Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewne zwycięstwo MKS-u, Legionovia z kolejną porażką

TL: Pewne zwycięstwo MKS-u, Legionovia z kolejną porażką

fot. tauronliga.pl

Zespół IŁ Capital Legionovia Legionowo podjął drużynę Energa MKS Kalisz, w ramach 4. kolejki TAURONLigi. Kaliszanki grały bardzo dobrze i niemal w każdym elemencie przewyższały swoje przeciwniczki. Świetna postawa na boisku pozwoliła im cieszyć się z szybkiej  wygranej bez straty seta. 

Spotkanie rozpoczęło się wyrównanie i przez kilka punktów drużyny grały punkt za punkt, jednak po skutecznym bloku Fedorek kaliszanki zaczęły wychodzić na prowadzenie, a po ataku Rasińskiej prowadziły już czteroma „oczkami” (14:10). Siatkarki z Kalisza z każdą akcją grały coraz lepiej. Punkty zdobywała Drużkowska i Kuligowska, jednak to Rasińska królowała na boisku (17:12). Zawodniczki z Legionowa nie były w stanie znaleźć skutecznego sposobu na odrobienie starty punktowej, ze środka atakowała Ortiz, jednak było to za mało, by dogonić przeciwniczki. Po ataku Drużkowskiej podopieczne trenera Widery miały serię piłek setowych, ale to już pierwszą z nich zakończyła Kuligowska (25:18).Druga partia rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Zespoły grały punkt za punkt i żadna z drużyn nie pozwalała przeciwnikowi odskoczyć na większą różnicę punktową. W Legionovi dobrze spisywały się środkowe – Mazenko i Ortiz, a w MKS-ie punktowała Kuligowska i Rasińska (5:5). Po punktowym bloku Efimienko-Młotkowskiej zespół z Kalisza zaczął budować przewagę punktową, a po bloku Fedorek tablica pokazywała wynik 17:11. Legionowianki starały się gonić stratę, Duda punktowała na skrzydle, a Ortiz ze środka, jednak kaliszanki z każdą akcja przybliżały się do zakończenia odsłony (22:17). Partię zakończyła Grabka skuteczną kiwką (25:19).

Trzeci set od początku był bardzo podobny do dwóch poprzednich. W pierwszej połowie trwała wymiana punkt za punkt. Legionowianki nie chciały doprowadzić do ucieczki punktowej przeciwniczek, lepiej zaczęła grać Duda, która zdobywała cenne punkty dla swojej drużyny, a dodatkowo ze środka wspierała ją Ortiz. Dopiero punktowy blok Efimienko-Młotkowskiej pozwolił kaliszankom odskoczyć na dwa „oczka” (14:12), a następnie powiększyć przewagę do sześciu punktów po wygranej akcji na siatce przez Grabkę (20:14). Siatkarki z Kalisza z każdym punktem przybliżały się do wygrania meczu, a zakończyła go Bartczak zepsutą zagrywką (25:16).

MVP: Aleksandra Rasińska

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz 0:3
(18:25, 19:25, 16:25)

Składy zespołów:
Legionovia: Ortiz (11), Duda (10), Mazenko (7), Dudek (6), Jedut (5), Mras (1), Kulig (libero) oraz Szymańska, Dąbrowska, Bartczak
MKS: Rasińska (16), Kuligowska (14), Drużkowska (13), Efimienko-Młotkowska (9), Fedorek (6), Grabka (4), Lemańczyk (libero) oraz Wawrzyniak, Bartkowska, Pajdak (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę