Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewna wygrana tarnowianek

TL: Pewna wygrana tarnowianek

Siatkarki Roleski Grupy Azoty Tarnów w meczu dziewiątej kolejki sezonu podejmowały przedostatnią ekipę tabeli TAURON Ligi– UNI Opole. Podopieczne Marcina Wojtowicza zapisały na swoim koncie pewne zwycięstwo. Tarnowianki nie dały rywalkom szans na ugranie ani jednej partii i tylko w pierwszej pozwoliły im na przekroczenie bariery 20 punktów.

Początek meczu należał do UNI, które po błędach rywalek i asie serwisowym Vivian Pellegrino odskoczyło od rywalek na 6:2. Te do walki poderwał blok, a dzięki zbiciom Katarzyny Marcyniuk stosunkowo szybko wróciły do gry (8:8). W kolejnych minutach to tarnowianki zaczęły dochodzić do głosu. Asa serwisowego dołożyła Marcyniuk, a po błędzie w ataku Anastasiji Krajduby beniaminek prowadził już 16:11. Wówczas przebudziły się opolanki, które przy zagrywce Lany Conceicao zaczęły odrabiać straty, a po kontrze Kingi Stronias doprowadziły do remisu. Obie drużyny przy stanie 20:20 weszły w decydującą część premierowej odsłony. W niej przyjezdne popełniały więcej błędów, a udana kontra Wiktorii Kowalskiej przypieczętowała zwycięstwo gospodyń w pierwszym secie (25:22).

W pierwszej fazie drugiej partii oba zespoły szły łeb w łeb, ale udane zbicia Świstek i Julii Gierasimowej spowodowały, że to tarnowianki zaczęły dochodzić do głosu. Po asie serwisowym Marty Łyczakowskiej prowadziły już 10:5. Przy zagrywce Natalii Kecher UNI odrobiło część strat, ale wciąż na prowadzeniu były gospodynie, które dzięki dobrej postawie Marcyniuk kontrolowały wynik (15:11). Przyjezdne walczyły, a za sprawą Conceicao udało im się zbliżyć do przeciwniczek na 17:18, ale na więcej nie było ich stać. Im bliżej końca seta, tym beniaminek prezentował się skuteczniej na siatce, na której wyróżniały się Marcyniuk i Kowalska, a w UNI wyraźnie brakowało liderki (22:17). W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dołożyła jeszcze Gabriela Ponikowska, a druga część spotkania padła łupem gospodyń (25:19).

W trzecim secie podopieczne Marcina Wojtowicza nie zamierzały zwalniać tempa. Po kontrze Kowalskiej już na jego początku odskoczyły od rywalek na 4:1. W ataku zaczęła mylić się Oliwia Sieradzka, a skuteczne akcje Świstek powodowały, że tarnowianki kontrolowały wynik (9:5). Po drugiej stronie siatki dwoiła się i troiła Stronias, ale inicjatywa była po stronie beniaminka (13:7). Przytrafiło mu się kilka błędów, a po zbiciu Conceicao opolanki zbliżyły się na 14:17. Później jednak w ataku przypomniała o sobie Marcyniuk, a dzięki blokowi Ponikowskiej gospodynie przybliżały się do sukcesu (22:17). W końcówce opolankom przytrafiły się jeszcze błędy, a czapa Łyczakowskiej przypieczętowała wygraną beniaminka 25:18.

Roleski Grupa Azoty Tarnów – UNI Opole 3:0
(25:22, 25:19, 25:18)

Roleski: Marcyniuk (14), Łyczakowska (3), Gierasimowa (7), Świstek (10), Ponikowska (13), Kowalska (16), Żurawska (libero) oraz Szczepańska i Rybak
UNI: Stronias (12), Conceicao (10), Pellegrino (6), Kecher (5),  Makarowska-Kulej, Krajduba (7), Adamek (libero) oraz Janicka i Sieradzka (2)