Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Podział punktów w Radomiu, Developres wciąż niepokonany

TL: Podział punktów w Radomiu, Developres wciąż niepokonany

E.LECLERC MOYA Radomka Radom oraz KS Developres SkyRes Rzeszów odrabiają zaległości – zespoły spotkały się w Radomiu, by rozegrać mecz 5. kolejki TAURON Ligi. Miejscowe udanie rozpoczęły, szybko wypracowując sobie wysoką przewagę. W końcówce lider tabeli zniwelował straty, jednak ostatecznie to radomianki wygrały 25:22. Po zmianie stron Developres zniwelował liczbę błędów, czego nie można było powiedzieć o Radomce. Set numer trzy to ponownie skuteczna gra gospodyń (25:17). Rzeszowianki doprowadziły do tie-breaka i pozostały niepokonaną drużyną w TAURON Lidze.

Początek meczu był wyrównany, ale przy zagrywce Katarzyny Skorupy do głosu zaczęły dochodzić radomianki. Dołożyły one dwa szczelne bloki, a po pomyłce Anny Kaczmar prowadziły już 9:4. Przez własne błędy ich przewaga nieco stopniała, ale po udanej kontrze Julii Twardowskiej znowu stała się bezpieczna (13:8). Chwilę później wygrywały jeszcze 16:10, ale wtedy rzeszowianki zerwały się do walki. Oddały im w bloku, a po udanym zbiciu Anny Stencel zbliżyły się na 15:17. Im bliżej końca seta, tym było coraz ciekawiej. Po czapie Aleksandry Rasińskiej Developres dopiął swego i doprowadził do remisu (21:21), ale w końcówce nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Zrobiła to Radomka, która po kontrze Janisy Johnson triumfowała w tej części meczu 25:22.

W drugiego seta lepiej weszły przyjezdne, które po kontrze Alexandry Lazić odskoczyły od rywalek na trzy oczka (6:3). Radomianki próbowały odrabiać straty, ale miały kłopoty w ofensywie. Na dodatek asa serwisowego dołożyła Anna Stencel, a błędy w ataku gospodyń sprawiły, że ich sytuacja robiła się coraz trudniejsza (6:12). Pojedyncze udane zbicia Johnson czy Twardowskiej na niewiele im się zdawały. Developres za to punktował w bloku, a po skutecznej kontrze Rasińskiej kontrolował boiskowe wydarzenia. Radomka próbowała jeszcze walczyć, ale stać było ją na doprowadzenie jedynie do stanu 19:22. Końcówka ponownie należała do podopiecznych Stephane’a Antigi, które po ataku Jeleny Blagojević triumfowały w tej części spotkania (25:20).

W trzeciej odsłonie nie poszły za ciosem, a do dobrej gry wróciły gospodynie. To one dzięki zbiciom Bruny Honorio Marques oraz asowi serwisowemu Johnson wyszły na prowadzenie 6:3. Rzeszowianki do walki próbowała poderwać Rasińska, ale gospodynie miały większą siłę ofensywną na skrzydłach. Na dodatek Developres zaczął mylić się w ataku, przez co jego sytuacja robiła się coraz trudniejsza (7:13). Radomka pewnie grała na skrzydłach, a pojedyncze udane akcje Kiery Van Ryk nie odmieniły obrazu gry po stronie ekipy z Podkarpacia. Nie potrafiła ona zatrzymać rywalek, a sama nadziewała się na ich blok. Ostatecznie po udanej kontrze Honorio Marques w trzecim secie lepsze okazały się gospodynie, które objęły prowadzenie w całym meczu.

W pierwszej fazie czwartej partii obie drużyny szły łeb w łeb. Dopiero radomski blok oraz błąd w ataku Rasińskiej zmusiły do interwencji trenera Antigę (9:12). Przyniosła ona efekt, bowiem rzeszowianki zaczęły odrabiać straty. Stencel na spółkę z Rasińską pozwoliły im doprowadzić do remisu (16:16). Chwilę później dołożyły szczelny blok, a skuteczna kontra Juliett Fidon-Lebleu spowodowała, że to one zaczęły wysforowywać się na prowadzenie (21:18). Wykorzystały błędy rywalek i słabszy fragment gry Johnson, zbliżając się do tie-breaka. W końcówce same nie skończyły kilku akcji, lecz Rasińska ostatecznie przypieczętowała ich wygraną w tym secie (25:22).

W pierwszej części tie-breaka oba zespoły szły łeb w łeb, ale pierwsze pękły rzeszowianki, a udana kontra Stencel dała prowadzenie Developresowi (7:5). Po zmianie stron jego przewaga wzrosła do trzech oczek, a Radomce brakowało skuteczności. Błędy zaczęła popełniać nawet Katarzyna Skorupa, a rzeszowianki były coraz bliżej wygranej. Nie roztrwoniły już wypracowanego prowadzenia, a Fidon-Lebleu zakończyła całe spotkanie (15:11).

MVP: Aleksandra Rasińska

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – KS Developres SkyRes Rzeszów 2:3
(25:22, 20:25, 25:17, 22:25, 11:15)

Radomka: Johnson (28), Bruna Honorio (21), Twardowska (14), Picussa (9), Łukasik (6), Skorupa (4), Witkowska (libero) oraz Bałucka, Biała, Zaborowska, Szczygioł
Developres: Rasińska (25), Stencel (11), Polańska (9), Blagojević (9), Lazić (6), Kaczmar (1), Krzos (libero) oraz Van Ryk (6), Fidon-Lebleu (6), Grabka, Krajewska