Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Radomka po raz drugi pokonała Chemika po tie-breaku

TL: Radomka po raz drugi pokonała Chemika po tie-breaku

fot. tauronliga.pl

W 2. kolejce TAURON Ligi Radomka Radom wygrała 3:2 w Policach z Chemikiem. W rewanżu, do którego doszło w Radomiu, również o wyniku rywalizacji tych dwóch drużyn rozstrzygał tie-break. Po pierwszych dwóch setach sporo powodów do zadowolenia miały gospodynie, Chemik jednak odrobił straty i doprowadził do wyrównania. W tie-breaku podobnie jak pod koniec września znów lepsze okazały się radomianki i to one zgarnęły dwa punkty.

Pewniej w mecz weszły policzanki, które po plasie Jovany Brakocević-Canzian prowadziły 7:4. Obie drużyny nie ustrzegły się błędów szczególnie w polu zagrywki (9:11). Gdy piłkę na siatce wykorzystała Justyna Łukasik na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). Celne zagrywki Julii Twardowskiej i dobra gra blokiem radomianek pozwoliła im zbudować prowadzenie. Przy stanie 15:12 o czas poprosił trener Akbas. Seria siatkarek Radomki trwała a niemoc przyjezdnych przerwała dopiero atakiem z lewego skrzydła po prostej Natalia Mędrzyk (17:13). Mimo kolejnej interwencji trenera Akbasa wciąż to radomianki dyktowały warunki na boisku. Dopiero w końcówce gospodynie zaczęły mieć problemy z przyjęciem, a po bloku Agnieszki Kąkolewskiej dystans stopniał do czterech oczek (23:19). Gdy błąd popełniła Johnson o czas poprosił trener Marchesi. Serię przy zagrywkach Martyny Łukasik zakończył błąd w kontrataku Mędrzyk (24:20). Ostatnia akcja tego seta była długa i zacięta, a ostatnie słowo należało do Bruny Honorio Marques, która zaatakowała na czystej siatce.W drugiej odsłonie sytuacja odwróciła się, po wyrównanym początku to przyjezdne zaczęły budować przewagę, która po bloku na Justynie Łukasik wynosiła trzy punkty (4:7). Po zdecydowanym ataku Martyny Łukasik Chemik prowadził 10:5. Przyjezdne górowały na siatce. Po podwójnym bloku duetu Kąkolewska/Łukasik przerwę wykorzystał trener Marchesi (7:13). W kolejnych akcjach gospodynie zaczęły odrabiać straty, gdy Justyna Łukasik pojedynczym blokiem zatrzymała Brakocević-Canzian grę przerwał Ferhat Akbas (11:14). Serię przy zagrywkach Bruny Honorio zakończyła kiwką policka atakująca (12:15). Radomianki konsekwentnie punktowały, nie wstrzymywały ręki w ataku, a po kolejnych błędach policzanek na tablicy wyników pojawił się remis (17:17). Trwała punkt za punkt (21:21). Kiwka Honorio i atak w antenkę Martyny Łukasik pozwolił Radomce wyjść na prowadzenie 23:21. Po czasie dla trenera Akbasa dwa punkty zdobyła Kąkolewska (23:23). Jako pierwsze piłkę setową miały gospodynie, ale ostatecznie o zwycięstwie decydowała gra na przewagi, w której ostatnie słowo należało do Janisy Johnson.

Ponownie początek seta należał do siatkarek z Polic, skutecznie punktowała Brakocević-Canzian. Pojedyncze ataki Andressy Picussy i Janisy Johnson nie wystarczały. Po drugiej stronie raz za razem punktowały Kąkolewska i Brakocević-Canzian. Przy stanie 14:10 dla Chemika o czas poprosił trener Marchesi, po przerwie Renata Biała zmieniła Twardowską. W kolejnych akcjach policzanki popełniły błędy (12:14). Zdarzały się chaotyczne akcje, a na prowadzeniu pozostawały policzanki. Gdy asa serwisowego dołożyła Kąkolewska Chemik odskoczył na 20:15. Wtedy kolejny raz do siebie zawodniczki przywołał trener Marchesi. W końcówce dwa skuteczne ataki do swojego konta dopisała Twardowska, a o czas poprosił szkoleniowiec policzanek (17:21). Seria radomianek przy zagrywkach Honorio trwała, dlatego drugi raz interweniował trener Akbas (19:21). Po przerwie przez środek zaatakowała Iga Wasilewska. Do końca to policzanki dyktowały warunki i po asie Brakocević-Canzian triumfowały 25:19.

Mniej błędów w pierwszej fazie czwartego seta popełniły gospodynie i to one po asie oraz skutecznym kontrataku Honorio prowadziły 7:4. Po czasie dla trenera Akbasa sytuacja szybko odwróciła się. Raz za razem skutecznie atakowała i zagrywała Jovana Brakocević-Canzian. Atakująca pomyliła się dopiero po przerwie na życzenie szkoleniowca Radomki (9:10). Po kontrataku Johnson na tablicy wyników widniał już remis (10:10). Radomianki nie poszły za ciosem, ponownie w ich szeregi wkradły się błędy (11:15). Chemik nie potrafił utrzymać zaliczki, seria ataków Twardowskiej z lewego skrzydła dała kolejne wyrównanie (15:15). Z czasem skuteczne akcje przeplatane były z błędami. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia. Nie brakowało przedłużonych wymian (21:22). Po ataku Wasilewskiej Chemik miał kolejne szanse na zwycięstwo w secie (22:24). Pierwszej policzanki nie wykorzystały, ale w kolejnej akcji kropkę nad i postawiła Brakocević-Canzian.

Tie-brak to od początku wymiana mocnych ciosów. Wysoką skuteczność utrzymywała Brakocević-Canzian, po jej kolejnym skutecznym kontrataku z szóstej strefy Chemik prowadził 6:4 a czas wykorzystał trener Radomki. Gospodynie walczyły a gdy w aut piłkę posłała policka atakująca, nastąpiła zmiana stron (8:7). W dalszej fazie radomianki poszły za ciosem, po kontrataku Honorio było już 11:8. Dopiero po dwóch czasach dla polickiego szkoleniowca Chemik odrobił część strat (13:11). Atak Julii Twardowskiej dał piłki meczowe a błąd na siatce przyjezdnych zamknął pojedynek.

MVP: Katarzyna Skorupa

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – Grupa Azoty Chemik Police 3:2
(25:20, 26:24, 19:25, 23:25, 15:11)

Składy zespołów:
Radomka: Honorio (27), Picussa (7), Johnson (11), Łukasik J. (9), Twardowska (15), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Molenda i Biała (2)
Chemik: Kowalewska (3), Kąkolewska (13), Brakocević-Canzian (38), Wasilewska (13), Łukasik M. (7), Mędrzyk (5), Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber (2) i Bałdyga

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved