Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewne zwycięstwo BKS-u z Legionovią

TL: Pewne zwycięstwo BKS-u z Legionovią

W Legionowie rozegrane zostało zaległe starcie 8. kolejki TAURON Ligi. Miejscowa Legionovia podejmowała w nim BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, wygrywając pierwszą partię 25:20. W kolejnych jednak górą zdecydowanie były bielszczanki i to na ich konto ostatecznie, po setach wygranych do 20, 16 oraz 15 powędrował komplet punktów.

Początek meczu należał do bielszczanek, które po asie serwisowym Dominiki Witowskiej zaczęły uciekać przeciwniczkom. Dołożyły skuteczną grę w ataku i dwa bloki, dzięki czemu objęły prowadzenie 9:4. Przy zagrywce Alicji Grabki gospodynie zerwały się do odrabiania strat, ale wciąż w natarciu był BKS, który utrzymywał niewielką przewagę (13:11). Dopiero Jullie Oliveira Souza doprowadziła do remisu, a seria świetnych zagrywek Oliwii Różański sprawiła, że to podopieczne Alessandro Chiappiniego przejęły inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami (19:14). Przyjezdne jeszcze próbowały odpowiadać, ale pojedyncze udane zagrania nie pozwoliły im już wrócić do gry. W końcówce Legionovia kontrolowała sytuację, a zbicie ze środka Shelly Stafford przypieczętowało jej triumf w premierowej odsłonie (25:19).

Drugiego seta lepiej zaczęły przyjezdne, które po bloku Martyny Świrad szybko odskoczyły od rywalek (5:1). W kolejnych minutach kontynuowały dobrą grę, ale z biegiem czasu do głosu zaczęły dochodzić legionowianki. Poderwała je do walki Jessica Rivero Marin, a po kontrze Oliveiry Souzy gospodynie doprowadziły do remisu (12:12). Nie potrafiły jednak przełamać BKS-u, który raz po raz punktował w bloku. Na środku dobrze spisywała się Świrad, a swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła Gabriela Orvosova (17:14). Legionovię po zbiciu Oliveiry Souzy stać było jeszcze na doprowadzenie do stanu 16:18, ale w kluczowych momentach tej części meczu na boisku dominowały bielszczanki. Ich liderką stała się Weronika Szlagowska, której zbicia poprowadziły przyjezdne do wygranej 25:20.

Tylko przez chwilę trzeciej odsłony obie drużyny szły łeb w łeb. Udane zagrania Natalii Gajewskiej i Aleksandry Kazały sprawiły, że szybko do głosu doszły przyjezdne (6:3). Rywalki popełniały coraz więcej błędów, a po asie serwisowym Kazały przewaga bielszczanek wzrosła (12:6). Pojedyncze udane zagrania Oliveiry Souzy nie były w stanie poderwać Legionovii do walki. Brakowało jej kończącego ataku, a po drugiej stronie siatki punktowała Kazała, którą wspierała Orvosova. BKS dołożył też szczelny blok, a gospodyniom brakowało siatkarskich argumentów (17:10). Rivero Marin jeszcze próbowała coś wskórać, ale im bliżej końca seta, tym na boisku bardziej dominowały bielszczanki. Przypomniała o sobie Witowska, a jej koleżanki pewnie kroczyły do sukcesu. Ostatecznie ta część meczu padła łupem BKS-u 25:16, a zakończyła ją Świrad.

W czwartego seta także lepiej weszły bielszczanki, które szybko wypracowały sobie trzypunktową przewagę (7:4). Wówczas na podwójną zmianę zdecydował się Alessandro Chiappini, a jego podopieczne zaczęły odrabiać straty. Po zbiciach Rivero Marin wyszły nawet na prowadzenie 10:9, ale na więcej nie było ich stać. Stabilniejszą grę prezentowały przyjezdne, które w środkowej fazie seta ponownie przejęły inicjatywę na boisku (15:12). Wykorzystywały błędy rywalek, same dobrze grały w bloku, a dobra postawa Szlagowskiej zarówno w ataku, jak i polu serwisowym prowadziła je do końcowego sukcesu. Im bliżej końca seta, tym dominacja podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka stawała się coraz wyraźniejsza. Ostatecznie triumfowały one 25:15, wywożąc z Legionowa cenny komplet oczek.

DPD Legionovia Legionowo – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3
(25:20, 20:25, 16:25, 15:25)

Legionovia: Oliveira Souza (12), Rivero Marin (7), Różański (10), Stafford (6), Majkowska (1), Grabka (2), Lemańczyk (libero) oraz Tokarska, Zdovc Sporer, Dąbrowska, Kulig, Matejko
BKS: Kazała (10), Świrad (7), Orvosova (13), Witkowska (9), Szlagowska (13), Gajewska (1), Drabek (libero) oraz Drużkowska, Wawrzyniak, Kossanyiova, Dąbrowska