Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewna wygrana MKS-u

TL: Pewna wygrana MKS-u

fot. Michał Szymański

W 20. kolejce TAURON Ligi zespół Energa MKS Kalisz podjął drużynę #VolleyWrocław. Od początku spotkania na boisku gorzej radziły sobie wrocławianki, u których w składzie zabrakło Anny Bączyńskiej. Bardzo dobrze tą sytuację wykorzystały siatkarki z Kalisza, które szybko przejęły kontrolę nad meczem i bez większych problemów wygrały za trzy punkty. 

Kaliszanki rozpoczęły mecz lepiej i po udanym bloku prowadziły 3:1. Wrocławianki miały problemy w przyjęciu, co przekładało się też na atak. Po kontrze Zuzanny Kuligowskiej MKS zwiększył więc prowadzenie (6:3), ale Lucie Muhlsteinova dwoma zagrywkami szybko wyrównała po 7. Wrocławianki miały swoje szanse, ale m.in. Julia Szczurowska uderzyła w aut, natomiast kontra z obiegnięcia Karoliny Fedorek przywróciła trzypunktową nadwyżkę miejscowych (11:8). Szczurowska kontrą zminimalizowała niedługo później straty, ale Fedorek serwisem znowu pozwoliła MKS-owi odskoczyć (13:10). Cały czas to im lepiej układała się gra, przewaga rosła (17:13), ale serwisy Joanny Pacak ponownie zaczęły zmieniać sytuację na boisku i ekipa gości zbliżyła się na 16:17. Kiedy trzeba była dwa punkty serwisem zdobyła Aleksandra Rasińska i znowu to MKS był na fali (21:17). Mądra akcja Karoliny Drużkowskiej dała ekipie gopodarzy piłkę setową, a następnie z przechodzącej piłki to ona zamknęła seta.Początek kolejnej odsłony należał do skutecznej Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, a MKS prowadził 4:1 i grę przerwał trener Masek. Nic to nie dało, a jego zespół nadal sobie nie radził, zwłaszcza, gdy w polu zagrywki stanęła Efimienko-Młotkowska (10:2). Jedna udana zagrywka Regine Bidias niewiele wniosła do gry. MKS kierował grą, tak jak chciał, mimo że #VolleyWrocław zaczął odpowiadać udanymi akcjami. Po uderzeniu ze środka miejscowe prowadziły 17:9 i były bliskie wygranej w secie. Nie pozwoliły sobie już zagrozić i pewnie zmierzały do zapisania seta na swoim koncie. W końcówce szkoleniowiec kaliszanek pozwolił sobie na podwójną zmianę, a rozbite wrocławianki nie mogły nadal punktować. Po kontrze Drużkowskiej było już 23:13, a błąd rywalek dał im piłkę setową. Partię zamknął blok kaliszanek.

Choć wrocławianki cały czas się starały, blokiem grała Dominika Witowska, to jednak MKS miał to decydujące słowo i delikatnie prowadził. Przyjezdne cały czas jednak trzymały się blisko i pilnowały swoich ważnych akcji (6:6). Gdy jednak autowym atakiem długą akcję zakończyła Bidias, zagrywką punktowała Alicja Grabka i znowu pomyliła się Brazylijka miejscowe prowadziły 12:7.  Atak wrocławianek próbowała trzymać na dobrym poziomie Szczurowska, ale to było za mało, bowiem blokiem zagrała Grabka i MKS był już bliski wygranej w całym meczu (18:15). Wrocławianki nie wykorzystywały swoich szans, głównie Szczurowska w ataku, dzięki czemu kaliski zespół utrzymywał przewagę i gdy zatrzymał jej kontrę było już 21:18.  Różnica utrzymywała się, w dodatku kaliszanki w końcówce zagrały blokiem i miały piłkę meczową przy stanie 24:20, a starcie zakończyło się od razu – zbiciem Fedorek.

MVP: Izabela Lemańczyk

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 3:0
(25:19, 25:14, 25:20)

Składy zespołów:
MKS: Fedorek (17), Rasińska (15), Drużkowska (12), Kuligowska (5), Efimienko-Młotkowska (5), Grabka (4), Lemańczyk (libero) oraz Wawrzyniak, Cygan, Bartkowska
#Volley: Szczurowska (16), Bidias (10), Witowska (5), Pacak (4), Muhlsteinova (3), Cembrzyńska (2), Saad (libero) oraz Chorąża (2), Stancelewska, Szady

Zobacz również:
Wyniki i tabela TauronLigi w sezonie 2022/2023

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę