Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Radomka Radom z trzema punktami w meczu z PTPS-em Piła

TL: Radomka Radom z trzema punktami w meczu z PTPS-em Piła

Siatkarki Radomki Radom pokonały 3:0 ostatnią drużynę tabeli – Enea PTPS Piła. Radomianki odniosły piąte zwycięstwo w bieżącym sezonie, podopieczne trenera Riccardo Marchesiego zajmują drugie miejsce w tabeli. Z kolei ekipa z Piły w dalszym ciągu zamyka tabelę, nie zdobyła żadnego punktu i nie wygrała żadnego seta.

Z Pauliną Zaborowską na rozegraniu rozpoczęły gospodynie to spotkanie, ale nie weszły w nie najlepiej. Pilanki natomiast świetnie spisywały się w bloku i to za sprawą tego elementu prowadziły 5:2. Obie ekipy słabo prezentowały się w ofensywie, dzięki czemu rozgrywane akcje były długie i po wykorzystaniu kontry przez Sonię Kubacką różnica zwiększyła się do czterech ,,oczek”. Jednak błędy własne przyjezdnych zmniejszyły ją do punktu, a chwilę później po skończeniu krótkiej przez Justynę Łukasik było po 11. Od tego momentu gra się wyrównała i żaden zespół nie potrafił uzyskać większej przewagi. Dopiero dotknięcie siatki po stronie zawodniczek PTPS-u oraz atak z prawej flanki Bruny Honorio Marques dały trzy punkty przewagi miejscowym. W końcówce seta zawodniczki Adama Grabowskiego przegrywały już tylko 21:22, ale trzy kolejne akcje nie zostały rozegrane po ich myśli i po ustrzeleniu zagrywką Anny Pawłowskiej przegrały premierową odsłonę meczu.

Drugą partię lepiej rozpoczęła ekipa E. Leclerc Moya Radomka, która po skończeniu kontrataku przez Julię Twardowską, autowym ataku Marty Wellny oraz wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Justynę Łukasik prowadziła 6:2. Po czasie wziętym przez Grabowskiego ponownie zapunktowała Łukasik i sytuacja przyjezdnych była coraz trudniejsza. Gospodynie zdecydowanie poprawiły się w ofensywie, co od razu miało przełożenie na wynik, a dodatkowo ich rywalki nie grały już tak dobrze blokiem i popełniały sporo błędów. Po dobrym zagraniu Janisy Johnson na tablicy wyników było już 13:6. Z biegiem trwania seta trener Riccardo Marchesi dokonywał zmian, gdyż chciał dać pograć swoim zawodniczkom, a wynik wydawał się bezpieczny, ponieważ dystans między drużynami wynosił aż osiem ,,oczek”. Zmieniał też szkoleniowiec przyjezdnych, ale w jego sytuacji było to podyktowane słabą grą jego podopiecznych. Po zatrzymaniu Natalii Skrzypkowskiej zrobiło się 14:23 i wszystko w tym secie było już jasne. Kropkę nad ,,i” postawiła Julita Molenda skuteczną kiwką z niedokładnej piłki (25:16).

Renata Biała oraz Julita Molenda pozostały w wyjściowej szóstce na trzeciego seta. W nim po asie serwisowym Natalii Skrzypkowskiej szybko na dwupunktowe prowadzenie wyszły przyjezdne, ale równie prędko je straciły, kiedy Andressa Picussa ustawiła szczelny blok. Dobrze prezentowała się zwłaszcza Biała, która trzema atakami pod rząd dała przewagę swojej drużynie. Od tego momentu prowadzący zmieniał się, a drużyny punktowały seriami. Po zablokowaniu Sonii Kubackiej pilanki przegrywały 11:13, ale trzy kolejne akcje wygrały i sytuacja na boisku po raz kolejny zmieniła się. Zawodniczki Enei PTPS-u nie wygrały w tym sezonie nawet seta i były skazywane w Radomiu na kolejną porażkę, ale ich postawa w trzeciej partii mogła im dawać nadzieję na przełamanie się, gdyż prowadziły w końcówce 19:17. jednak ich gra całkowicie załamała się przy zagrywce Pauliny Zaborowskiej. Najpierw as serwisowy tej zawodniczki dawał miejscowym wyrównanie, a kolejne dobre zagrania sprawiły, że miejscowe w jednym ustawieniu zapunktowały sześciokrotnie (23:19). Jak się później okazało to był decydujący moment tej partii. Do końca nic się już nie zmieniło i atak z szóstej strefy Janisy Johnson zakończył ten pojedynek. Tym samym pilanki w dalszym ciągu pozostają bez wygranego seta, a radomianki mogą dopisać sobie kolejny komplet punktów.

MVP: Bruna Honorio

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – Enea PTPS Piła 3:0
(25:21, 25:16, 25:21)

Radomka: Marques (18), Picussa (8), Johnson (8), Łysiak (8), Zaborowska (1),  Twardowska (5), Witkowska (libero)oraz Molenda (5), Bałucka, Biała (4), Szczygioł (1) i Skorupa
PTPS:  Gawlak (4), Pelczarska (1), Skrzypkowska (9), Wellna (7), Kubacka (7), Łyszkiewicz (4), Pawłowska (libero) oraz  Gądek (1), Ponikowska (1),  Bartkowska (3) i Kucharska