Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Radomka wyjechała z kompletem punktów z Bydgoszczy

TL: Radomka wyjechała z kompletem punktów z Bydgoszczy

Siatkarki E. LECLERC MOYA Radomka Radom wywiozły komplet punktów z Bydgoszczy, gdzie pokonały tamtejszy Pałac 3:1. Po dwóch wygranych setach przez przyjezdne do głosu doszły gospodynie, które wygrały trzecią odsłonę spotkania. W czwartej po raz kolejny lepsze były podopieczne trenera Riccardo Marchesiego, wysoko wygrały tę część zmagań i mogły cieszyć się z końcowego zwycięstwa

Pewniej w piątkowy mecz w Bydgoszczy weszły gospodynie. Po nieudanym ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król radomianki przegrywały 3:6. Kolejne akcje kończyła Mariana Cassemiro, a gdy Pałac dołożył skuteczny blok, o czas poprosił trener Marchesi (9:4). Po czasie Paulina Bałdyga posłała piłkę w aut. Chociaż zdarzały się przedłużone akcje, to więcej cierpliwości miały w nich siatkarki Pałacu (14:10). Pojedyncze ataki radomskich skrzydłowych nie wystarczały, by odrobić straty (16:13). Błąd odbicia przyjezdnych dał osiemnasty punkt bydgoszczankom i drugi raz zawodniczki do siebie przywołał Riccardo Marchesi (18:13). W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Zaroślińska-Król, a następnie bydgoszczanki zaczęły popełniać proste błędy. Gdy Katarzyna Skorupa dołożyła asa, grę przerwał trener Lodi (18:17). Serię zakończyła dopiero atakiem Patrycja Balmas (19:18). W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt. Za sprawą asa Zuzanny Szperlak Pałac odskoczył na 23:21. Gospodynie nie zdołały utrzymać tej przewagi i po kontrataku Aelbrecht kolejny czas wykorzystał Alessanro Lodi (23:23). Blok radomianek i atak Zaroślińskiej-Król dały ostatnie punkty Radomce.

Z wysokiego c w drugą partię weszły przyjezdne. Po czasie dla trenera Lodiego asa dołożyła Freya Aelbrecht (0:6). Pierwszy punkt dla Pałacu zdobyła dopiero Patrycja Balmas (1:7). Obu drużynom zdarzało się popełniać błędy, wyraźny dystans utrzymywał się (5:10). Po nieudanym ataku Cassemiro jeszcze raz interweniował bydgoski szkoleniowiec (6:13). Pojedyncze ataki Leticii Hage na niewiele się zdały (9:14). Dobrze funkcjonował radomski blok, zaś w szeregach bydgoszczanek nie brakowało pomyłek (9:17). Wciąż to przyjezdne dyktowały warunki na boisku. Po kolejnym udanym ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król było już 20:11 dla przyjezdnych. Mimo wyraźnej przewagi radomianki utrzymywały koncentrację. Po nieudanym ataku Mariany Cassemiro Radomka miała serię piłek setowych (13:24). Gospodynie obroniły dwie z nich, ale ostatnie słowo należało do Aleksandry Wójcik.

Trzecią odsłonę z nową energią weszły gospodynie. Radomianki popełniały wiele błędów, po udanym kontrataku Cassemiro o czas poprosił trener Marchesi (7:3). Seria przy zagrywkach Szperlak trwała, zakończył ją dopiero atak Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej (9:4). Na siatce wciąż górowały gospodynie. Po kolejnych nieudanych atakach radomianek Szczepańska zmieniła Skorupę. Gdy asa dołożyła Kinga Różyńska, drugą przerwę w tej odsłonie wykorzystał Riccardo Marchesi (13:4). Warunki na boisku wciąż dyktowały bydgoszczanki. Przyjezdne nie miały argumentów, by zatrzymać rozpędzony Pałac. Po ataku po bloku w aut Zuzanny Szperlak zespół z Bydgoszczy prowadził 19:10. W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Autowa zagrywka Alexandry Lazić dała serię piłek setowych Pałacowi. Już w następnej akcji radomianki popełniły błąd, kończąc seta.

Po wyrównanym początku trzeciego seta do głosu zaczęły dochodzić radomianki, które po ataku Lazić wyszły na prowadzenie 5:3. W kolejnych akcjach pewniej punktowały przyjezdne, gdy piłkę na siatce wykorzystała Efimienko-Młotkowska przerwę wykorzystał trener Lodi (6:10). Przyjezdne punktowały konsekwentnie, stopniowo powiększając dystans. Gdy w aut piłkę posłała Różyńska, jeszcze raz interweniował szkoleniowiec zespołu z Bydgoszczy (10:15). Niemoc w ataku gospodyń trwała, Szczepańska-Pogoda zmieniła Szperlak (10:17). Dopiero blok na Zaroślińskiej-Król przerwał serię przyjezdnych (11:17). Mimo zagrań Szczepańskiej-Pogody i Balmas bydgoszczanki nie były w stanie skutecznie przeciwstawić się radomiankom (14:21). Kolejne roszady w składzie Pałacu również nie pomagały. Po podwójnym bloku Radomki przyjezdne miały serię piłek meczowych. Atak Cassemiro i as Mazurek przedłużyły jeszcze grę. Punkt na miarę zwycięstwa zespołu z Radomia padł po mocnym ataku Lazić.

MVP: Freya Aelbrecht

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 1:3
(23:25, 15:25, 25:13, 16:25)

Pałac: Balmas (12), Szperlak (8), Cassemiro (13), Różyńska (7), Bałdyga (1), Hage (9), Saad (libero) oraz Kobus, Mazurek (1) i M. Szczepańska-Pogoda (3)
Radomka: Wójcik (6), Zaroślińska-Król (15), Aelbrecht (9), Efimienko-Młotkowska (9), Lazić (9), Skorupa (5), Witkowska (libero) oraz A. Szczepańska i Biała (libero)