI złapało kontakt punktowy (11:10). Chociaż po punktowej zagrywce Soni Kubackiej było już 14:11 dla mielczanek, rywalki szybko ruszyły do odrabiania strat. Celne zagrania Sieradzkiej i atak z przechodzącej piłki Katarzyny Połeć wyrównały wynik (14:14). Opolanki nie zdołały jednak przełamać rywalek. Swoje akcje kończyła Emilia Mucha a po bloku na sieradzkiej interweniował trener Vettori (19:16). Przyjezdne walczyły do końca, ale nie zdołały odwrócić biegu seta. Punkt na wagę zwycięstwa Stali zdobyła Gierszewska.

Gdy Gierszewska skończyła przedłużoną wymianę gospodynie odskoczyły na 7:4 i o czas poprosił opolski szkoleniowiec. Chociaż ze zmiennym szczęściem atakowała Bryda, mielczanki pozostawały na prowadzeniu. Raz za razem punktowała Gierszewska, dobrze funkcjonował blok Stali (15:11). Po tym jak ciekawą akcję skończyła Kubacka, kolejną przerwę wykorzystał trener Vettori. Mimo roszad w obu składach sytuacja na boisku nie zmieniała się. W końcówce opolanki rzuciły się do odrabiania strat, ale nie zdołały odwrócić biegu seta. Po kontrataku Gierszewskiej Stal miała kolejne piłki setowe (24:21). Olaya i Pamuła obroniły dwie z nich, ale kropkę nad i postawiła Gierszewska.

Falowanie i spadanie

Na początku czwartej odsłony opolanki zaliczyły serię przy zagrywkach Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Po kontrataku Pamuły było już 7:4 dla UNI. Gdy kolejny kontratak wykorzystała Olaya, interweniował trener Popik (6:10). Po tym jak w siatkę zaatakowała Gierszewska, kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec Stali (7:13). W kolejnych akcjach problemy ze skończeniem ataku miała Zaroślińska-Król. Mielczanki konsekwentnie punktowały. Po kontrataku Gierszewskiej złapały kontakt punktowy i o czas poprosił trener Vettori (10:15, 14:15). Obie drużyny grały falami, seria przy zagrywkach Gierszewskiej sprawiła, że wynik w końcówce się wyrównał (15:19, 19:19). Po czasie dla trenera Vettoriego Bryda wykorzystała przechodzącą piłkę. Końcówka potoczyła się po myśli gospodyń. Kontratak Muchy dał serię piłek meczowych beniaminkowi (24:20). Po ataku Gierszewskiej sędzina poprosiła o weryfikację. Początkowo punkt przyznano gospodyniom, co kończyłoby mecz, ale… po protestach pierwsza sędzina zmieniła decyzję. Serię zaliczyły opolanki i po bloku na Gierszewskiej miały piłkę setową. Zweryfikowany na po bloku atak Olayi doprowadził do tie-breaka.

Dobra postawa Gierszewskiej wyprowadziła gospodynie na prowadzenie 5:3. Swoje akcje kończyła Katarzyna Bryda (7:3). Po zmianie stron asa dołożyła Gierszewska i było 9:4 dla Stali. W kolejnych akcjach walka wyrównała się. Przewagę utrzymywały gospodynie. Gdy Zaroślińska-Król została zablokowana, o czas poprosił jeszcze trener UNI. Ostatni punkt dla Stali padł po tym jak Zaroślińska-Król przebiła piłkę w siatkę.

MVP: Weronika Gierszewska

ITA Tools Stal Mielec – Uni Opole 3:2
(26:28, 25:18, 25:23, 24:26, 15:8)

Stal: Nowacka (4), Bałucka (5), Mucha (22), Gierszewska (28), Kubacka (6), Kucharska (7), Łyduch (libero) oraz Bryda (16), Laskowska-Azab i Walczak
Uni: Orzyłowska (11), Olaya (22), Pamuła (8), Połeć (8), Sieradzka (12), Bińczycka (3), Adamek (libero) oraz Białek (libero), Janicka (1), Zaroślińska-Król (6) i Kecher (1)