Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Skuteczny rewanż #VolleyWrocław na MKS-ie Kalisz

TL: Skuteczny rewanż #VolleyWrocław na MKS-ie Kalisz

Siatkarki #VolleyWrocław udanie zrewanżowały się MKS-owi Kalisz za wtorkową porażkę. Podopieczne trenera Kurczyńskiego wywiozły z Kalisza komplet punktów, pozwalając rywalkom wygrać tylko jednego seta.  Pokaz siły wrocławianki zaprezentowały zwłaszcza w czwartej odsłonie. MVP została Małgorzata Jasek.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt. Przełamanie nastąpiło bowiem dopiero po świetnej zagrywce w wykonaniu Adrianny Szady, po której zespół z Wrocławia zdołał wyjść na trzypunktowe prowadzenie (8:5). Wrocławianki świetnie pracowały także blokiem, dzięki czemu jedynie powiększały swoją przewagę. Co prawda gospodynie zdołały odrobić z czasem część strat, ale w połowie seta nadal traciły do swoich przeciwniczek cenne trzy oczka (12:15). W końcówce popracowała jednak w ataku Natalia Murek i to siatkarki z Wrocławia zdawały się być znacznie bliżej wygranej (20:15). W decydującym momencie rywalizacja uległa mimo wszystko zaostrzeniu, gdy Weronika Centka notowała na swoim koncie blok za blokiem. Ponadto, wrocławianki zaczęły popełniać także błędy własne. Ostatecznie udało im się jednak zwyciężyć w pierwszej partii po błędzie w ataku popełnionym przez Zuzannę Szperlak (25:23).

Od błędu w ataku rozpoczęły kaliszanki drugą partię. Chwilę później asa serwisowego dołożyła jeszcze Natalia Murek i wrocławianki były już na trzypunktowym prowadzeniu (4:1). Nie uniknęły jednak błędów własnych, przez co wynik szybko uległ wyrównaniu. Zawodniczki z Wrocławia nadrobiły za to atakiem i po skutecznych akcjach w wykonaniu Pauli Słoneckiej przywróciły sobie utraconą przewagę (9:5). Gospodynie nie unikały natomiast błędów własnych, co powiększało jedynie dystans między obydwoma drużynami (6:12). I tym razem udało im się jednak odrobić część strat i tym samym zaostrzyć całą rywalizację. W końcówce popracowały jeszcze blokiem, dzięki czemu w decydującym momencie zdołały objąć prowadzenie w tej partii. Tym razem o zwycięstwie musiała więc decydować gra na przewagi, w której lepsze okazały się siatkarki MKS-u Kalisz (27:25).

Już na początku trzeciego seta Małgorzata Jasek zanotowała na swoim koncie asa serwisowego, dzięki czemu o punkcik lepszy był zespół z Wrocławia. Świetną zagrywkę zanotowała jednak także Karolina Bednarek, wobec czego szybko nastąpiła zmiana na prowadzeniu (6:5). Nie przerwało to natomiast zaciętej walki punkt za punkt, która trwała aż do skutecznego ataku Zuzanny Szperlak na dwa oczka przewagi dla MKS-u (12:10). Punktową zagrywkę dołożyła jeszcze do tego Oliwia Bałuk, co jedynie umocniło gospodynie na prowadzeniu. Nie cieszyły się nim jednak zbyt długo, gdyż zaczęły popełniać błędy w ataku, co doprowadziło do wyrównania wyniku w połowie tego seta. Myliły się też i później, co przełożyło się na dwa oczka przewagi po stronie drużyny z Wrocławia (17:15). Ten moment okazał się decydujący dla losów tej partii, wobec czego to wrocławianki mogły cieszyć się z kolejnej wygranej po swoim skutecznym ataku (25:20).

Także i na początku czwartego seta nie mogło zabraknąć punktowych zagrywek. Tym razem dwa asy serwisowe z rzędu zanotowała na swoim koncie Weronika Centka, co pozwoliło gospodyniom wyjść od razu na prowadzenie. Wrocławianki popracowały jednak blokiem i szybko doprowadziły do remisu (6:6). Czujną grę na siatce kontynuowały także później, dzięki czemu w okolicach połowy seta miały już nad kaliszankami aż cztery oczka przewagi (13:9). Do tego asa serwisowego dołożyła jeszcze Adrianna Szady, co coraz bardziej przybliżało przyjezdne do zwycięstwa w całym meczu. Ponadto, w końcówce nie do zatrzymania wydawała się Małgorzata Jasek, dzięki czemu to wrocławianki zakończyły szczęśliwie dla siebie czwartą partię skutecznym atakiem Pauli Słoneckiej (25:13).

MVP: Małgorzata Jasek

Energa MKS Kalisz –  #VolleyWrocław 1:3
(23:25, 27:25, 20:25, 13:25)

MKS: Polak (4), Bednarek (10), Szczurowska (12), Damaske (5), Szperlak (13), Centka (12), Łysiak (libero) oraz Budnik, Gałkowska (4), Mazur (libero), Chrzan, Bałuk (8)
#Volley: Witkowska (11), Murek (14), Szady (2), Rapacz (4), Fedorek (7), Słonecka (17), Adamek (libero) oraz Wołodko (1), Jasek (18), Bączyńska