Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Rysice zdobyły Pałac

TL: Rysice zdobyły Pałac

Wicemistrzynie Polski pod zmienioną nazwą PGE Rysice Rzeszów zainaugurowały rozgrywki TAURON Ligi. Była to inauguracja udana, bo w trzysetowym spotkaniu bez problemu pokonały KS Pałac Bydgoszcz.

Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek. Wynik oscylował wokół remisu. Atak rzeszowianek opierał się na Ann Kalandadze. Po drugiej stronie siatki ze zmiennym szczęściem punktowała Pola Nowakowska. Skutecznie kontrataki Joanny Sikorskiej i as Nowakowskiej wyprowadziły gospodynie na prowadzenie 14:13, interweniował trener Antiga. W kolejnych akcjach bydgoszczanki zaczęły popełniać więcej błędów. Gdy blok zatrzymał Sikorską, o czas poprosił bydgoski szkoleniowiec (15:17). W kolejnych akcjach raz za razem punktowała Kalandadze. Po udanym kontrataku Gabrieli Orvosovej było już 23:18 dla Rysic i kolejną przerwę wykorzystał trener Tęcza. Po celnym zagraniu Amandy Coneo przyjezdne miały piłki setowe. Drugą z nich wykorzystała Orvosova.

Dominacja Rysic

Chociaż pierwsze akcje drugiego seta należały do gospodyń, które po asie Witowskiej prowadziły 3:0, rywalki szybko wyrównały (3:3). Wyższą skuteczność w ataku utrzymywały przyjezdne. Po ataku po skosie Anny Obiałej rzeszowianki odskoczyły na 10:6 i o czas poprosił trener Tęcza. Dobrze funkcjonował rzeszowski blok, bydgoszczanki miały problem ze skończeniem swoich akcji. Przy stanie 7:14 ponownie interweniował trener Pałacu. W rzeszowskich szeregach skutecznie punktowała Obiała i Weronika Centka (11:18). Mimo starań Nowakowskiej dystans pozostawał wyraźny. Po weryfikacji na korzyść przyjezdnych siatkarki z Rzeszowa miały serię piłek setowych. Gospodynie obroniły trzy z nich, ale ostatni punkt oddały rywalkom po własnym błędzie.

Z wysokiego c w trzecią odsłonę weszły rzeszowianki. Po asie Weroniki Centki interweniował trener Tęcza (2:6). Gospodynie w kolejnych akcjach nadal miały problemy z przyjęciem, co rzutowało na ich skuteczność w ataku. Po kontrataku z szóstej strefy Weroniki Szlagowskiej kolejną przerwę wykorzystał trener Pałacu (4:11). Po przerwie skutecznie zaatakowała Koleta Łyszkiewicz. Chociaż gra rzeszowianek nie była pozbawiona błędów, dystans pozostawał bardzo wyraźny. Trener Antiga rotował składem. Mimo wyraźnej przewagi rzeszowianki nie traciły koncentracji. Ostatnie punkty dla Rysic zdobywała Julia De Paula.

MVP: Katarzyna Wenerska

KS Pałac Bydgoszcz – PGE Rysice Rzeszów 0:3
(19:25, 17:25, 18:25)

Pałac: Bałdyga, Nowakowska (12), Sikorska (11), Paluszkiewicz (3), Witowska (3), Łyszkiewicz (10), Witkowska (libero) oraz Gorzkiewicz i Makarewicz (1)
Rysice: Obiała (6), Centka (11), Wenerska (1), Orvosova (11), Coneo (10), Kalandadze (13), Szczygłowska (libero) oraz De Paula (4), Makarowska-Kulej, Szlagowska (3) i Kowalska (1)