Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Radomka lepsza od UNI

TL: Radomka lepsza od UNI

W pierwszym meczu o 9. miejsce Tauron Ligi w sezonie 2022/2023 MOYA Radomka Lotnisko Radom podjęła UNI Opole.  Spotkanie dobrze rozpoczęły gospodynie, które zapisały na swoje konto inauguracyjnego seta. Druga partia padła łupem zawodniczek z Opola. W trzeciej odsłonie ponownie przewagę miały radomianki. Całe spotkanie rozstrzygnęło się w końcówce czwartego seta, gdy po zaciętej końcówce lepsze okazały się siatkarki Radomki.

Z wysokiego C w mecz weszły radomianki. Serię przy celnych zagrywkach Martyny Świrad przerwał dopiero błąd tej zawodniczki (5:1). Opolanek nie zdeprymował słaby początek, stopniowo odrabiały straty. Po obu stronach siatki zdarzały się proste błędy, nie brakowało chaotycznych akcji. Atakami wymieniały się Natalia Murek i Lana Conceicao. Po pojedynczym bloku opolanki zniwelowały dystans do dwóch „oczek”. Gdy w aut piłkę posłała Kraiduba, interweniował trener Vettori (16:11). Po przerwie atakująca zapunktowała po bloku. Chociaż Małgorzacie Jasek zdarzało się nie skończyć ataku, dystans pozostawał wyraźny. Po kolejnym udanym zagraniu Samary de Almeidy było już 19:14. Zdarzały się przedłużone akcje, ale padały one głównie łupem gospodyń. Przy stanie 21:15 trener Vettori zdecydował się na podwójną zmianę. Opolanki starały się walczyć, ale nie zdołały odwrócić biegu seta. Pierwszą piłkę setową obroniła Vivian Pellegrino, ale w kolejnej akcji zablokowana została Conceicao.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany. Akcje były przedłużone. Po kontrataku Kingi Stronias UNI odskoczyło na 9:7 i o czas poprosił trener Krzyształowicz. Gospodynie miały problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku, opolanki zaliczały kolejne serie. Trener Krzyształowicz sięgał po zmiany, najpierw Braga zmieniła Murek a następnie Zaborowska i Stiepanienko zmieniły Jasek i Bugg. Celne zagrywki Gabrieli Makarowskiej-Kulej sprawiły, że opolanki odskoczyły na 15:10. Mimo przerwy dla radomskiego szkoleniowca passa rywalek trwała. W szeregach radomianek nastąpiły powrotne zmiany. Dopiero atak Justyny Łukasik doprowadził do przejścia (11:19). W kolejnych akcjach opolanki kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Radomianki walczyły do końca. Gdy trzecią piłkę setową gospodynie obroniły po ataku Murek, interweniował trener Vettori (19:24). Po czasie skutecznie po skosie zaatakowała Stronias.

Po pierwszych wyrównanych akcjach gospodynie zaczęły budować przewagę. Przy zagrywkach Samary de Almeidy Radomianki odskoczyły na 11:6. Mimo czasu dla trenera Vettoriego i kolejnych zmian sytuacja na boisku po stronie opolanek nie poprawiała się (13:6). Dopiero w drugiej części seta UNI ruszyło do odrabiania strat. Dobrze blok ustawiała Marta Orzyłowska, ręki w ataku nie wstrzymywały Stronias i Kraiduba. Po radomskiej stronie zdarzały się pomyłki. Przy stanie 19:14 dla gospodyń interweniował ich trener. Ze zmiennym szczęściem punktowały Jasek i Murek. Wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by to radomianki cieszyły się ze zwycięstwa w tej odsłonie. Blok na Kraidubie zamknął seta.

W czwartej partii radomianki poszły za ciosem, dopiero atak Stronias przerwał ich serię (6:3). Kolejne nieudane zagrania Świrad i autowy atak Jasek sprawiły, że szybko na tablicy wyników pojawił się remis i o czas poprosił trener Krzyształowicz (9:9). W dalszej fazie seta rozgorzała zacięta walka, zespoły wymieniały się skutecznymi atakami (14:13). Opolanki dobrze czytały grę rywalek, po bloku UNI wyszło na prowadzenie 16:15 i o czas poprosił trener Radomki. Serię przy zagrywkach Pellegrino przerwał dopiero błąd tej zawodniczki (16:18). Wymiany były długie, choć często chaotyczne. Po kontratakach Murek wynik wyrównał się i o czas poprosił trener Vettori (16:19, 20:20). W końcówce trwała walka, mocny atak Jasek dał prowadzenie Radomce (23:22). Po czasie dla trenera UNI gospodynie dołożyły podwójny blok. Punkt na wagę zwycięstwa zdobyła zagraniem po skosie Murek.

MVP: Krystyna Strasz

MOYA Radomka Lotnisko Radom – UNI Opole 3:1
(25:20, 19:25, 25:20, 25:23)

Radomka: Samara (6), Świrad (8), Bugg (5), Jasek (15), Murek (24), Łukasik (11), Strasz (libero) oraz Braga, Stiepanienko (1), Biała, Zaborowska i Mskwa (1)
UNI: Orzyłowska (13), Stronias (10), Conceicao (12), Pellegrino (8), Makarowska-Kulej (3), Kraiduba (19), Adamek (libero) oraz Janicka i Sieradzka (1)