Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Rysice drapieżniejsze od Wilczyc

TL: Rysice drapieżniejsze od Wilczyc

Niespodzianki w Opolu nie było. PGE Rysice Rzeszów przyjechały i zrobiły swoje, wygrywając gładko 3:0 z miejscowym UNI. Najlepszą zawodniczką meczu została atakująca Rysic Gabriela Orvosova.

Udany początek Rysic

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios. Dopiero dwie kontry Any Kariny Olayi spowodowały, że na prowadzenie wysunęły się opolanki (10:7). Do walki Rysice poderwały się przy zagrywce Weroniki Centki, a zbicia Gabrieli Orvosovej pozwoliły im wrócić do gry. Po akcjach Weroniki Szlagowskiej przyjezdne zaczęły przejmować inicjatywę na boisku (14:12). Akcja Marty Pamuły dała UNI remis, ale w kolejnych minutach na siatce nie zawodziła Szlagowska, a wicemistrzynie Polski budowały swoją przewagę (21:18). W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dołożyła Ana Kalandadze, a blok przypieczętował zwycięstwo rzeszowianek w premierowej odsłonie (25:20).

W drugim secie poszły za ciosem, po asie serwisowym Kalandadze odskakując od rywalek na 5:2. Opolanki popełniały proste błędy w ataku, a po punktowej zagrywce Orvosovej błyskawicznie powiększał się dystans dzielący oba zespoły (11:4). Kolejną serię punktów przyjezdne zdobyły przy serwisie Gabrieli Makarowskiej-Kulej, dzięki czemu mogły kontrolować boiskowe wydarzenia (16:8). Pojedyncze udane odpowiedzi w wykonaniu Oliwii Sieradzkiej nie poderwały UNI do walki (20:15). Wprawdzie gospodynie zbliżyły się jeszcze na 19:21, ale końcówka należała do wicemistrzyń Polski, a zwłaszcza do Amandy Coneo, która dała im zwycięstwo 25:19.

Bezradne Uni

Początek trzeciej partii był wyrównany, ale za sprawą Natalii Kecher to opolanki próbowały przejąć inicjatywę (9:7). Nie trwało to długo, bo Szlagowska wyrównała wynik seta (10:10). Opolankom zaczęły przytrafiać się błędy w ataku, a po asie serwisowym Anny Obiały Rysice były na dobrej drodze do zamknięcia meczu w trzech odsłonach (17:14). Dołożyły szczelny blok, a po kontrze Coneo rzeszowianki dyktowały warunki gry (21:15). W końcówce zagrywką rywalki pogrążyła Makarowska-Kulej, a Szlagowska przypieczętowała zwycięstwo podopiecznych trenera Antigi (25:19).

MVP: Gabriela Orvosova

UNI Opole – PGE Rysice Rzeszów 0:3
(20:25, 19:25, 19:25)

UNI: Orzyłowska (4), Olaya (13), Pamuła (3), Połeć (3), Sieradzka (11), Bińczycka, Adamek (libero) oraz Zaroślińska-Król, Białek (libero), Kecher (5)
Rysice: Centka (2), Makarowska-Kulej (5), Orvosova (22), Szlagowska (14), Kalandadze (7), Jurczyk (2), Szczygłowska (libero) oraz Coneo (), De Paula (1), Obiała (2) i Kowalska