Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Trzy punkty BKS-u w Świeciu

TL: Trzy punkty BKS-u w Świeciu

Siatkarki z Bielska-Białej w meczu wyjazdowym z Jokerem Świecie zdobyły komplet punktów. Rywalki nie oddały ich jednak bez walki. W dwóch pierwszych setach toczyła się bardzo wyrównana gra, a miejscowe zdołały triumfować w partii premierowej. Z czasem przewaga bielszczanek była coraz bardziej widoczna i nie miały już większych problemów z wygraną.

Uderzenie Adrianny Kukulskiej oraz dwa błędy w ataku Martyny Świrad pozwoliły miejscowym szybko odskoczyć na 4:0. Gdy miejscowe zaczęły grać skutecznie blokiem, przewaga jeszcze urosła (11:5). Po stronie Jokera cały czas skuteczne były Kukulska i Oliwia Urban, co utrudniało odrabianie strat BKS-owi. Świecianki pewnie zmierzały do wygranej w partii premierowej, po ataku Urban prowadząc 17:11. Skutecznym blokiem sygnał do walki BKS-owi dała jeszcze Magdalena Janiuk, niedługo później dołożyła też punkt z pola zagrywki. W ataku coraz lepiej radziła sobie Weronika Szlagowska, a ekipa z Bielska-Białej zaczęła odrabiać straty. Wystarczyła chwila, by przyjezdne traciły już tylko dwa punkty do rywalek (16:18). Moment dobrej gry rywalek przerwała dopiero Paulina Brzoska, a Joker znowu zaczął uciekać z wynikiem. W samej końcówce świecianki zaczęły coraz częściej się mylić, a zagrywka Dagmary Dąbrowskiej zminimalizowała różnicę punktową. Joker prowadził już tylko 23:22. Przyjezdne nie zdołały zupełnie dogonić przeciwniczek i popsutą zagrywką zamknęły tego seta.

Miejscowe także w drugim secie próbowały przejąć inicjatywę i po bloku Brzoski prowadziły w nim 4:2. Obie ekipy dołożyły w kolejnych akcjach punkty tym elementem, natomiast przyjezdne zaczęły coraz wyraźniej wysuwać się na prowadzenie. Pomogły im w tym błędy rywalek. Po nieudanym zbiciu Urban BKS prowadził 8:6. Kolejny nieudany atak dołożyła też Magdalena Jurczyk, a wcześniej punktowała Andrea Kossanyiova i bielszczanki odskoczyły na 12:8. Świecianki nie składały broni. Cały czas starały się odrobić straty, co udało im się w końcówce seta. Na boisku było coraz bardziej nerwowo, a lepiej w tej sytuacji odnalazły się przyjezdne, które wygrały bardzo wyrównaną końcówkę.

Dwa bloki Jurczyk oraz błąd BKS-u otworzyły partię numer trzy. Joker długo się jednak nie cieszył z prowadzenia, bowiem sam – nieudanymi atakami doprowadził do wyrównania po 4. Bielszczanki po atakach Janiuk prowadziły dwoma punktami i choć Urban próbowała blokiem zniwelować straty, to tym elementem zagrała też Orvosova, a następnie Kossanyiova i BKS zwiększył dystans (13:9). Brzoska robiła na siatce, co mogła, jednak przyjezdne cały czas były poza ich zasięgiem. Dopiero, gdy ataki skończyły Kowalska i Jurczyk, Joker złapał kontakt z rywalkami, a kontra Martyny Gorzkiewicz od razu wyrównała stan seta (19:19).  W ostatnich akcjach ciężar gry w ataku wzięła na siebie Kossanyiova, uderzała sporo i skutecznie, zamykając też trzecią odsłonę.

W czwartą partię lepiej weszły siatkarki z Bielska-Białej, a duża w tym zasługa zagrywającej Martyny Świrad. BKS odskoczył na 4:0, utrzymywał przewagę, ale zaczął ją też zwiększać niedługo później. Wtedy za linią końcową stanęła Kossanyiova. To ona wraz z Natalią Gajewska dała się mocno we znaki świeciankom i pozwoliła przyjezdnym odskoczyć na 11:3. W połowie seta obie drużyny zaczęły wymieniać się błędami, ale to BKS cały czas kontrolował boiskowe wydarzenia i budował coraz wyraźniejsze prowadzenie (16:6). Prym wiodła Kosanyiova, a Joker nie był w stanie bronić dobrych ataków przeciwniczek. W końcowych chwilach meczu świecianki zanotowały kilka udanych akcji, ale blok Świrad na Urban dał BKS-owi pierwszą piłkę meczową. Tę od razu w kontrze wykorzystała Karolina Drużkowska.

MVP: Magdalena Janiuk

Joker Świecie – BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3
(25:23, 23:25, 20:25, 14:251)

Joker: Kukulska (14), Brzoska (5), Sikorska (11), Wenerska (4), Urban (12), Jurczyk (6), Nowak (libero) oraz Nowacka (libero), Gorzkiewicz (2), Urbanowicz (3), Kowalska (5) i Muszyńska
BKS: Janiuk (12), Kossanyiova (19), Świrad (5), Orvosova (10), Szlagowska (18), Gajewska (4), Drabek (libero) oraz Szczygłowska (libero), Drużkowska (3), Wawrzyniak i Dąbrowska (1)