Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pierwszy wygrany set Legionovii, koszmarne kontuzje wrocławianek

TL: Pierwszy wygrany set Legionovii, koszmarne kontuzje wrocławianek

W meczu na dole tabeli spotkały się dwie ostatnie drużyny, ale nie spodziewaliśmy się zaciętego meczu. Legionovia dotychczas przegrała wszystkie mecze i wszystkie sety w TAURON Lidze, a #VolleyWrocław mimo, że nie wygrał jeszcze meczu, to ma za sobą mecze z całą czołówką. Podopieczne Michala Maska niemiłosiernie męczyły się z rywalkami, a zwycięstwo 3:1 okupiły kontuzjami Melissy Evans i Aleksandry Gromadowskiej.

Legionowianki bardzo odważnie rozpoczęły to spotkanie i po ataku Marty Dudy prowadziły już 4:1. Ekipa gości szybko jednak wróciła do gry i dzięki skutecznym atakom Melissy Evans doprowadziła do remisu 6:6. Przez jakiś czas trwała wyrównana gra punkt za punkt, jednak gospodynie wykorzystując błędy rywalek wyszły na prowadzenie 12:10. Straty szybko zniwelowała Evans i do stanu 17:17 znów żaden z zespołów nie mógł odskoczyć rywalowi. Potem gospodynie po atakach Neiry Ortiz i Dudy wypracowały sobie trzypunktową przewagę (22:19), której nie oddały już do końca seta. Po bloku Aleksandry Jedut miały piłkę setową przy stanie 24:20, a po chwili Marta Duda zakończyła tę partię. Był to pierwszy set wygrany przez Legionovię w tym sezonie w TAURON Lidze.

W drugiej partii legionowianki znów szybko wyszły na prowadzenie 4:1 po asie serwisowym Neiry Ortiz i dość długo utrzymywały kilkupunktową przewagę nad rywalkami. Bezradna w ataku była po stronie gości Anna Bączyńska, a po bloku na Regiane Bidias przewaga gospodyń wzrosła do pięciu punktów (12:7). Dopiero Melissa Evans dała swoim koleżankom sygnał do odrabiania strat i po skutecznym bloku na Aleksandrze Dudek podopieczne trenera Michala Maska doprowadziły do remisu 15:15. Od stanu 17:17 trzema świetnym atakami popisała się Bidias i przyjezdne odskoczyły rywalkom na trzy punkty, ale gospodynie nie zamierzały się poddawać. Zmniejszyły straty do jednego punktu (22:23), potem jednak Ortiz pomyliła się na zagrywce, a po chwili w kolejnej akcji Sonia Stefanik zaatakowała w aut i #VolleyWrocław doprowadził do wyrównania.

W trzeciej partii wyrównana gra trwała do stanu 6:6, potem dwa błędy w ataku Aleksandry Jedut pozwoliły przyjezdnym na wypracowanie niewielkiej przewagi. Trener Masek zdjął z boiska bezproduktywną w ataku Annę Bączyńską, zastępując ją Aleksandrą Gromadowską. Wrocławianki po ataku Regiane Bidias prowadziły już 11:7, ale gospodynie nie zamierzały się poddawać. Po atakach Mariny Mazenko i Jedut przegrywały już tylko 14:15, a gdy Aleksandra Jedut popisała się asem serwisowym, doprowadziły do remisu 18:18. Kolejna punktowa zagrywka dała legionowiankom prowadzenie, ale… od tego momentu podopieczne trenera Pawła Kowala stanęły i nie zdobyły już punktu w tym secie. Myliły się w ataku Neira Ortiz i Aleksandra Dudek, wrocławianki dobrze ustawiały blok i po dwóch punktach zdobytych tym elementem wygrały tę partię do 19.

Na początku czwartego seta zespół gości stracił Aleksandrę Gromadowską, która trzymając się za kolano została zniesiona z boiska. Nie załamało to wrocławianek, które po asie serwisowym Anny Bączyńskiej prowadziły już 7:3, potem jednak zryw gospodyń pozwolił im na wygranie kolejnych czterech wymian z rzędu i doprowadzenie do remisu. Przy stanie 8:8 fatalnie na boisko upadła Melissa Evans i doznała kontuzji stawu skokowego – musiała zastąpić ją na boisku Julia Szczurowska. Wrocławianki grały uważnie i skutecznie, budowały powoli swoją przewagę i w pewnym momencie prowadziły już 16:10. Wtedy jednak znów do walki zerwały się legionowianki – zdobyły sześć punktów z rzędu i po bloku na Bidias ponownie doprowadziły do wyrównania. Do stanu 22:22 trwała zacięta walka punkt za punkt, potem jednak dwa ataki Anny Bączyńskiej dały piłkę setową przyjezdnym. Autowa zagrywka Szczurowskiej i blok na Bączyńskiej spowodowały, że Legionovia wciąż była w grze. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Regiane Bidias, która najpierw atakiem z drugiej linii, a w kolejnej akcji skuteczną kiwką dała swojej drużynie pierwszą wygraną w tym sezonie.

MVP: Melissa Evans

IŁ Capital Legionovia Legionowo – #VolleyWrocław 1:3
(25:20, 22:25, 19:25, 24:26)

Legionovia: Ortiz (12), Jedut (12), Duda (13), Mras (2), Stefanik (2), Dudek (21), Kulig (libero) oraz Dębowska (1), Dąbrowska, Mazenko (4), Kubas
#Volley: Bidias (17), Pacak (11), Szady (4), Witowska (6), Bączyńska (11), Evans (19), Saad (libero) oraz Sczurowska (3) i Gromadowska