Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pierwsza porażka BKS-u, hit kolejki dla Rysic

TL: Pierwsza porażka BKS-u, hit kolejki dla Rysic

8. kolejkę TauronLigi rozpoczęło hitowe spotkanie niepokonanego do tej pory BKS-u Bostik  ZGO Bielsko-Biała oraz PGE Rysic Rzeszów. Liderki z Bielska-Białej były jak dotąd niepokonane.  Pogromczyniami ekipy trenera Piekarczyka okazały się jednak rzeszowianki, które po emocjonującym pierwszym secie  dwa kolejne wygrały już bardzo pewnie. MVP została Ann Kalandadze.

Obie rozgrywające przywitały się z przeciwniczkami grając ze swoimi środkowymi. BKS gorzej wszedł mecz i szybko dał się złapać w błędzie ustawienia (2:5). Rysice grały pewnie, a Katarzyna Wenerska błyskawicznie wykreowała sobie liderkę w ataku – Gabriela Orvosova nie zawodziła w tej roli (12:16). Kilka błędów w przyjęciu pozwoliło gospodyniom nawiązać walkę. Zagrywki Julii Nowickiej zrobiły różnicę (21:19) i wszystko układało się na korzyść liderek tabeli. Asem w talii trenera Antigi okazała się tym razem Gabriela Makarowska-Kulej, której punktowa zagrywka umożliwiła grę na przewagi (24:24). Zaciętą walkę na korzyść drużyny z Rzeszowa zakończył skuteczny blok na Kertu Laak (26:28).

Przegrana na przewagi bardzo poirytowała siatkarki BKS-u. Kertu Laak uderzyła po skosie (5:1), ale szybko prowadzenia nie udało się utrzymać. Coraz ciężej szło w ataku bialskim przyjmującym, co bezbłędnie wykorzystywał zespół z Rzeszowa (9:9). Braki w skuteczności Amandy Coneo udało się ukryć. Karta odwróciła się na stronę Rysic przede wszystkim dzięki agresywnej zagrywce w wykonaniu tria – Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Amanda Coneo. Serwis przyjezdnych był tak przyjezdny, że gra gospodyń w środowej fazie seta posypała się jak domek z kart. Regiane Bidias tym razem pojawiła się w miejscu Martyny Borowczak. Paulina Majkowska kilka razy spotkała się z rzeszowskim blokiem. W tym elemencie na skrzydłach królowały Kalandadze i Orvosova. Seta asem serwisowym zakończyła Amanda Coneo (16:25).

Siatkarki z Rzeszowa od początku seta „murowały” siatkę i szybko ze ścianą na siatce przywitała się Regiane Bidias. Brazylijka myliła się również w ataku. Ten element wraz z przyjęciem najbardziej szwankował po stronie gospodyń. Ann Kalandzadze zaś dwoiła się i troiła, żeby utrzymać jak najlepszą grę swojego zespołu. Rysice pracowały w obronie jak mrówki. Ciężar gry w ataku próbowała wziąć na swoje barki Paulina Damaske. To jednak nie wystarczyło na długo i swoje w polu zagrywki dorzuciła Weronika Centka. Amanda Coneo przypieczętowała wygraną (18:25).

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała –  PGE Rysice Rzeszów 0:3
(26:28, 16:25, 18:25)

BKS: Nowicka (5), Pacak (3), Borowczak (3), Laak (13), Majkowska (6), Damaske (15), Nowak (libero) oraz Mazur (libero), Ciesielczyk, Stachowicz, Abramajtys, Bidias (1)
Rysice: Centka (10), Wenerska (1), Orvosova (17), Coneo (11), Kalandadze (24), Jurczyk (5), Szczygłowska (libero) oraz Makarowska-Kulej, Kowalska