Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewne zwycięstwo ŁKS-u Commercecon Łódź nad UNI Opole

TL: Pewne zwycięstwo ŁKS-u Commercecon Łódź nad UNI Opole

fot. Michał Szymański

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź idą jak burza.  W niedzielnym meczu pewnie, bez straty seta wygrały z UNI Opole. Podopieczne Alessandro Chiappiniego przeważały w każdym elemencie i w żadnym z setów nie oddały rywalkom nawet 20 punktów. Wygrana ta umocniła łodzianki na pozycji lidera.  MVP wybrano Robertę Ratzke.

Siatkarkom Nicoli Vettoriego zabrakło jakichkolwiek argumentów ofensywnych, a Alessandro Chiappini mógł dać zagrać wszystkim swoim siatkarkom.Trenerzy nie zaskoczyli wyjściowymi szóstkami, i UNI przez większość seta trzymało się dzielnie. Potem jednak, jak to bywa w tym sezonie ŁKS wrzucił wyższy bieg, a po stronie przyjezdnych zaczęły pojawiać się błędy własne. Nie pomogło również wejście Poli Janickiej i Oliwii Sieradzkiej. Różnicę na boisku robiła Roberta Ratzke, której kilka razy zdarzyło się wyczyścić siatkę dla swoich skrzydłowych. Klaudia Alagierska-Szczepaniak pewnie uderzyła (22:17), a pomimo prób Conceicao i Stronias przewagi nie udało się odrobić. Vivian Pellegrino zaserwowała w siatkę kończąc seta (25:19).Sytuacja UNI nie poprawiła się również w drugim secie. Łódzkie siatkarki znakomicie ustawiały się   obronie i pracowały na siatce, a to utrudniało przeciwniczkom grę w ataku. Podopieczne Nicoli Vettoriego przestały także dobrze serwować, więc ciężko było zbudować dobrą grę. Trener Alessandro Chiappini miał więc możliwość rotowania składem i Lana Scuka spędziła na boisku seta, potem szansę dostały wszystkie siatkarki. Do tego doszło do groźnego zderzenia pod siatką w którym ucierpiała kostka Lany Conceicao. Świetne wejście zanotowała Anastazja Hryszczuk, a seta zakończyła kolejna zepsuta zagrywka siatkarek UNI (25:17).

Na początku trzeciej partii okazało się, że niestety brazylijska skrzydłowa UNI nie jest zdolna do gry. Zastąpiła ją więc Amelia Senica, a pozycję rozgrywającej zajęła Pola Janicka. Trener Chiappini postawił na ustawienie z Robertą, Anastazją Hryszczuk i duetem Scuka-Piasecka w przyjęciu. Na pozycji libero grała Kinga Drabek. Siatkarki ŁKS-u coraz lepiej zagrywały i głównie to pomagało im kompletnie kontrolować sytuację na boisku. Dla odmiany Julita Piasecka zakończyła seta i mecz wybijając blok-aut (25:18).

MVP: Roberta Ratzke

ŁKS Commercecon Łódź – UNI Opole 3:0
(25:19, 25:17, 25:18)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (6), Diouf (10), Górecka (5), Ratzke, Alagierska-Szczepaniak (4), Piasecka (11), Maj-Erwardt (libero) oraz Drabek (libero), Krawczyk, Witkowska (9), Dróżdż, Hryszczuk (8), Gajer, Scuka (7)
UNI: Stronias (7), Conceicao (5), Pellegrino (6),  Kecher (3), Makarowska- Kulej (2), Kraiduba (2), Adamek (libero) oraz Bałucka, Janicka (2), Senica (1), Sieradzka (7)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TauronLigi w sezonie 2022/2023

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę