Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Rewanż udany! BKS wygrywa w Rzeszowie za 3 punkty

TL: Rewanż udany! BKS wygrywa w Rzeszowie za 3 punkty

Do udanego rewanżu na samo zakończenie 19. kolejki TAURON Ligi doszło w Rzeszowie. BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała pokonał miejscowe PGE Rysice 3:1. Bielszczanki spuściły z tonu w trzeciej partii, ale zabezpieczyły komplet punktów. MVP spotkania wybrano Julię Nowicką.

WSZYSTKO BLOKIEM

Kłopoty zdrowotne sprawiły, że hitowego meczu w pełnym wymiarze nie mogła jeszcze rozegrać Ann Kalandadze. Co ciekawe w roli libero na boisku pojawiła się Magdalena Kubas. Stawkę spotkania było widać na boisku od samego początku. Bardzo w ataku obciążona była Paulina Damaske. Po drugiej stronie siatki dużo uderzała Amanda Coneo (13:14). O wyniku seta zadecydowała jednak skuteczność w kontrataku, bardzo dobra praca BKS-u na siatce i pewna ręka Damaske (21:25). Przyjezdne zakończyły seta z pięcioma punktowymi blokami.

EKSPRESOWY POCIĄG

Niesione swoją dobrą grą bielszczanki dobrze rozpoczęły także drugiego seta. Seria zagrywek Regiane Bidias kompletnie rozmontowała rzeszowską linię przyjęcia. BKS zaczął dominować również w grze w obronie. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka dotykały prawie każdej piłki. Dzięki temu Julia Nowicka mogła przyspieszać grę tak jak najbardziej lubi. Gabriela Orvosova zupełnie nie mogła znaleźć drogi przez blok rywala (7:10). Rzeszowiankom nie pomagały także błędy własne. Przyjezdne nie przestraszyły się tak szybko zbudowanej przewagi i pewną ręką Paulina Damaske zakończyła seta (15:25).

LUSTRZANE ODBICIE

Tak wyraźnie przegranie seta podziałało na zespół z Rzeszowa, jak zimny prysznic. Zagrywka BKS-u osłabła i przez to rzeszowskie skrzydłowe miały znacznie więcej możliwości w ataku. Gospodynie odpłaciły się pięknym za nadobne i podobnie rozmontowały linię przyjęcia rywalek. Anna Obiała uprzykrzała im życie swoją zagrywką przez dłuższą chwilę. Szczęście też zaczęło sprzyjać Rysicom (17:10). Swoje w ataku dołożyła także Wiktoria Kowalska (25:14).

JAK PO SWOJE

Bielszczanki zdając sobie sprawę ze stawki meczu, nie dały się rozproszyć. Wróciły do dobrej gry z dwóch pierwszych setów. Po bloku na Szlagowskiej (2:7) trener Stephane Antiga miał już wykorzystane obie przerwy. Julia Mazur dwoiła się i troiła w obronie, a skrzydłowe były w stanie skutecznie grać w kontrataku. Francuski trener gospodyń nie znalazł żadnej recepty na odwrócenie wyniku. Swojemu zespołowi ciutkę sił dodała jeszcze Julia De Paula, ale to Kertu Laak zakończyła mecz skutecznym uderzeniem (16:25).

MVP: Julia Nowicka

PGE Rysice Rzeszów – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3
(21:25, 15:25, 25:14, 16:25)