Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Rzeszowianki bez straty seta w starciu z Radomką

TL: Rzeszowianki bez straty seta w starciu z Radomką

Mecz Developresu SkyRes Rzeszów z E.LECLERC MOYA Radomką Radom zapowiadał się na jeden z najciekawszych pojedynków tej rundy TAURON Ligi. Gospodynie tego spotkania nie straciły jednak ani jednego seta, choć w każdym z nich radomianki miały swoje szanse, ale zwłaszcza w pierwszej i drugiej odsłonie zabrakło im skuteczności w końcówce.

Zaskoczeniem była z pewnością obecność Juliette Fidon-Lebleu w wyjściowej szóstce. Stephane Antiga zdecydował się zastąpić Alexandrę Lazić właśnie francuską skrzydłową. Rzeszowianki nie mogły sobie wymarzyć lepszego otwarcia partii, bowiem po serii zagrywek Jeleny Blagojević wspartej ich dobrą grą i błędami rywalek zrobiło się 11:2. Serię rywala przerwała dopiero Julia Twardowska, a znane ze swojej waleczności radomianki absolutnie nie zamierzały spuszczać głów. Krok po kroku wzięły się za odrabianie strat. Spory udział w tym miało trio skrzydłowych – Honorio Marques, Johnson i Twardowska oraz to, że przyjezdne zachowały spokój. Do remisu doszło dopiero po autowym ataku Juliette Fidon-Lebleu i gdy wydawało się, że set rozstrzygnie się na korzyść przyjezdnych, to gospodynie wrzuciły wyższy bieg, między innymi Kiera Van Ryk nie zawodziła swojej drużyny (25:21).

Gra w polu zagrywki była jednym z kluczowych elementów w tym secie. Po granym punkt za punkt początku, w środkowej fazie seta rzeszowianki zaczęły budować przewagę. Fidon-Lebleu wykorzystała przechodzącą piłkę (16:11). Podobnie jak w pierwszym secie radomianki były w stanie odrobić stratę, ale tym razem było to z drobną pomocą gospodyń meczu. Ciężar gry w końcówce wzięła na siebie Bruna Honorio Marques i to po jej mocnych zagrywkach Radomka miała piłkę setową. Niestety dla niej, po błędzie Twardowskiej i mocnym ataku Van Ryk po prostej to zespół z Rzeszowa wygrał 26:24.

Radomianki jakby podłamała końcówka drugiego seta. Coraz większe kłopoty miała też linia przyjęcia. Anna Stencel zapunktowała w ataku z krótkiej (14:11) i można było odnieść wrażenie że zespół z Radomia już nie podejmuje dalszej walki. Bardzo dobrze w ataku prezentowała się zaś Fidon-Lebleu, a Kiera Van Ryk zakończyła mecz kiwką blok aut na korzyść swojego zespołu (25:17).

MVP: Kiera Van Ryk

Developres SkyRes Rzeszów – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:0
(25:21, 26:24, 25:17)

Developres: Van Ryk (20), Blagojević (9), Stencel (5), Kaczmar (3), Efimienko-Młotkowska (5), Fidon-Lebleu (10), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Krajewska i Rasińska (1)
Radomka: Honorio Marques (18), Picussa (2), Johnson (8), Łukasik (3), Twardowska (7), Skorupa (4), Witkowska (libero) oraz Biała (1), Bałucka (1) i Szczygioł