Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Podział punktów w Łodzi, egzekucja w tie-breaku

TL: Podział punktów w Łodzi, egzekucja w tie-breaku

Jeżeli przed tą kolejką TAURON Ligi mielibyśmy obstawiać tie-break w którymś meczu, to w pierwszej kolejności byłoby to spotkanie w Łodzi. Po pięciu setach BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wywiózł ze Sport Areny dwa punkty, wracając przynajmniej na chwilę na fotel wicelidera i pozostawiając Grota Budowlanych na piątej lokacie. Na uwagę zasługuję wynik ostatniej partii, w której BKS wygrał do 3!

START PRZEZ ŚRODEK

Podczas czwartkowego meczu trener Maciej Biernat nie mógł skorzystać z pomocy Adrianny Kukulskiej. Do wyjściowego składu Grota Budowlanych Łódź powróciła Ana Bjelica.

Mecz rozpoczęła bardzo wyrównana walka. Po łódzkiej stronie siatki w grę od początku zaangażowały się środkowe. Oba zespoły bardzo równo grały we wszystkich elementach. Dopiero kontra autorstwa Mackenzie May dała lekką przewagę Budowlanym. Łodzianki chwilę później dobrze zareagowały na siatce (17:14). Siatkarki z Bielska walczyły dzielnie, ale gubiły je błędy własne. W końcówce seta atakując z przechodzącej piłki Regiane Bidias dotknęła siatki. Chwilę później Małgorzata Lisiak zakończyła seta (25:21)

ESTOŃSKIE PRZEBUDZENIE

Dobry start w drugiego seta zapewniła łodziankom Mackenzie May (3:1). Radość nie trwała długo, bo w tą odsłonę znacznie lepiej weszła Kertu Laak (5:8). Estonka oprócz skutecznych ataków przez dłuższą chwilę inicjowała szanse do kontrataków swojego zespołu dobrymi zagrywkami. Łodziankom coraz trudniej było przedrzeć się przez bielski blok (7:12). Po łódzkiej stronie nie pomogła także podwójna zmiana. Krótką chwilę później kropkę nad i wygranej postawiła Martyna Borowczak (25:17).

I TAK DALEJ

Słabszy początek seta nie ostudził chęci do walko po łódzkiej stronie. Niestety bielskie blokujące znacznie lepiej wyczuwały intencje Eweliny Wilińskiej. Kertu Laak mogła wykorzystać kolejną kontrę (11:14). Trener Biernat rzucił więc do walki wszystkie możliwe siły. Mackenzie May brała na siebie dużą odpowiedzialność w ataku. To nie wystarczało, a po drugiej stronie siatki wszystko wychodziło Paulinie Damaske (15:20). trzeci set skończył się atakiem w antenkę Any Bjelicy (18:25).

WSZYSTKIE SIŁY NA POKŁAD

Po łódzkiej stronie trener Maciej Biernat postawił na parę środkowych – Lisiak, Pol. Julia Nowicka ponownie otworzyła seta dobrą serią na zagrywce. Łodzianki popełniały zbyt dużo błędów własnych, więc szybko na boisku pojawiła się Natalia Lijewska. Dzięki dobrej obronie po obu stronach walka stała się znacznie bardziej zacięta. Kilka wygranych zaciętych akcji obudziło łódzką drużynę. Zaczęło się klasyczne przeciąganie liny. Mocniej złapała za nią Ewelina Wilińska, która długo uprzykrzała życie bielskiej linii przyjęcia swoimi zagrywkami (17:14). Szaloną końcówkę efektownym blokiem doprowadzając do tie-breaka przypieczętowała Marta Pol (25:22).

ZAGRYWKA NA DOBICIE

Lepszy start w tie-breaku zaliczył BKS (1:5). Na boisko zmuszona była powrócić Andrea Mitrović. Piłkę w siatkę zaatakowała Małgorzata Lisiak. Bielszczanki wykorzystały okazję kompletnie demontując linię przyjęcia rywalek znakomitymi zagrywkami. Ana Bjelica zakończyła mecz atakując w antenkę (3:15).

MVP: Paulina Damaske

Grot Budowlani Łódź – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 2:3
(25:21, 17:25, 18:25, 25:22, 3:15)

Budowlani: Wilińska (1), Lisiak (8), Bjelica (16), Mitrović (10), Różyńska (3), May (24), Łysiak (libero) oraz Pol (3), Łazowska, Sobiczewska (1) i Lijewska (2)
BKS: Nowicka (4), Pacak (12), Borowczak (9), Laak (27), Majkowska (4), Damaske (19), Nowak (libero) oraz Mazur (libero), Ciesielczyk, Stachowicz, Abramajtys (1) i Bidias (9)