Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Czy poznamy spadkowicza po 20. kolejce?

TL: Czy poznamy spadkowicza po 20. kolejce?

Strona: 5

Grot Budowlani Łódź – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
Poniedziałek, 15 lutego 2021, godz. 17:30
Transmisja: Polsat Sport

Budowlane, które wciąż muszą sobie radzić bez kontuzjowanej rozgrywającej Julii Nowickiej, nie prezentują się ostatnio najlepiej na ligowych parkietach – poniosły dwie porażki 1:3 z rzędu, najpierw w derbach Łodzi, a później dość niespodziewanie z kaliszankami. Do starcia z Pałacem podejdą jednak po zwycięstwie 3:0 z Eneą PTPS Piła w ćwierćfinale Pucharu Polski. Bydgoszczanki będą trudniejszym rywalem, chociaż w minionej kolejce męczyły się z #VolleyWrocław, którego ostatecznie pokonały po tie-breaku, a wcześniej przegrały 1:3 z Grupą Azoty Chemik Police. Podopieczne trenera Piotra Mateli mają o co walczyć, bowiem wciąż mają szanse na awans do czołowej ósemki, nie mogą jednak pozwolić sobie na potknięcia i potrzebne im są trzy punkty.

Łodzianki natomiast po ostatnich porażkach mają coraz większą stratę do podium, a za ich plecami są policzanki, które mają taką samą liczbę punktów i dwa rozegrane mecze mniej. Jeśli siatkarki trenera Błażeja Krzyształowicza chcą pozostać w walce o czołową trójkę, to muszą pokonać poniedziałkowe rywalki i zgarnąć w tym spotkaniu pełną pulę. – Myślę, że po początku sezonu i po przerwie świątecznej jesteśmy naładowani i sił nam nie powinno zabraknąć, najważniejsza w tym momencie będzie głowa, żeby bardzo dobrze się nastroić. Wiadomo, że nie zawsze we wszystkich setach wszystko będzie bardzo dobrze szło, pewnie nie każdy mecz do końca ligi wygramy. Ale mamy przed sobą grę w Pucharze Polski i fazie play-off, więc my nic nie odpuścimy – zapowiedział trener Krzyształowicz.

Typ redakcji: Grot Budowlani Łódź – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2