Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pięciosetowe starcie w Bielsku-Białej dla BKS-u

TL: Pięciosetowe starcie w Bielsku-Białej dla BKS-u

Długie, zacięte widowisko zafundowały obserwatorom ekipy BKS-u Bostik Bielsko-Biała i Grupy Azoty Chemika Police. Ostatecznie w granym na przewagi tie-breaku lepsze okazały się bielszczanki.  MVP meczu wybrano atakującą BKS-u Majkę Szczepańską – Pogodę.

Choć to BKS pierwszy wysunął się na prowadzenie, to policzanki zaczęły punktować blokiem, zarówno Agnieszka Korneluk, jak i Iga Wasilewska i Chemik zbudował przewagę. W grze obu ekip nie brakowało błędów, a nieudany atak miejscowych zwiększył dystans na korzyść ekipy z Polic (10:7). Paulina Majkowska i Paulina Damaske wzięły jednak sprawy w swoje ręce i dzięki nim bielszczanki od razu wyrównały. Gdy ta druga uderzyła w kontrze, to BKS był już na prowadzeniu (12:11). W kolejnych akcjach doszły błędy w zagrywce obu ekip, a kontra Martyny Łukasik przywróciła Chemika na czoło (16:15). Prowadzący zmieniał się jeszcze kilka razy, a w kluczową fazę seta drużyny weszły przy remisie 20:20. Wtedy w polu serwisowym stanęła Julia Nowicka i zagrała asa. Choć przyjezdne walczyły, Martyna Borowczak wykorzystała kontrę i zakończyła partię premierową.

W pierwszych akcjach kolejnego seta toczył się w miarę wyrównany mecz. W szeregach Chemika cały czas dobrze spisywała się Łukasik, uaktywniła się też Jovana Brakocević-Canzian, dzięki czemu przyjezdne mogły delikatnie wysunąć się do przodu (7:5). Wystarczyła chwila, błąd Chemika i dobre akcje Damaske, by sytuacja zmieniła się na korzyść BKS-u (10:9). Policzanki znowu odzyskały prowadzenie, ale Damaske była nadal nie do zatrzymania i bielszczanki znowu prowadziły (16:14). Mistrzynie Polski przy zagrywkach Wasilewskiej znowu zmieniły sytuację na tablicy wyników, odskakując na 19:16. Ekipa gości utrzymała inicjatywę już do końca, a seta zakończył dwa błędy miejscowych.

Chemik od razu po powrocie do gry zaczął skutecznie blokować, ale i tak wynik i gra wyrównały się. Nie brakowało bardzo długich wymian, a prowadzenie zmieniało co rusz strony boiska. Ponownie też dawały o sobie znać błędy obu ekip i po dwóch nieudanych atakach Majkowskiej Chemik wypracował prowadzenie 11:8. Nie na długo, bowiem na siatce uaktywniła się Majka Szczepańska-Pogoda, pomyliła się też serbska atakująca Chemika i to BKS prowadził 13:12. Po udanym bloku Korneluk powędrowała jednak w pole zagrywki i prowadzący znowu się zmienił (15:13). BKS wyczekał swoją szansę i po zagrywce Borowczak znowu był na czele (19:18). W decydującą fazę seta Chemik wszedł jednak mocno, punktował raz za razem odskoczył na 22:19, niedługo później kończąc seta serią punktów. Kropkę nad „i” postawiła blokiem Korneluk.

Miejscowe nie odpuszczały, gdy długą akcję blokiem zamknęła Dominika Pierzchała, wyszły na czoło, a w kolejnych akcjach Szczepańska-Pogoda i Damaske zwiększyły ich przewagę (6:2). Obie ekipy dobrze broniły, akcje były długie, ale ponownie policzanki doszły rywalki. Po kontrze Korneluk był remis 10:10. Chwilę trwała gra na styku, a następnie to BKS objął prowadzenie – po udanym bloku (15:13). Tym razem już tej przewagi nie oddały. Im bliżej końca tym ją jeszcze powiększały, a po punkcie z zagrywki Nowickiej było 21:17. W ostatnich chwilach Pierzchała dorzuciła kolejny w ten sposób, a kontra Borowczak doprowadziła do tie-breaka.

Seta decydującego otworzyła Korneluk, natomiast Damaske podarowała punkt przyjezdnym zepsutym atakiem. Po raz kolejny nie trzeba było długo czekać na zmianę sytuacji i przy zagrywkach Pierzchały, a po trzech kontrach to BKS był na czele (6:3). Nie trwało to długo i kontra Łukasik wyrównała na po 7. Policzanki mogłyby prowadzić, ale też myliły się w ataku i gdy ponownie goniły wynik, doprowadziły do remisu 10:10, Czyrniańska nie skończyła ataku w kontrze. W ważnym momencie pomyliły się też miejscowe, a blokiem zagrała Wasilewska i to chemik miał piłkę meczową (14:13). Zacięta walka trwała nadal i chłodna głowa Damaske pozwoliła po jakimś czasie triumfować BKS-owi.

MVP: Majka Szczepańska-Pogoda

BKS BOSTIK Bielsko-Biała –  Grupa Azoty Chemik Police 3:2
(25:23, 20:25, 20:25, 25:19, 19:17)

BKS: Pierzchała (12), Nowicka (4), Borowczak (19), Majkowska (8), Damaske (22), Szczepańska-Pogoda (21), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Chmielewska, Abramajtys,  Sobiczewska
Chemik: Ciprano (1), Kowalewska, Korneluk (20), Brakocević-Canzian (13), Wasilewska (6), Łukasik (25), Stenzel (libero) oraz Fabiola (1), Mędrzyk, Czyrniańska (7)