Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Radomka wygrała za trzy punkty w Łodzi z Budowlanymi

TL: Radomka wygrała za trzy punkty w Łodzi z Budowlanymi

Siatkarki Radomki Radom, w ważnym dla układu tabeli TAURON Ligi meczu, pokonały w Łodzi zespół Budowlanych. Mecz lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Głuszaka, które wygrały pierwszego seta. Potem jednak końcówka drugiego i trzeciego seta należała do przyjezdnych. W czwartej partii radomianki prowadziły od początku do końca i dzięki wygranej za trzy punkty wyprzedziły Budowlanych w tabeli i awansowały na 4. miejsce.

Mecz rozpoczęła od udanego bloku Katarzyna Zaroślińska-Król, ale niedługo później zagrywką wyrównała Anna Lewandowska. W dodatku udane akcje w bloku i ataku zaliczyła Zuzanna Górecka, a Natalia Murek pomyliła się w ataku i to miejscowe prowadziły 5:2. Od początku nie brakowało długich wymian, ale także błędów. Po dwóch kolejnych nieudanych atakach łodzianek na tablicy wyników pojawił się remis 8:8. Siatkarki Budowlanych ponownie zaczęły uciekać, a rywalki gonić wynik. Cały czas bardzo dobrze spisywała się Julia Szczurowska i po jej udanym serwisie i błędzie Alexandry Lazić ekipa z Łodzi prowadziła 16:12. Atak radomianek opierał się na Natalii Murek, a gdy kontrę wykorzystała Zaroślińska-Król różnica stopniała do dwóch punktów (20:18). W końcówce nie zabrakło błędów w ataku, natomiast, gdy blokiem punktowała Katarzyna Skorupa gra zaczęła od nowa przy stanie 23:23. Set nie trwał jednak długo, bowiem po akcji Monika Fedusio, atak popsuła Murek, dając łodziankom wygraną w partii.

Choć drużyna Budowlanych starała się szybko wypracować przewagę, to jednak rywalki nie odpuszczały i po dwóch udanych akcjach w bloku to one prowadziły 6:5. Łodzianki, grając pod większą presją, zaczęły mylić się w ataku, a Radomka budowała przewagę (9:6). Tę szybko odrobiły miejscowe, gdy w polu zagrywki stanęła Martyna Łazowska. Obie ekipy walczyły o każdą piłkę, bardzo aktywna była zwłaszcza Julia Szczurowska, której skuteczność w ataku pozwoliła Budowlanym odskoczyć (17:14). O czas poprosił wtedy szkoleniowiec zespołu gości, co przyniosło efekt. Bardziej skupiona Alexandra Lazić udanymi próbami wyrównała po 18, natomiast blokiem od razu zagrała Kornelia Moskwa. Po błędzie w ataku Szczurowskiej było już 20:18 dla Radomki. Przy zagrywce Łazowskiej zespół gospodarzy ponownie odskoczył 23:20, ale nie utrzymał tej przewagi. Końcówka należała do Natalii Murek i Aleksandry Wójcik, które dały swojej drużynie wygraną w tym secie.

Trzecią partię otworzył błąd Zuzanny Góreckiej, a kontrę dołożyła Natalia Murek. Mimo to oba zespoły szły łeb w łeb. Wśród łodzianek coraz lepiej na rozegraniu radziła sobie Łazowska, a w ekipie gości aktywna była Lazić. Gdy ta druga wraz z Wójcik w polu zagrywki wzięły ciężar gry na swoje barki, radomski team zbudował nadwyżkę 10:6. Wtedy do walki zerwała się Górecka i wzięła na siebie ciężar zdobywania punktów, co zaowocowało remisem 12:12. Gdy wydawało się, że łodzianki przejmują inicjatywę, przytrafił im się głupi błąd, co odwróciło sytuację. Znowu przyjezdne zaczęły uciekać z wynikiem, a prym w ich szeregach wiodła Aleksandra Wójcik. Nawet nieudane akcje Freyi Aelbrecht nie zmieniły biegu seta. Co prawda w samej końcówce nieudane zagranie Wójcik zminimalizowało straty do 22:23, ta od razu się zrehabilitowała, a niedługo później Alexandra Lazić udanym zbiciem zamknęła seta.

Po kontrze Moskwy Radomka prowadziła w czwartej odsłonie 2:0, ale różnica się jeszcze zwiększyła, gdy w ataku pomyliła się Małgorzata Lisiak, a Lazić punktowała zza linii końcowej (6:2). Paulina Damaske i Julia Szczurowska próbowały skutecznymi atakami i blokami podbudować trochę zespół, a skutkiem tego był remis 8:8. W kolejnej akcji ta pierwsza dołożyła kontrę, a kolejnym udanym serwisem popisała się Martyna Łazowska i to łodzianki były na prowadzeniu 10:8. Wtedy do głosu doszła Kornelia Moskwa, dwoma atakami i dwoma blokami uzyskując przewagę dla swojego zespołu (12:10). Swoje dołożyła też Lazić, ale rywalki nie odpuszczały. Siatkarki budowlanych zapisały na swoim koncie kolejną serię i po bloku Lisiak traciły do przyjezdnych tylko punkt (17:18). W końcówce prym na boisku wiodła jednak Natalia Murek, której też przypadło w udziale zakończyć całe spotkanie.

MVP: Kornelia Moskwa

Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3
(25:23, 23:25, 23:25, 19:25)

Budowlani: Lisiak (6), Lewandowska (6), Łazowska (7), Górecka (11), Fedusio (3), Szczurowska (18), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Centka (2) i Damaske (10)
Radomka: Murek (22), Zaroślińska-Król (4), Aelbrecht (6), Lazić (15), Moskwa (15), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Wójcik (11) i Biała