Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewna wygrana wrocławianek

TL: Pewna wygrana wrocławianek

OnlyBio Pałac Bydgoszcz i #VolleyWrocław rozpoczęły rywalizację o 7. miejsce w rozgrywkach TAURON Ligi w sezonie 2022/2023 w Bydgoszczy. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, jednak w końcówkach każdego z setów z lepszej strony pokazywały się wrocławianki i to one mogły cieszyć się z wygranej w trzech setach.

Początek starcia nie należał do najintensywniejszych. Trwała w miarę wyrównana gra, a obie ekipy wymieniały się atakami, a także błędami. Nie brakowało akcji w bloku. Po pojedynczym Regine Bidias prowadził #VolleyWrocław i to kontra Brazylijki zwiększyła przewagę do 10:8. Bydgoszczanki szybko doszły rywalki z wynikiem, blokowały coraz częściej, a dodatkowo coraz skuteczniejsza była Ewelina Żurowska. Jej pojedynczy blok dał Pałacowi prowadzenie 15:13, a kolejne bloki miejscowych tylko zwiększyły dystans (18:15). Trener Masek poprosił o czas, a chwila oddechu przyniosła skutek. Wrocławianki wróciły do gry, a w końcówce w pełni wykorzystały potknięcia rywalek i blokiem zamknęły całego seta.

Choć nadal toczyła się wyrównana walka, to bydgoszczanki były dokładniejsze. Pałac budował delikatną przewagę, a przyjezdne goniły wynik. Bardzo skuteczna była Pola Nowakowska, dzięki której miejscowe odskoczyły na 13:10. Wrocławiankom zdobywanie punktów nie przychodziło łatwo, ale powoli akcja po akcji zaczynały łapać swój rytm. Wszystko zmieniło się przy zagrywkach Anny Bączyńskiej. Punktowała bezpośrednio, jej zespół grał blokiem i w kontrach i nie tylko wyrównał, ale wysunął się na prowadzenie 21:18. Nie pomogły przerwy dla miejscowych. W ostatnich chwilach różnicę zwiększyły nieudane ataki Nowakowskiej, a jeden z nich dał ostatni punkt wrocławiankom.

W trzecim secie prowadzenie zmieniało strony boiska co trochę, ale to bydgoszczanki zaczęły przeważać. W ataku cały czas nie radziła sobie Julia Szczurowska, co było wodą na młyn dla Pałacu. Ten po kolejnym bloku na atakującej prowadził 9:7. Co prawda wrocławianki wyrównały ale miejscowe znowu zaczęły budować przewagę  – blokiem oraz po błędach rywalek (14:11). Choć przyjezdne próbowały, ich błędy uniemożliwiały zbliżenie się z wynikiem. Ponownie wszystko odmieniły zagrywki Bączyńskiej. Z przyjmującą w polu serwisowym ekipa gości znowu punktowała serią, a po długiej i ciekawej akcji, zakończonej atakiem Bidias, to ona była na prowadzeniu 20:19. Choć jeszcze jakiś czas bydgoszczanki walczyły, to udany blok dał przyjezdnym piłkę meczową, a od razu nieudany atak Nowakowskiej zakończył tę rywalizację.

MVP: Regiane Bidias

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 0:3
(21:25, 21:25, 22:25)

Pałac: Nowakowska (16), Żurowska (12), Lewandowksa (6), Różyńska (6), Ter Brugge (1), Bałdyga, Witkowska (libero) oraz Łyszkiewicz (3)
Volley: Bidias (15), Szczurowska (11), Witowska (10), Bączyńska (9), Pacak (8), Muhlsteinova, Saad (libero) oraz Stancelewska (2), Szady