Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Rysice twardsze niż Stal

TL: Rysice twardsze niż Stal

PGE Rysice Rzeszów nie miały żadnego problemu z pokonaniem na wyjeździe ITA TOOLS Stal Mielec. Podopieczne Stephana Antigi wygrały 3:0 z czerwoną latarnią ligi i powróciły na trzecie miejsce w tabeli. Francuski szkoleniowiec dał w tym meczu pograć kilku zmienniczkom, które wcześniej miały mniej okazji do pokazania się na boisku.

Pod kontrolą Rysic

Otwarcie spotkania było zacięte. Ze zmiennym szczęściem atakowała Emilia Mucha. Swoje akcje kończyły obie atakujące – Gabriela Orvosova i Weronika Gierszewska. Na prowadzeniu pozostawały rzeszowianki. Po kolejnych udanych atakach Weroniki Szlagowskiej interweniował trener Grabda (13:16). W dalszej fazie seta gospodynie nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone rywalki. Chociaż nie brakowało długich wymian, padały one głównie łupem przyjezdnych. Raz za razem punktowała Amanda Coneo. Gdy asa dołożyła Gabriela Makarowska-Kulej było już 23:19 dla Rysic. Ostatnie punkty rzeszowianki zdobywały blokiem.

Miłe złego początki

Od początku drugiej odsłony gospodynie grały skutecznie. Celnie atakowała Katarzyna Bryda (7:6). Gdy zablokowana została Orvosova, interweniował trener Antiga (9:7). W kolejnych akcjach skutecznie na siatce grała Weronika Centka i po bloku na Gierszewskiej wynik wyrównał się (10:10). W kolejnych akcjach trwała gra punkt za punkt. Dopiero po asie Klaudii Laskowskiej-Azab i kontrataku Soni Kubackiej gospodynie odbudowały przewagę. Przy stanie 16:13 kolejny czas wykorzystał rzeszowski szkoleniowiec. W dalszej fazie seta uaktywnił się blok Rysic i przyjezdne wyrównały wynik (19:19). W końcówce to siatkarki z Rzeszowa dyktowały warunki. Dobrze funkcjonował ich blok a swoje akcje kończyła Centka. Ostatnią akcję, która ponownie była przedłużona, zakończył autowy atak Nowackiej.

Konsekwentna gra rzeszowianek

Przy zagrywkach Katarzyny Wenerskiej przyjezdne wyszły na prowadzenie 4:1 i o czas poprosił trener Grabda. Serię rywalek przerwała dopiero kiwką Mucha (2:6). Nieskuteczną Gierszewską zmieniła Dyduła. Przy stanie 10:5 dla Rysic trener Antiga zdecydował się na podwójną zmianę. Rzeszowianki grały konsekwentnie, dystans powiększał się. Po kontrataku Szlagowskiej drugą przerwę wykorzystał mielecki szkoleniowiec (6:13). Mielczanki nie potrafiły znaleźć sposobu na konsekwentnie punktujące rywalki. Rzeszowianki górowały na siatce, skutecznie obijając blok (10:18). Pojedyncze zagrania Brydy na niewiele się zdały. Atak po bloku w aut Julii De Pauli dał serię piłek meczowych Rysicom. Drugą z nich kiwką po bloku wykorzystała Szlagowska.

MVP: Weronika Centka

ITA TOOLS Stal Mielec – PGE Rysice Rzeszów 0:3
(19:25, 21:25, 14:25)

Stal: Bryda (9), Laskowska-Azab (5), Mucha (12), Gierszewska (9), Kubacka (3), Kucharska (3), Pancewicz (libero), Łyduch (libero) oraz Dyduła (1), Nowacka (2), Bałucka i Walczak
Rysice: Obiała (8), Centka (13), Wenerska (2), Orvosova (12), Coneo (6), Szlagowska (11), Kubas (libero) oraz De Paula (3), Makarowska-Kulej (1), Kowalska (3)