Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Radomka wygrała w Legionowie, ale złoty set dla gospodyń

TL: Radomka wygrała w Legionowie, ale złoty set dla gospodyń

W drugim meczu rywalizacji o piąte miejsce na zakończenie sezonu TAURON Ligi E.Leclerc MOYA Radomka Radom pokonała IŁ Capital Legionovię Legionowo 3:0. Wynik nie oddaje jednak w pełni tego, jak zacięte było to spotkanie – o rezultacie dwóch z trzech partii decydowała gra na przewagi. Legionovia triumfowała w pierwszym starciu 3:2, więc o tym, kto zajmie piątą lokatę, zadecydował złoty set. W nim lepsze okazały się jednak gospodynie, które dość pewnie zwyciężyły 15:12.

Jako pierwsze prowadzenie w tym meczu objęły radomianki po błędzie Olivii Różański (6:4). Gospodynie spotkania szybko jednak opanowały sytuację i doprowadziły do wyrównania (9:9). Od tego momentu między zespołami wywiązała się walka punkt za punkt. W połowie seta przyjezdne jednak znacząco odskoczyły rywalkom przy zagrywce Katarzyny Zaroślińskiej-Król (16:13), powiększając dystans do sześciu punktów w końcówce asem serwisowym Aleksandry Szczepańskiej (22:16). W ostatniej chwili legionowianki rzuciły się do odrabiania strat i zdołały zmniejszyć je do dwóch punktów, jednak tylko na tyle było je stać – Radomka zakończyła partię, zwyciężając 25:22.

Zwycięstwo dodatkowo zmobilizowało radomianki, które mocno otworzyły drugą odsłonę (3:0). Siatkarki Legionovii nie powiedziały jednak jeszcze ostatniego słowa, szybko doprowadziły do wyrównania, po czym przejęły inicjatywę (9:8). Taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo, Radomka już w kolejnych akcjach opanowała sytuację i zbudowała przewagę przy trudnej zagrywce Kornelii Moskwy (13:9). Przyjezdne utrzymywały ten dystans, który w pewnym momencie wynosił już pięć punktów (19:15). Podobnie jak w premierowej odsłonie, także w tej gospodynie rzuciły się do odrabiania strat w końcówce, tym razem jednak w pełni im się to udało (22:22). Ostatecznie o wyniku decydowała gra na przewagi, w której minimalnie lepsze okazały się przyjezdne za sprawą dwóch akcji Natalii Murek (27:25).

W trzecim secie od samego początku między zespołami toczyła się zacięta walka punkt za punkt (7:7). Inicjatywa była jednak po stronie Radomki, która odskoczyła rywalkom na trzy punkty przy zagrywce Alexandry Lazić (10:7). Legionowianki szybko złapały z przeciwniczkami kontakt punktowy (9:10), ale te już w kolejnych akcjach odbudowały przewagę (13:10). Gospodynie ponownie zaczęły odrabiać straty już chwilę później, doprowadzając do wyrównania w połowie seta (15:15). Między drużynami ponownie wywiązała się walka punkt za punkt, jednak w końcówce po raz kolejny radomianki odskoczyły po ataku Lazić (22:20). Miały one piłki meczowe, ale blok Sonii Stefanik wyrównał wynik i o ostatecznym rezultacie decydowała gra na przewagi. W niej po raz kolejny lepsze okazały się siatkarki Radomki za sprawą asa serwisowego Kamili Kobus (31:29).

W pierwszym meczu rywalizacji o 5. miejsce górą były legionowianki, więc o tym, kto ostatecznie zakończy sezon na tej lokacie miał zadecydować złoty set. W niego lepiej weszły gospodynie (3:1), które stopniowo powiększały dystans (6:3, 10:6). W końcówce radomianki zbliżyły się do rywalek najpierw na dwa punkty (9:11), a chwilę później miały już z nimi kontakt (11:12). Nie zdołały jednak odwrócić losów tej krótkiej partii – legionowianki spokojnie dograły ją do końca, wygrywając 15:12 i kończąc sezon na piątym miejscu.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

IŁ Capital Legionovia Legionowo – E.Leclerc MOYA Radomka Radom 0:3
(22:25, 25:27, 29:31)

złoty set: 15:12

Legionovia: Tokarska, Różański, Erkek, Silva, Gryka, Grabka, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba, Stefanik i Dąbrowska
Radomka: Murek, Szczepańska, Zaroślińska-Król, Aelbrecht, Lazić, Moskwa, Adamek (libero) oraz Wójcik i Biała