Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewne zwycięstwo #VolleyWrocław

TL: Pewne zwycięstwo #VolleyWrocław

Ważne zwycięstwo odniosły siatkarki #VolleyWrocław, które we własnej hali pewnie pokonały Jokera Świecie 3:0. Pierwsza partia sobotniego spotkania była najbardziej wyrównana, chociaż bardzo długo na prowadzeniu był Joker i wrocławianki dopiero w samej końcówce zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. To dodało im wiatru w żagle – zdominowały drugą oraz trzecią odsłonę, dzięki czemu awansowały na ósme miejsce w tabeli.

Seria błędów wrocławianek dała trzypunktowe prowadzenie ekipie ze Świecia (7:4) i choć as serwisowy Anny Kaczmar zbliżył #VolleyWrocław na jeden punkt, to głównie kolejne błędy miejscowych znowu dały znaczną nadwyżkę Jokerowi (12:7). Gdy tylko zespół z Wrocławia zaczął szanować piłkę i zaczął przy tym naciskać na rywalki, wynik zaczął się zmieniać. W połowie seta drużyna gospodarzy znowu zminimalizowała straty, natomiast piąty bieg wrzuciła w końcówce partii. Udany blok Anny Kaczmar dał remis 21:21,  natomiast długa akcja zakończona kontrą Natalii Murek wyprowadziła wrocławianki na czoło (23:22). Koniec partii przyszedł szybko, a zamknął ją atak w siatkę Vangeliyy Rachkovskiej.

Od punkty z pola zagrywki seta drugiego rozpoczęła Murek. Andrea Kossanyiova zdobywała następnie ważne punkty atakiem. Joker nie składał broni i po udanym zagraniu na siatce Natalii Skrzypkowskiej wyrównał po 8. Obie ekipy wymieniły się następnie punktami w bloku, a różnie w ataku radziła sobie Maria Luisa Oliveira. Po bloku na niej wrocławski zespół odskoczył na 15:11. Świetne zagrywki Kossanyiovej przynosiły skutek, bowiem cały czas punktowały miejscowe (18:11) i nie dały sobie wydrzeć wygranej z rąk. Wrocławski atak opierał się na Murek, która też zakończyła tę odsłonę.

Zespół gospodarzy poszedł za ciosem w kolejnej odsłonie, a budowanie przewagi rozpoczął od udanego bloku. Punkt zagrywką dołożyła też Marta Wellna, a Karolina Fedorek i Murek kontry i było 8:2. Ta ostatnia uderzała i mocno i sprytnie, punktując za każdym razem. Co prawda wrocławiankom przydarzyła się seria błędów, po których ich prowadzenie zmniejszyło się do stanu 14:8, ale dobre akcje Kossanyiovej oraz blok Fedorek ponownie zwiększyły dystans (19:11). Joker nie był w stanie wiele zdziałać, więc wygrana wrocławskiej ekipy była do końca niezagrożona.

MVP: Izabela Bałucka

#VolleyWrocław – Joker Świecie 3:0
(25:23, 25:15, 25:18)

Volley: Kossanyiova (13), Bałucka (10), Murek (14), Kaczmar (5), Fedorek (14), Stancelewska, Bodasińska (libero) oraz Wellna (6), Hawryła, Chorąża
Joker: Gawlak (6), Brzoska (2), Rachkowska (7), Sikorska (3), Zaborowska (5), Twardowska (2), Nowak (libero), Jagła (libero) oraz Michalewicz, Skrzypkowska (3), Oliveira (7)