Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Radomka przegrała u siebie z wiceliderem

TL: Radomka przegrała u siebie z wiceliderem

Przed meczem E. Leclerc Radomki Radom z Developresem Bella Dolina Rzeszów dyrektor sportowy gospodyń Łukasz Kruk mówił, że być może to ostatni mecz w hali „pod złotym sufitem”. Jeżeli rzeczywiście było to pożegnalne spotkanie w tym obiekcie, to radomianki nie będą go dobrze wspominać, bo oddały przyjezdnym całą pulę punktową, która była do wzięcia w tym meczu.

Radomianki od początku spotkania walczyły w obronie, po udanym kontrataku z szóstej strefy Aleksandry Wójcik Radomka prowadziła 5:2. Raz za razem skutecznie atakowała Katarzyna ZaroślińskaKról. Przy stanie 9:5 o czas poprosił trener Antiga. Gospodynie miały problem z przyjęciem zagrywek Kary Bajemy i rzeszowianki złapały kontakt punktowy (12:11). Radomianki szybko odbudowały przewagę, po asie atakującej Radomki było już 14:11. Również tym razem przyjezdne za sprawą skutecznych ataków Bruny Honorio i Kary Bajemy odrobiły straty, a gdy asa dołożyła Jelena Blagojević to Developres wyszedł na prowadzenie 17:16. Po kolejnych udanych atakach przyjezdnych o czas poprosił trener Marchesi (17:19). W następnych akcjach obie drużyny nie odpuszczały. Chociaż po ataku po bloku w aut Wójcik na tablicy wyników pojawił się remis (20:20), podopieczne trenera Antigi szybko ponownie odskoczyły. Po asie Magdaleny Jurczyk drugi raz interweniował szkoleniowiec gospodyń (21:23). Za sprawą ataku Honorio Developres miał piłki setowe, ale zagrania Alexandry Lazić wyrównały wynik (24:24). Podczas walki na przewagi nie brakowało przedłużonych akcji. Dwa podwójne bloki Radomki sprawiły, że to gospodynie cieszyły się ze zwycięstwa.

W pierwszych akcjach drugiego seta nie brakowało zepsutych zagrywek (4:5). Skuteczniejsze na siatce były przyjezdne, po kolejnym mocnym ataku po bloku w aut Bruny Honorio Developres prowadził 10:7. Po kolejnych punktowych zagraniach rzeszowskiej atakującej o czas poprosił trener Radomki (7:12). Serię przy zagrywkach Bajemy przerwał dopiero mocny atak Zaroślińskiej-Król (8:14). Warunki na boisku wciąż dyktowały przyjezdne. Chociaż rzeszowiankom zdarzało się popełniać błędy, dystans utrzymywał się. Gdy Honorio zaatakowała bez bloku w aut, przerwę wykorzystał Stephane Antiga (12:16). W kolejnych akcjach skutecznie punktowała Jelena Blagojević (12:19). Radomianki nie miały argumentów, by zatrzymać rozpędzone rywalki. Ostatnie punkty w tej odsłonie celnymi atakami zdobyła Honorio.

Od początku trzeciej partii warunki dyktowały przyjezdne. Po kolejnym rzeszowskim, podwójnym bloku o czas poprosił trener Radomki (1:4). Serię gości zakończyła zagrywką w siatkę Bajema (2:6). Developres szybko zaliczył kolejną passę udanych zagrań. Mimo roszad w składzie gospodynie nie potrafiły wyjść z impasu, nie pomogła kolejna interwencja szkoleniowca (2:10, 2:13). Rzeszowianki wykorzystywały kontrataki, a z tego ustawiania radomianki mogły wyjść dopiero po autowej zagrywce Jurczyk (3:16). Trener Antiga również zaczął rotować składem, jednak nie wybiło to z rytmu jego zespołu. Po mocnym ataku Izabelli Rapacz było już 20:6. W końcówce gospodynie skończyły kilka ataków, ale nie miało to znacznego wpływu na wynik. Jednostronną partię zamknęła zagraniem po skosie Blagojević.

Otwarcie czwartego seta toczyło się punkt za punkt, obie drużyny nie ustrzegły się błędów w polu zagrywki (9:9). Stopniowo do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne. Po dwóch podwójnych blokach Developresu o czas poprosił trener Marchesi (12:14). W kolejnych akcjach obie drużyny wymieniały się skutecznymi atakami (14:16). Nie brakowało przedłużonych wymian, na prowadzeniu utrzymywały się rzeszowianki. W dalszej fazie seta kontrataki wykorzystywała Blagojević (16:19). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Po mocnym kontrataku Ann Kalandadze jeszcze raz zawodniczki do siebie przywołał trener Radomki (18:22). Kiwka Kalandadze dała serię piłek meczowych Developresowi. Za sprawą zagrań Zaroślińskiej-Król i Lazić Radomka przedłużyła jeszcze walkę w meczu (21:24). Po czasie dla trenera Antigi przedłużoną akcję skończyła Kalandadze, dając zwycięstwo rzeszowiankom.

MVP: Bruna Honorio

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3
(28:26, 16:25, 11:25, 21:25)

Radomka: Wójcik (8), Zaroślińska-Król (21), Aalbrecht (7), Efimienko-Młotkowska (8), Lazić (9), Skorupa (1), Witkowska (libero), Alanko (1), Biała, Moskwa (1) i Marković (1)
Developres: Honorio (29), Blagojević (20), Stencel (11), Wenerska (2), Bajema (10), Jurczyk (7), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (2), Kalandadze (3) i Bińczycka