Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewne zwycięstwo UNI Opole

TL: Pewne zwycięstwo UNI Opole

Trzynastą kolejkę TAURON Ligi, ostatnią przed przerwą świąteczno-noworoczną, zakończyło starcie UNI Opole z Jokerem Świecie. Gospodynie dość pewnie wygrały mecz bez straty seta. Rywalki, po setach przegranych do 17 i 12, w trzeciej partii spotkania nawiązały z nimi wyrównaną walkę, ale ostatecznie uległy opolankom 23:25.

Miejscowe od początku nadawały ton grze. Rywalki, choć również dobrze atakowały, to co jakiś czas popełniały błędy. To w połączeniu z dwoma atakami Kingi Stronias dało opolankom prowadzenie 5:2. To ona też podwyższyła je dobrą zagrywką, natomiast gdy wykorzystała kontrę – po punktach Anny Bączyńskiej w ataku i bloku – UNI odskoczyło na 13:6. Przeciwniczki odpowiadały co jakiś czas skutecznym uderzeniem, ale wielu piłek nie kończyły, co dawało szansę miejscowym. Cały czas świetnie atakowała Stronias, wspierała ją też Regine Bidias, a zespół z Opola prowadził 22:15, wygrywając seta po zepsutym ataku Sikorskiej.

Siatkarki UNI kolejną odsłonę rozpoczęły od serii punktowej przy zagrywkach Bidias (4:0). Maria Oliveira i Julia Twardowska odrobiły część strat, ale niedługo później długie wymiany skończyły Bidias i Stronias, dając opolankom znaczną przewagę (8:3). Nie brakowało długich wymian, a gdy Twardowska po raz kolejny skutecznie uderzyła – tym razem z pola zagrywki – Joker zbliżył się na 7:9. Wystarczyła jednak chwila, by kolejne punkty wpadły na konto miejscowych. Gdy Oliveira nadziała się na blok Gabrieli Makarowskiej, Bączyńska uderzyła z kontry, a Makarowska zablokowała po raz kolejny było 14:7 dla UNI. Co trochę Joker oddawał punkty popsutymi atakami i po takich uderzeniach Vangeliyi Rachkovskiej i Twardowskiej opolanki zbliżyły się mocno do wygranej w secie (20:10). W ostatnich chwilach przyjezdne miały ogromne problemy ze skończeniem piłek, a rywalki kończyły atak za atakiem i serią zamknęły seta.

Początek drugiej partii należał do Kingi Stronias, która skończyła dwie akcje. Oliveira robiła co mogła, jednak przeciwniczki były dużo skuteczniejsze i co trochę uderzały w kontrze. Siatkarki ze Świecia grały coraz bardziej nerwowo, a to zaowocowało aż trzema popsutymi atakami z rzędu i dało znaczną przewagę opolankom (10:3). Wtedy do walki zerwała się Rachkovska, która skończyła trzy piłki skierowane do niej z rzędu (7:10). To jej zagrywki przyczyniły się do kolejnych udanych akcji Jokera, natomiast udana kontra zminimalizowała straty (12:13). Gra się wyrównała, a przyjezdne czekały na potknięcie rywalek. Po błędzie Stronias uzyskały upragnione wyrównanie (16:16), a dzięki punktującej zagrywce Twardowskiej wysunęły się na prowadzenie (17:16). To zwiększyła Rachkovska kontrą i Bączyńska błędem. Wtedy po stronie opolanek uaktywniła się Orzyłowska, a Bidias udanymi atakami odzyskała przewagę dla swojego zespołu (21:20). Ważne akcje skończyła też Pellegrino i choć Joker nie poddawał się do samego końca, musiał uznać wyższość ekipy gospodarzy.

MVP: Vivian Pellegrino

UNI Opole – Joker Świecie 3:0
(25:17, 25:12, 25:23)

UNI: Orzyłowska (8), Stronias (14), Bidias (14), Pellegrino (12), Makarowska (2), Bączyńska (9), Adamek (libero) oraz Borawska (1), Pamuła, Wołodko
Joker: Gawlak (2), Brzoska (3), Michalewicz, Rachkovska (9), Skrzypkowska (1), Oliveira (10), Jagła (libero) oraz Sikorska (1), Zaborowska (1), Twardowska (9)