Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Policzanki zgodnie z planem

TL: Policzanki zgodnie z planem

fot. Łukasz Krzywański

W piątkowym meczu w Radomiu gospodynie zdołały urwać rywalkom jedynie seta.. MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom przegrała z Grupą Azoty Chemikiem Police. Gospodynie w pierwszym secie prowadziły zaciętą walkę z rywalkami, ale już w drugiej odsłonie to podopieczne trenera Wodzińskiego dyktowały warunki. Mimo przegrania partii do 12 z nową energią radomianki weszły w trzecią odsłonę, którą wygrały do 21. Nie udało im się jednak urwać punktów rywalkom. Czwartego seta ponownie zdominowały siatkarki z Polic, wygrywając go do 12.

Chociaż po asie Agnieszki Korneluk Chemik prowadził 4:2, gospodynie szybko odrobiły straty (4:4). Oba zespoły skuteczne akcje przeplatały z błędami a wynik pozostawał na styku. Dopiero kolejne nieudane ataki gospodyń i pojedynczy blok Korneluk na Świrad pozwoliły Chemikowi odskoczyć na 12:9 i o czas poprosił trener Krzyształowicz. W kolejnych akcjach radomianki nie odpuszczały, nie brakowało przedłużonych wymian. Impuls do odrabiania strat dała Stepanenko, która weszła wraz z Zaborowską na podwójną zmianę. Seria przy zagrywkach Justyny Łukasik sprawiła, że radomianki odrobiły straty. Po nieudanym ataku Igi Wasilewskiej interweniował trener Wodziński (16:16). Zdarzały się chaotyczne akcje, wynik ponownie zaczął oscylować wokół remisu. Gdy kolejny raz skutecznie blok obiła Natalia Murek Radomka prowadziła 20:19. Dwie dobre akcje Korneluk odwróciły wynik i o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń (20:21). W końcówce przyjezdne zaliczyły serię przy zagrywkach Korneluk a błąd Zaborowskiej na siatce zamknął seta.W drugim secie przyjezdne poszły za ciosem, po asie Korneluk szybko pierwszy czas wykorzystał trener Krzyształowicz (1:6). W kolejnych akcjach gospodynie nie ustrzegły się prostych błędów, ich szkoleniowiec zaczął rotować składem. Gdy przedłużoną akcję skończyła Wasilewska, ponownie zawodniczki do siebie przywołał szkoleniowiec Radomki (4:11). Z czasem sytuacja na tablicy wyników nie ulegała zmianie. Mimo kolejnych roszad gospodynie nie były w stanie dotrzymać kroku rozpędzonym rywalkom. Po kontrataku Martyny Łukasik Chemik miał kolejne piłki setowe a drugą z nich wykorzystała przyjmująca polickiego zespołu.

W trzeciej odsłonie na nowo rozpoczęła się zacięta walka. Po obu stronach nie brakowało zepsutych zagrywek (6:6). Stopniowo do głosu zaczęły dochodzić gospodynie, po błędzie Brakocević-Canzian w ataku i zagraniu przez środek Kornelii Moskwy radomianki wyszły na prowadzenie 13:11 i o czas poprosił trener Wodziński. Atak Martyny Łukasik i jej blok na Samarze pozwoliły zniwelować dystans (15:14). Policzanki nie zdołały kontynuować skutecznej gry, szybko radomianki odbudowały przewagę (18:14). Seria przy zagrywkach Samary trwała, dlatego po udanym kontrataku Stepanenko interweniował szkoleniowiec Chemika (19:14). Dopiero w końcówce policzanki rzuciły się od odrabiania strat. Skuteczny atak Jovany Brakocević-Canzian i autowe zagranie Justyny Łukasik skłoniły Błażeja Krzyształowicza do poproszenia o czas (21:19). W decydującym momencie skutecznie punktowała Małgorzata Jasek (24:20). Kiwka Kornelii Moskwy dała ostatni punkt gospodyniom.

Po zaciętym początku szybko do głosu w czwartym secie doszły przyjezdne, po asie Brakocević-Canzian interweniował sztab szkoleniowy Radomki (5:8). W kolejnych akcjach skutecznie punktowała Maira Cipriano, szybko kolejną przerwę wykorzystał trener Krzyształowicz (5:10). Dopiero kiwka Justyny Łukasik pozwoliła zrobić przejście (6:10). W dalszej fazie seta przyjezdne wciąż dyktowały warunki. Gospodynie miały problemy z przyjęciem, co rzutowało na ich skuteczność na siatce. Bardzo dobrze funkcjonował policki blok. Raz za razem skutecznie punktowała Martyna Łukasik. Dopiero gdy długą akcję skończyła Jasek, Radomka zakończyła kolejną serię rywalek (11:21). Punkt na wagę zwycięstwa padł po polickim bloku.

MVP: Fabiola Almeida de Sousa

MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom – Grupa Azoty Chemik Police 1:3
(21:25, 12:25, 25:21, 12:25)

Składy zespołów:
Radomka: Samara de Almeida (6), Świrad, Bugg, Jasek (5), Murek (10), Łukasik J. (5), Strasz (libero) oraz Braga (8), Stepanenko (6), Biała (2), Zaborowska (3) i Moskwa (7)
Chemik: Cipriano (16), Korneluk (16), Brakocević-Canzian (14), Fabiola Almeida (3), Wasilewska (13), Łukasik M. (13), Stenzel (libero) oraz Jagła (libero), Sikorska, Kowalewska i Połeć

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę