Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pierwsze zwycięstwo Pałacu

TL: Pierwsze zwycięstwo Pałacu

W ramach trzeciej kolejki TAURON Ligi podczas wyjazdowego meczu siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz pokonały BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Chociaż spotkanie zamknęło się w trzech setach, na boisku nie brakowało zaciętej walki. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została bydgoska libero – Magdalena Saad.

Bielszczanki źle weszły w spotkanie i popełniały sporo błędów, dzięki czemu od początku inicjatywa była po stronie przyjezdnych (6:3). Blok Tatiany Bokan na Magdalenie Janiuk powiększył dystans (9:5) i trener Bartłomiej Piekarczyk był zmuszony poprosić o czas. Przerwa dobrze podziałała na jego podopieczne, bowiem od tego momentu zaczęły one odrabiać straty i po wykorzystanej przez Martynę Świrad piłce przechodzącej miały kontakt punktowy (9:10). Zepsuty atak Patrycji Polak-Balmas dał im natomiast remis (13:13). Między zespołami wywiązała się zacięta walka, jednak w końcówce akcje Bokan i jej trudna zagrywka, która ułatwiła jej koleżankom grę w bloku spowodowały, że bydgoszczanki zdominowały rywalki (23:19). Zwycięstwo 25:20 dało im uderzenie Polak-Balmas.

Drugą partię siatkarki BKS-u rozpoczęły zdecydowanie lepiej i dzięki akcjom Gabrieli Orvosovej oraz Martyny Borowczak objęły prowadzenie (4:1). Przyjezdne zdołały wyrównać dopiero gdy Mariana Cassemiro wykorzystała piłkę przechodzącą (8:8), jednak chwilę później bielszczanki ponownie odskoczyły za sprawą asa serwisowego Dominiki Pierzchały i ataku Borowczak (11:8). Bydgoszczanki nie poddawały się i po raz kolejny zniwelowały straty przy zagrywce Zuzanny Szperlak (14:14). Po obu stronach pojawiało się sporo błędów i żaden z zespołów nie był w stanie zbudować przewagi (18:18). Końcówkę jednak ponownie zdominowały bydgoszczanki przy serwisie Bokan i chociaż akcje Orvosovej pozwoliły jeszcze gospodyniom zbliżyć się do rywalek, to seta zakończył atak Polak-Balmas (25:23).

W trzeciej odsłonie bydgoszczanki szybko odskoczyły przy zagrywce Leticii Hage (5:2), dystans powiększyły natomiast atak Szperlak i blok Polak-Balmas (8:3). W kolejnych akcjach spokojnie utrzymywały one przewagę i chociaż bielszczanki zdołały nieco zbliżyć się do rywalek, to po bloku Hage na Orvosovej było już 14:9. Gdy ciężar gry wzięła na siebie Weronika Szlagowska gospodynie miały kontakt punktowy (14:15), natomiast kontra wykorzystana przez Orvosovą dała im remis (17:17). Do samego końca między zespołami toczyła się zacięta walka punkt za punkt, jednak ostatecznie ponownie lepsze okazały się przyjezdne – atak Szperlak dał im piłki setowe, a drugą z nich wykorzystała Hage (25:23).

MVP: Magdalena Saad

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0:3
(20:25, 23:25, 23:25)

BKS: Borowczak (11), Polak, Janiuk (2), Świrad (2), Orvosova (16), Szlagowska (13), Drabek (libero) oraz Kazała, Chmielewska, Pierzchała (3) i Mazur (libero)
Pałac: Balmas (10), Bokan (11), Cassemiro (6), Majkowska (6), Bałdyga (3), Hage (12), Saad (libero) oraz Kobus i Szperlak (8)