Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewne zwycięstwo ŁKS-u Commercecon Łódź nad UNI Opole

TL: Pewne zwycięstwo ŁKS-u Commercecon Łódź nad UNI Opole

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź idą jak burza.  W niedzielnym meczu pewnie, bez straty seta wygrały z UNI Opole. Podopieczne Alessandro Chiappiniego przeważały w każdym elemencie i w żadnym z setów nie oddały rywalkom nawet 20 punktów. Wygrana ta umocniła łodzianki na pozycji lidera.  MVP wybrano Robertę Ratzke.

Siatkarkom Nicoli Vettoriego zabrakło jakichkolwiek argumentów ofensywnych, a Alessandro Chiappini mógł dać zagrać wszystkim swoim siatkarkom.Trenerzy nie zaskoczyli wyjściowymi szóstkami, i UNI przez większość seta trzymało się dzielnie. Potem jednak, jak to bywa w tym sezonie ŁKS wrzucił wyższy bieg, a po stronie przyjezdnych zaczęły pojawiać się błędy własne. Nie pomogło również wejście Poli Janickiej i Oliwii Sieradzkiej. Różnicę na boisku robiła Roberta Ratzke, której kilka razy zdarzyło się wyczyścić siatkę dla swoich skrzydłowych. Klaudia Alagierska-Szczepaniak pewnie uderzyła (22:17), a pomimo prób Conceicao i Stronias przewagi nie udało się odrobić. Vivian Pellegrino zaserwowała w siatkę kończąc seta (25:19).

Sytuacja UNI nie poprawiła się również w drugim secie. Łódzkie siatkarki znakomicie ustawiały się   obronie i pracowały na siatce, a to utrudniało przeciwniczkom grę w ataku. Podopieczne Nicoli Vettoriego przestały także dobrze serwować, więc ciężko było zbudować dobrą grę. Trener Alessandro Chiappini miał więc możliwość rotowania składem i Lana Scuka spędziła na boisku seta, potem szansę dostały wszystkie siatkarki. Do tego doszło do groźnego zderzenia pod siatką w którym ucierpiała kostka Lany Conceicao. Świetne wejście zanotowała Anastazja Hryszczuk, a seta zakończyła kolejna zepsuta zagrywka siatkarek UNI (25:17).

Na początku trzeciej partii okazało się, że niestety brazylijska skrzydłowa UNI nie jest zdolna do gry. Zastąpiła ją więc Amelia Senica, a pozycję rozgrywającej zajęła Pola Janicka. Trener Chiappini postawił na ustawienie z Robertą, Anastazją Hryszczuk i duetem Scuka-Piasecka w przyjęciu. Na pozycji libero grała Kinga Drabek. Siatkarki ŁKS-u coraz lepiej zagrywały i głównie to pomagało im kompletnie kontrolować sytuację na boisku. Dla odmiany Julita Piasecka zakończyła seta i mecz wybijając blok-aut (25:18).

MVP: Roberta Ratzke

ŁKS Commercecon Łódź – UNI Opole 3:0
(25:19, 25:17, 25:18)

ŁKS: Gryka (6), Diouf (10), Górecka (5), Ratzke, Alagierska-Szczepaniak (4), Piasecka (11), Maj-Erwardt (libero) oraz Drabek (libero), Krawczyk, Witkowska (9), Dróżdż, Hryszczuk (8), Gajer, Scuka (7)
UNI: Stronias (7), Conceicao (5), Pellegrino (6),  Kecher (3), Makarowska- Kulej (2), Kraiduba (2), Adamek (libero) oraz Bałucka, Janicka (2), Senica (1), Sieradzka (7)