Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewne trzy punkty DPD Legionovii w Pile

TL: Pewne trzy punkty DPD Legionovii w Pile

fot. Michał Szymański

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo były faworytkami starcia w Pile. Wydaje się, że kluczowy dla losów meczu był pierwszy set, gdzie podopieczne Adama Grabowskiego roztrwoniły dość dużą przewagę i przegrały. W kolejnych dwóch partiach legionowianki już kontrolowały boiskowe wydarzenia. MVP piąty już raz w tym sezonie została Olivia Różański. Był to zaległy mecz 7. kolejki.

Mecz od prowadzenia 2:0 rozpoczęły legionowianki, ale kilka chwil później to PTPS zapunktowało serią i  prowadził już 7:3. Rywalki błyskawicznie odrobiły trzy oczka, znacznie zmniejszając dystans punktowy. Przez dłuższą chwilę utrzymywała się to jedno, to dwupunktowa przewaga gospodyń. Legionovia zdołała jednak wyrównać na 12:12. Pilanki jednak na nowo rozpoczęły budowanie przewagi i dobre akcje pozwoliły im odskoczyć na 19:14. DPD Legionovia rzuciła się odrabiać straty, punktowała seryjnie i wyrównała na 22:22. Gospodynie zaś zupełnie stanęły, co skrzętnie wykorzystywały rywalki i objęły prowadzenie 24:22, a po chwili prowadziły już w meczu 1:0.W drugiej odsłonie przy zagrywce Alicji Grabki Legionovia odskoczyła na 3:0. Kilka chwil później było już 8:3 po nieudanym ataku rywalek. O czas poprosił trener Adam Grabowski. Legionovia jednak nie zwalniała tempa (10:4, 13:5). Pilankom trudno było znaleźć antidotum na dobrze grające rywalki, skutecznie w polu zagrywki pracowała Maja Tokarska, działał także blok. Podopieczne Adama Grabowskiego zdobyły się na zryw i zbliżyły się na 12:15. Było to jednak chwilowe, podopieczne trenera Chiappiniego częściowo odbudowały wysokie  prowadzenie (18:13), asem serwisowym popisała się Stafford. Pilanki zbliżyły się na dwa oczka, ale Legionovia kontrolowała boiskowe wydarzenia i przyspieszyła tempa (22:16). Serią zagrywek popisała się Diana Dąbrowska, a skuteczna była Różański. Akcja Alicji Grabki dała Legionovii piłki setowe (24:18), rywalki obroniły dwie  z nich , po ataku Kubackiej było 24:20. Set zakończyła udaną  akcją Julie Oliveira Souza.

Po ataku Rivero było 2:0 dla Legionovii w trzeciej odsłonie. Pilanki jednak szybko wyrównały, a kilka chwil później po udanej kontrze prowadziły 6:4. Legionovia nie tylko odrobiła straty, ale po skończonym ataku Różański i bloku Tokarskiej przeważała 10:8. Udany atak dał przyjezdnym już wynik 12:9. Po błędzie w ataku legionowianek różnica stopniała do punktu. Gra toczyła się punkt, chociaż dobra seria zagrywek Kolety Łyszkiewicz pozwoliła jej ekipie wyjść na prowadzenie. Legionovia odrobiła straty, a po kiwce było już 18:16, a po nieudanym ataku Łyszkiewicz było 20:17 i przerwę zarządził Adam Grabowski. Nic to jednak nie dało, przyjezdne powoli zbliżały się do zwycięstwa w meczu. Pilanki walczyły i po akcji Skrzypkowskiej było już tylko 22:20. Atak w siatkę Kubackiej dał wynik 24:20 dla Legionovii. Gospodynie obroniły jednego meczbola, ale po chwili mecz zakończył  błąd Aliny Bartkowskiej.

MVP: Olivia Różański

Enea PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo 0:3
(23:25, 20:25, 21:25)

Składy zespołów: 
Enea PTPS:  Pelczarska (4), Skrzypkowska (11), Gądek (8), Ponikowska (2), Łyszkiewicz (11), Kubacka (5), Bodasińska (libero) oraz Gawlak (3), Wellna (2) i Bartkowska
Legionovia:  Tokarska (8), Oliveira Souza (8), Różański (18), Szczyrba (1), Stafford (8), Grabka (3), Kulig (libero) oraz Matejko, Dąbrowska, Zdovc Sporer i Rivero (5)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved