Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Podział punktów w Opolu, lepsza Legionovia

TL: Podział punktów w Opolu, lepsza Legionovia

Do zaciętego starcia w 14. kolejce TAURON Ligi doszło w Opolu, gdzie siatkarki tamtejszego UNI podejmowały IŁ Capital Legionovię Legionowo. Zwycięzcę pojedynku wyłonił bowiem dopiero tie-break.  W nim lepsze okazały się zawodniczki drużyny przyjezdnej, które wyraźnie triumfowały 15:9, rewanżując się tym samym opolankom za porażkę z 3. kolejki rozgrywek.

Premierowa odsłona, po początkowo wyrównanej grze 6:6, należała do zespołu z Legionowa. Siatkarki Alessandro Chiappiniego szybko odskoczyły rywalkom na trzy oczka i przejęły inicjatywę na boisku. W ekipie z Mazowsza dobrze spisywały się Olivia Różański oraz Yaprak Erkek, po drugiej stronie siatki o punkty walczyły Anna Bączyńska i Regiane Bidias, jednak opolanki nie były w stanie odrobić strat (11:15). Nie pomogła podwójna zmiana, której dokonał Nicola Vettori, bowiem zawodniczki UNI Opole nadal grały chaotycznie i popełniały błędy, przez co przewaga przyjezdnych rosła (22:16). Atak Aleksandry Gryki zakończył seta wygraną IŁ Capital Legionovii 25:19.

Drugi set od pierwszej do ostatniej piłki był zacięty. Do stanu 15:15 żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty, które rywalki i tak szybko zniwelowały. Dobra gra w ataku Olivii Różański i Gyselle Silvy Franco dały legionowiankom czteropunktowe prowadzenie 20:16, jednak i tę przewagę gospodynie zdołały odrobić (20:20 i 23:23). Seta, po walce na przewagi, na korzyść opolanek rozstrzygnęła Weronika Wołodko (26:24).

Trzecią partię lepiej rozpoczęły legionowianki (4:1). Jednak im dłużej trwał set, tym lepiej radziły sobie opolanki. Szybko doprowadziły do remisu 7:7 i po kolejnych akcjach przejęły kontrolę na boisku. Liderką w zespole UNI była Anna Bączyńska, która każdą otrzymaną piłką zamieniała na punkt. W połowie seta jej zespół miał osiem oczek przewagi (17:9) i nie zatrzymywał się. Legionowianki miały problem z każdym elementem gry, począwszy od przyjęcia a na ataku kończąc. Gospodynie zaś cały czas punktowały, pozwalając rywalkom zdobyć w tym secie tylko 12 punktów.

Set numer cztery, podobnie jak poprzedni, rozpoczął się od prowadzenia IŁ Capital Legionovii 5:1, i ponownie opolanki doprowadziły do remisu 5:5. Tym razem jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego nie dały się zdominować rywalkom. Do dobrej gry wróciła Olivia Rożański, punkty dokładała Yaprak Erkek i legionowianki uzyskały pięć oczek przewagi (11:6). Choć gospodynie próbowały walczyć, pojedyncze ataki nie przybliżyły ich do rywalek, które powiększały przewagę (20:14) ostatecznie wygrywając seta do 17.

W decydującej o zwycięstwie partii do stanu 6:6 oba zespoły walczyły punkt za punkt. Przy zmianie stron legionowianki zyskały dwa oczka przewagi (8:6). Niezawodna była Olivia Różański, punkty dołożyła Yaprak Erkek i przewaga rosła (12:7). W końcówce opolanki próbowały walczyć, ale pojedyncze akcje Anny Bączyńskiej i Kingi Stronias nie odmieniły losów seta, którego blokiem zakończyła Aleksandra Gryka (15:9).

MVP: Olivia Różański

UNI Opole – IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:3
(19:25, 26:24, 25:12, 17:25, 9:15)

UNI: Orzyłowska (10), Stronias (12), Bidias (15), Pellegrino (7), Makarowska (4), Bączyńska (20), Adamek (libero) oraz Pamuła, Muszyńska, Wołodko (2)
Legionovia: Tokarska (3), Różański (27), Erkek (16), Silva (10), Gryka (12), Grabka (3), Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba (1), Dąbrowska