Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Radomka ze zwycięstwem nad kaliszankami w tie-breaku

TL: Radomka ze zwycięstwem nad kaliszankami w tie-breaku

fot. Michał Szymański

Siatkarki E.LECLERC MOYA Radomki Radom w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego pokonały MKS Kalisz. Radomianki prowadziły już 2:0, ale nie potrafiły przypieczętować kompletu punktów. Waleczne siatkarki Jacka Pasińskiego doprowadziły do tie-breaka, ale w nim lepsze okazały się już gospodynie niedzielnego pojedynku.

Spotkanie lepiej rozpoczęły radomianki, które za sprawą mocnej zagrywki Janisy Johnson i akcji Bruny Honorio szybko zbudowały znaczącą przewagę (6:0). Kaliszanki zdołały odrobić część strat po ataku Marty Budnik i bloku Aleksandry Gromadowskiej (5:9). Zagrania Johnson oraz Kornelii Moskwy odbudowały dystans (15:9). Przyjezdne nie poddawały się, na boisku było wiele przedłużonych wymian, jednak lepiej wychodziły na tym siatkarki Radomki (19:13). Sytuacja nie zmieniła się już do końca seta, a zwycięstwo gospodyń blokiem przypieczętowała Honorio (25:17).Początek drugiej partii miał podobny przebieg do poprzedniej – ponownie radomianki szybko zbudowały przewagę dzięki akcjom Honorio i Justyny Łukasik (6:2). As serwisowy Johnson i błąd Moniki Gałkowskiej powiększyły dystans (12:5). Z każdą kolejną wymianą radomianki coraz bardziej się nakręcały, a kaliszankom brakowało argumentów, by im się przeciwstawić. Zagrywką zapunktowała również Moskwa, skuteczne ataki dołożyły Honorio i Łukasik, blok Samary Rodrigues De Almeida i gospodynie prowadziły już 17:7. Gałkowska próbowała jeszcze poderwać swój zespół do walki, Karolina Bednarek zanotowała asa, jednak MKS nie zdołał zniwelować sporych strat i radomianki ponownie zwyciężyły po zagraniu De Almeidy (25:17).

Trzecia partia od początku była bardzo wyrównana (5:5). Dopiero dwa skuteczne bloki, najpierw Eweliny Polak, a następnie Emilii Muchy dały nieznaczne prowadzenie MKS-owi (7:5). Dwie akcje Johnson pozwoliły jednak radomiankom szybko doprowadzić do wyrównania, a po zagraniu Andressy Picussy miały one już przewagę (10:8). Nie zdołały jej powiększyć i gdy pomyliły się Moskwa oraz Johnson było po 14. Zacięta walka punkt za punkt trwała do samego końca i chociaż przez cały czas inicjatywa była po stronie gospodyń, to as serwisowy Polak pozwolił MKS-owi objąć prowadzenie (23:22). Kontra w wykonaniu Muchy dała mu natomiast piłkę setową, którą wykorzystała Julia Szczurowska (25:23).

As serwisowy Honorio oraz akcje Łukasik i De Almeidy pozwoliły radomiankom objąć prowadzenie już na początku czwartej odsłony (5:2). Ich błędy sprawiły jednak, że MKS szybko złapał kontakt punktowy i od tego momentu trwała zacięta walka, chociaż inicjatywa wciąż była po stronie Radomki (8:6). Powiększyła ona dystans przy zagrywce Johnson (11:7). Kaliszanki wzięły się za odrabianie strat dzięki akcjom Bednarek, a jej as serwisowy pozwolił im złapać kontakt punktowy (16:17). Nie zdołały jednak doprowadzić do wyrównania, a gospodynie odbudowały przewagę ponownie przy serwisie Johnson (20:16). Nie były w stanie jej utrzymać przez proste błędy (19:20). Chwilę później było już po 20, a podwójne odbicie Pauliny Zaborowskiej i dotknięcie siatki przez Honorio dały prowadzenie MKS-owi (23:21). Kolejny błąd Honorio przypieczętował natomiast zwycięstwo kaliszanek (25:22).

Seria błędów Radomki szybko dała prowadzenie przyjezdnym (3:0). Po akcjach Honorio i De Almeidy było już jednak po 3 i gra zaczęła toczyć się punkt za punkt (6:6). Dopiero przy zagrywce Łukasik gospodynie zdołały odskoczyć rywalkom (10:6). Kiwka z drugiej piłki Polak i błąd Moskwy pozwoliły jeszcze kaliszankom odrobić część strat (8:10), ale seria ich błędów dała zwycięstwo Radomce (15:9).

MVP: Janisa Johnson

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – Energa MKS Kalisz 3:2
(25:17, 25:17, 23:25, 22:25, 15:9)

Składy zespołów:
Radomka: De Almeida (12), Honorio (19), Johnson (23), Łukasik (12), Zaborowska (3), Moskwa (6), Witkowska (L) oraz Twardowska (2), Biała i Picussa (3)
MKS: Bednarek (8), Szczurowska (14), Budnik (5), Gromadowska (3), Mucha (14), Kucharska (1), Łysiak (libero) oraz Polak (3), Gałkowska (12), Bałuk i Mazur (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę