Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W Radomiu bez niespodzianki

TL: W Radomiu bez niespodzianki

Radom dziś może być usatysfakcjonowany występami swoich drużyn. Najpierw Czarni pokonali Stal Nysę, a na zakończenie dnia E.Leclerc Radomka Radom bez problemu pokonała #VolleyWrocław i z kompletem zwycięstw objęła prowadzenie w tabeli TAURON Ligi. Radomianki od początku do końca kontrolowały przebieg meczu, nie dopuszczając do nerwowych końcówek.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt, którą przerwał dopiero nieudany atak Julii Twardowskiej (5:7). Radomianki nie zamierzały się jednak poddawać i już po chwili to właśnie one wyszły na prowadzenie. W połowie seta świetną zagrywkę dołożyła jeszcze Justyna Łukasik, dzięki czemu gospodynie miały już aż pięć oczek przewagi (17:12).

Bardzo dobra gra siatkarek z Radomia zdekoncentrowała wrocławianki, które zaczęły popełniać coraz więcej błędów. Nawet zmiany w zespole z Wrocławia nie były już w stanie pomóc przy tak dużej stracie punktowej i ostatecznie to radomianki mogły się cieszyć z wygranej w tej partii po zepsutym ataku przez Małgorzatę Jasek (25:18).

Drugiego seta lepiej otworzyły gospodynie, które od razu wyszły na dwupunktowe prowadzenie (2:0). Z czasem ich przewaga uległa powiększeniu, gdy na zagrywce pojawiła się Katarzyna Skorupa. W połowie seta padł także as serwisowy po stronie Radomki Radom, co zmusiło trenera zespołu z Wrocławia do wzięcia czasu na rzecz swojej drużyny (9:14). Po tej przerwie wrocławiankom udało się poprawić grę, co wraz ze skutecznymi atakami Natalii Murek przyniosło wyrównanie wyniku (16:16) i zaostrzenie rywalizacji w tym secie. W końcówce radomianki popracowały jednak w grze blokiem i to właśnie one mogły się cieszyć z wygranej w kolejnej odsłonie tego meczu (25:21).

Kolejna partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt, którą przerwał nieudany atak Izabelli Rapacz (3:5). Z czasem gospodynie powiększyły jeszcze swoją przewagę, gdy na zagrywce pojawiła się Julia Twardowska (13:9). Od tego momentu radomianki grały już swobodnie i to właśnie one w znacznej mierze dyktowały swoje warunki. Co prawda, w końcówce zdarzały im się drobne błędy, ale strata wrocławianek zdawała się już zbyt duża, aby mogły się jeszcze odwrócić losy tego seta. Po chwili to więc radomianki mogły się cieszyć z wygranej w tym meczu, który zakończył skuteczny atak Bruny Honório (25:20).

MVP: Justyna Łukasik

E. Leclerc Moya Radomka Radom – #VolleyWrocław 3:0
(25:18, 25:21, 25:20)

Radomka: Honorio (12), Picussa (7), Johnson (12), Łukasik (13), Twardowska (13), Skorupa, Witkowska (libero) oraz Biała, Szczygioł
#VolleyWrocław: Witkowska (12), Gancarz (4), Murek (9), Szady (1), Rapacz (3), Bączyńska (4), Pancewicz (libero) oraz Wołodko (1), Jasek (1), Fedorek (2), Słonecka (4)