Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Trzy punkty dla Grot Budowlanych Łódź

TL: Trzy punkty dla Grot Budowlanych Łódź

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź po niełatwym meczu pokonały 3:1 BKS Stal Bielsko-Biała. Nie brakowało wiele, aby o losach spotkania rozstrzygnął tie-break. Najlepszą zawodniczką meczu została Monika Fedusio.

Już na samym początku spotkania świetną zagrywką popisała się Dominika Witowska. Dalsza rywalizacja była jednak niezwykle zacięta, przez co obydwie drużyny co chwila zmieniały się na prowadzeniu. Dopiero więc świetny blok łodzianek i as serwisowy Zuzanny Góreckiej dały łodziankom trzy oczka przewagi (12:9). Siatkarki BKS-u nie pomagały sobie natomiast popełniając błędy własne, przez co ich straty jedynie się powiększały. W końcówce to więc drużyna Grot Budowlanych Łódź była znacznie bliżej wygranej w premierowej odsłonie (20:13). Wśród przyjezdnych świetnie zaczęła się jednak spisywać Magdalena Janiuk i jeszcze wszystko wydawało się możliwe. Przewaga gospodyń okazała się mimo wszystko zbyt duża, aby mogło dojść w tej partii do jakiejkolwiek niespodzianki, wobec czego to łodzianki mogły się cieszyć z wygranej po skutecznym bloku na Weronice Szlagowskiej (25:18).

Drugą partię lepiej otworzyły gospodynie, które po ataku w aut Weroniki Szlagowskiej wyszły na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła jednak Gabriela Orvošová i dystans między drużynami zmniejszył się do zaledwie jednego oczka (6:7). Siatkarki BKS-u nie pomogły sobie za to popełniając błędy własne i tym samym ponownie oddaliły się od swoich przeciwniczek. Myliły się jednak również same łodzianki, co w połowie seta wpłynęło na wyrównanie wyniku (15:15). Od tego momentu rozpoczęła się zacięta walka, podczas której cały czas o punkcik lepsze były zawodniczki z Łodzi. W decydującym momencie nastąpiła jednak zmiana na prowadzeniu, gdy bielszczanki skutecznie zablokowały atak Pauliny Damaske. Dwa razy z rzędu czujne w bloku okazały się także gospodynie, co zdecydowało o ich zwycięstwie w kolejnej partii (25:23).

Trzecią odsłonę meczu lepiej rozpoczęły siatkarki BKS-u, które po punktowej zagrywce Karoliny Drużkowskiej i autowym ataku przeciwniczek wyszły na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Świetnie w ataku spisywały się jednak Veronica Jones-Perry oraz Monika Fedusio i po chwili wynik wskazał na remis. Zaciętą walkę przerwał dopiero as serwisowy Dominiki Witowskiej, który wraz z atakiem w antenkę Pauliny Damaske umocnił drużynę z Bielska-Białej na prowadzeniu (14:10). Gospodynie nie zamierzały się mimo wszystko poddawać, dzięki czemu zdołały odrobić większość strat w okolicach końcówki seta (17:18). Ostatecznie bielszczanki nie pozwoliły odebrać sobie prowadzenia i to właśnie one triumfowały po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Dominikę Witowską (25:22).

Przegrana zmotywowała siatkarki Budowlanych Łódź do walki i to właśnie one wyszły w czwartej partii na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Niedługo potem świetną zagrywką popisała się jeszcze Zuzanna Górecka, co jedynie powiększyło przewagę łodzianek do trzech oczek. Bielszczanki popracowały jednak blokiem i tym samym wyrównały wynik w tym secie (9:9). To natomiast rozpoczęło kolejną już w tym meczu walkę punkt za punkt. W okolicach końcówki to jednak siatkarki BKS-u miały po swoim skutecznym bloku o trzy oczka więcej (19:16). Nie był to mimo wszystko koniec emocji w tym secie, gdyż przy zagrywce Moniki Fedusio łodzianki zdołały odrobić straty i doprowadzić do kolejnego remisu (20:20). Tym razem nie zatrzymała ich już nawet czerwona kartka, wobec czego to właśnie Grot Budowlane mogły się cieszyć z wygranej w całym meczu po autowym ataku Aleksandry Kazały (25:23).

MVP: Monika Fedusio

Grot Budowlani Łódź – BKS Stal Bielsko-Biała 3:1
(25:18, 25:23, 22:25, 25:23)

Budowlani: Nowicka (4), Lisiak (9), Lewandowska (10), Górecka (5), Jones -Perry (14), Fedusio (19), Stenzel (libero) oraz Damaske (11) i Tobiasz
BKS: Kazała (15), Janiuk (11),  Orvošová (5), Witowska (11), Szlagowska (14), Gajewska (2), Drabek (libero) oraz Szczygłowska, Wawrzyniak, Drużkowska (12) i Dąbrowska