Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewna wygrana wicemistrzyń Polski

TL: Pewna wygrana wicemistrzyń Polski

Wicemistrzynie Polski, siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów w stu procentach wywiązały się z roli faworyta starcia z zespołem z Bielska-Białej. Podopieczne trenera Stephane’a Antigi przeważały praktycznie w każdym elemencie i choć przeciwniczki momentami próbowały zbliżać się z wynikiem, to ich wygrana w każdym secie była niezagrożona.  Więcej na pewno po tym meczu spodziewał się zespół BKS-u Bostik,  który już nie raz pokazał, że potrafi grać dobrą siatkówkę.

Bielszczanki weszły w mecz bardzo mocno – dobrze spisywała się Dominika Pierzchała i BKS prowadził 3:0. Rozpoczęła się zacięta walka, pełna długich akcji. Obie ekipy różnie spisywały się w ataku, ale skuteczniejsze w ważnych akcjach były Jelena Blagojević i Gabriela Orvosova, a Developres zaczął budować przewagę. Przy bardzo dobrych zagrywkach Weroniki Centki do gry włączyła się Ann Kalandadze i różnica była już znaczna (14:8). Swoje w polu zagrywki dołożyła też Magdalena Jurczyk, a przyjezdne miały sporo problemów w ataku, co dało wynik 20:13. Nadal wiele akcji kończone było dopiero po którymś uderzeniu, a w końcówce uaktywniła się Weronika Sobiczewska. Przewaga miejscowych nie była jednak zagrożona i rzeszowianki po tym secie objęły prowadzenie w meczu.

Długie akcje zamykane blokami obu ekip otworzyły kolejną odsłonę. Paulina Damaske pokazała też swoje umiejętności w polu zagrywki, ale Blagojević szybko wyrównała stan po 5. Przyjezdne cały czas jednak pracowały nad przewagą. Dobrze spisywała się Sobiczewska, a także Martyna Borowczak. Miejscowe skutecznie goniły wynik, choć cały czas miały problem z utrzymaniem prowadzenia. Dopiero, gdy w kontrze uderzyła Centka, Developres wypracował drugi punkt przewagi (15:13).  W decydującym momencie jej zagrywka zwiększyła różnicę do stanu 21:17, miejscowe poszły za ciosem i po uderzeniu Blagojević wygrały także drugą partię.

Rzeszowianki po chwili przerwy wróciły bardzo zmotywowane i zdominowały od razu boisko. Świetnie spisywała się m.in. Kalandadze (4:0). Mimo że akcje były długie, na swoją korzyść rozstrzygała je drużyna z Rzeszowa (8:1). Damaske, Pierzchała i Borowczak po drugiej stronie siatki robiły, co mogły, ale Developres pilnował wyniku i nie pozwalał przeciwniczkom się za bardzo zbliżyć. Po bloku Blagojević i błędzie przyjezdnych było już 20:12. W końcówce BKS nie ustrzegł się pomyłek w ataku, co tylko ułatwiło ekipie gospodarzy zwycięstwo, a osiągnęła je po ataku Kalandadze.

MVP: Ann Kalandadze

Developres Bella Dolina Rzeszów – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0
(25:18, 25:21, 25:16)

Developres: Blagojević (17), Centka (8), Wenerska (1), Orvosova (4),  Kalandadze (19), Jurczyk (1), Szczygłowska (libero) oraz Obiała, Rapacz (6), Bińczycka
BKS: Pierzchała (7), Nowicka, Borowczak (7),  Majkowska (3), Damaske (11), Szczepańska-Pogoda, Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Chmielewska (1), Abramajtys (1),  Szymańska (2), Sobiczewska (7)