Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Radomka Radom zagra o medale

TL: Radomka Radom zagra o medale

Siatkarki E.LECLERC MOYA Radomki Radom uzupełniły skład półfinalistów TAURON Ligi sezonu 2020/2021. Podopieczne Riccardo Marchesiego w trzecim ćwierćfinałowym starciu pokonały DPD IŁCapital Legionovię Legionowo 3:1. Po dwóch setach radomianki prowadziły 2:0, ale nie zdołały wówczas postawić kropki nad i, przegrywając trzecią partię do 22.  To uczyniły w secie numer cztery, rozbijając przeciwniczki 25:10.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które po swoich skutecznych atakach i punktowej zagrywce Any Bjelicy wyszły na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Ich przeciwniczki dobrze pograły jednak na kontrze i zmniejszyły dystans między drużynami do jednego oczka. Po akcji ze środka w wykonaniu Shelly Stafford wynik wskazał więc na remis (7:7). Z pomocą Radomce ponownie przyszła świetna zagrywka Any Bjelicy, przy której jej zespół powrócił na trzypunktowe prowadzenie. W polu serwisowym bardzo dobrze spisała się także Kornelia Moskwa i w połowie seta gospodynie miały już o cztery oczka więcej (16:12). Zaraz pomyliła się jednak Samara Rodrigues De Almeida, a po ataku Olivii Różański wynik znowu się wyrównał. Od tej pory trwała zacięta walka, którą przerwał as serwisowy Diany Dąbrowskiej na dwa punkty przewagi Legionovii (20:18). Emocji w końcówce jednak nie brakowało, gdyż w grę zespołu z Legionowa wkradła się nerwowość. Po trzech atakach w aut z rzędu to więc radomianki miały cenne dwa oczka więcej (24:22) i po chwili to one triumfowały po błędzie dotknięcia siatki przeciwniczek.

Wygrana napędziła gospodynie, które świetnie otworzyły drugą partię (5:0). Sytuacja przyjezdnych poprawiła się więc dopiero, gdy w aut zaatakowała Bruna Honorio. Nadal to jednak radomianki mogły się cieszyć z wysokiego prowadzenia. Po kolejnym w tym meczu asie serwisowym Any Bjelicy miały bowiem o cztery oczka więcej (10:6). W dodatku, ich przeciwniczki zaczęły popełniać błędy własne, co jedynie pogarszało sytuację Legionovii. W połowie seta siatkarkom z Radomia wychodziło natomiast prawie wszystko (15:8). Dopiero przy zagrywce Alicji Grabki udało się przyjezdnym odrobić część strat. Ręki w polu serwisowym nie zwalniała jednak także Bruna Honorio i w końcówce Radomka szybko powróciła na bardzo wysokie prowadzenie (22:13). Siatkarkom z Legionowa nie pomógł już nawet as serwisowy Shelly Stafford, gdyż po chwili to zespół z Radomia cieszył się z wygranej po kiwce Katarzyny Skorupy (25:15).

Od dwupunktowego prowadzenia Radomki rozpoczął się set numer trzy. Po ataku z przechodzącej piłki w wykonaniu Mai Tokarskiej wynik jednak szybko się wyrównał (2:2). Od tej pory trwała wyrównana gra, którą przerwał skuteczny blok gospodyń (8:6). Przełamała się jednak w końcu Jéssica Rivero Marin i po jej ataku ponownie był remis. Powróciła tym samym zacięta walka, która trwała aż do skutecznych ataków Olivii Różański na trzy oczka przewagi Legionovii (14:11). Z pomocą Radomce przyszła niezawodna zagrywka Any Bjelicy, która pomogła gospodyniom odrobić straty. Przytrafił im się jednak błąd przyjęcia, który przywrócił drużynie z Legionowa cenne dwa oczka przewagi (17:15). Radomianki się nie poddały i po ataku Bjelicy już był remis. Dobrze grała jednak Daria Szczyrba, dzięki której to znowu Legionovia była bliżej wygranej (20:17). Emocji mimo wszystko nie brakowało, gdyż gospodynie dawały z siebie wszystko na kontrach, przez co z ich strat nic nie pozostało. Nie udało im się jednak przejąć inicjatywy i to przyjezdne wyszły zwycięsko z tej partii po ataku Olivii Różański (25:22).

Dobrze otworzyły kolejną odsłonę siatkarki Radomki (2:0). Ich przeciwniczki zaczęły natomiast popełniać błędy własne, co przełożyło się na czteropunktową stratę drużyny z Legionowa. Do tego doszła także dobra zagrywka Bruny Honorio, która umocniła jeszcze radomianki na prowadzeniu (8:2). Od tej pory mogły więc sobie pozwolić na znacznie więcej swobody, co potwierdzała jedynie ich czujna gra na siatce i niesamowita skuteczność Any Bjelicy. Przyjezdne dokładały natomiast błędy własne i w połowie seta traciły już aż jedenaście punktów (6:17). Nie bez znaczenia były też ich problemy w przyjęciu, które powiększały jeszcze dystans między drużynami. Nie mogło być już mowy o niespodziankach w tym secie i to Radomka Radom cieszyła się z wysokiej wygranej po autowym ataku Olivii Różański (10:25). Tym samym to właśnie ten zespół zameldował się w półfinale TAURON Ligi.

MVP: Ana Bjelica

E.LECLERC MOYA Radomka Radom –  DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 3:1
(25:23, 25:15, 22:25, 25:10)
Stan rywalizacji: 2:1 dla Radomki

Radomka: Bjelica (29), Rodrigues De Almeida (7), Honorio (22), Bałucka (5), Moskwa (9), Skorupa (5), Witkowska (libero) oraz Picussa (1), Biała
Legionovia: Tokarska (5), Rivero Marin (6), Różański (18), Szczyrba (10), Stafford (15), Grabka (1), Lemańczyk (libero) oraz Dąbrowska (1), Majkowska (3), Matejko, Kulig (libero)