Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Radomka zdobyła komplet punktów w Świeciu

TL: Radomka zdobyła komplet punktów w Świeciu

Siatkarki Radomki Radom wywiozły trzy punkty z boiska outsidera ligi, Jokera Świecie, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. W drugiej partii świecianki były bardzo blisko wygranej, a w trzecim pokonały faworyta w walce na przewagi, przedłużając swoje szanse. W czwartym secie radomianki przypieczętowały jednak swoją wygraną, dzięki której awansowały na 5. miejsce w tabeli TAURON Ligi.

Początek meczu był wyrównany, chociaż inicjatywa od początku była po stronie radomianek, które zbudowały przewagę za sprawą błędów Vangelii Rachkowskiej oraz ataków Frei Aelbrecht i Natalii Murek (9:5). Przyjezdne utrzymywały dystans, którzy po bloku Kornelii Moskwy na Judycie Gawlak wynosił już pięć punktów (14:9). Gawlak jednak szybko się zrehabilitowała, posłała dwa asy serwisowe i różnica wynosiła już tylko dwa “oczka” (12:14). Po akcjach Natalii Skrzypkowskiej oraz Agaty Michalewicz było już natomiast po 15. Trener Riccardo Marchesi poprosił wtedy o czas, co podziałało na jego podopieczne niezwykle mobilizująco – odskoczyły rywalkom przy zagrywce Alexandry Lazić (20:15) i nie pozwoliły im już na odrobienie tych strat. Seta zakończył atak Murek (25:18).

W drugą partię siatkarki Radomki weszły lepiej od gospodyń i po bloku Moskwy prowadziły 7:4. Świecianki nie zamierzały jednak się poddać i już chwilę później to one były na prowadzeniu 9:7, gdy Raczkowska zatrzymała Murek. Kontra w wykonaniu Lazić wyrównała wynik (9:9), chociaż inicjatywa pozostała po stronie Jokera, który ponownie odskoczył za sprawą błędu Aleksandry Wójcik (12:10), as serwisowy Joanny Sikorskiej powiększył natomiast dystans (14:11). Nie wystrzegały się one jednak pomyłek i gdy kontrę wykorzystała Lazić było po 17. Zacięta walka między zespołami toczyła się do samego końca i ostatecznie o wyniku decydowała gra na przewagi. W niej zaprocentowało doświadczenie radomianek, które triumfowały 26:24 po atakach Lazić i Murek.

Akcje Wójcik i Moskwy pozwoliły przyjezdnym mocno otworzyć trzeciego seta (3:0). Świecianki popełniały coraz więcej błędów, co w połączeniu z atakiem Aelbrecht powiększyło dystans (7:2). Gospodynie szybko się jednak otrząsnęły i odrobiły straty dzięki zagraniom Sikorskiej, Skrzypkowskiej oraz Rachkowskiej (7:7). Między zespołami ponownie wywiązała się walka punkt za punkt, ale gdy w polu serwisowym pojawiła się Moskwa Radomka odskoczyła (15:12). Nie utrzymała tej przewagi zbyt długo, po dwóch asach serwisowych na tablicy wyników po raz kolejny widniał remis (15:15), natomiast po kontrze Raczkowskiej i błędzie Aelbrecht świecianki były już na prowadzeniu (19:16). As serwisowy Renaty Białej oraz błąd Sikorskiej dały remis (19:19). Ostatecznie po kolejnej zaciętej końcówce górą były gospodynie za sprawą akcji Sikorskiej oraz asa Skrzypkowskiej (27:25).

W czwartej odsłonie po kilku wyrównanych akcjach radomianki odskoczyły dzięki Moskwie i Lazić (6:3), jednak już chwilę później było po 6. Ciężar gry wzięła wtedy na siebie Lazić i przy jej zagrywce przyjezdne ponownie zbudowały przewagę (12:7). Tym razem nie wypuściły jej z rąk i spokojnie kontrolowały przebieg seta, głównie dzięki duetowi Aelbrecht-Lazić (21:16). W końcówce zapunktowały jeszcze Katarzyna Skorupa oraz Aelbrecht i Radomka triumfowała 25:18.

MVP: Alexandra Lazić

Joker Świecie – E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3
(18:25, 24:26, 27:25, 18:25)

Joker: Gawlak (7), Brzoska (6), Michalewicz (2), Raczkowska (16), Skrzypkowska (10), Oliveira (4), Nowak (libero) oraz Jagła (libero), Sikorska (20) i Zaborowska (2)
Radomka: Murek (9), Wójcik (11), Aelbrecht (12), Lazić (25), Moskwa (9), Skorupa (6), Witkowska (libero) oraz Zaroślińska-Król i Biała (2)