Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewna wygrana bydgoszczanek we własnej hali

TL: Pewna wygrana bydgoszczanek we własnej hali

W meczu 16. kolejki TAURON Ligi ekipa Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz spotkała się z Energą MKS Kalisz. W pierwszych dwóch setach podopieczne trenera Piotra Mateli w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia, zaś w trzeciej partii musiały nieco powalczyć, ale i tak zainkasowały pewny komplet trzech punktów. MVP została wybrana Magdalena Mazurek.

Pierwszy punkt w tym meczu zdobyła Ewelina Żurowska, w polu zagrywki dobrze prezentowała się Regiane Bidias, zaś kaliszanki były kompletnie pogubione. Przy stanie 0:4 swoje zawodniczki do siebie przywołał Jacek Pasiński, a po czasie ze środka zapunktowała Weronika Centka. Kaliszanki odrabiały straty i po akcji Aleksandry Gromadowskiej zbliżyły się na jedno oczko. Blok na Żurowskiej spowodował, że na tablicy pojawił się remis 5:5. Bydgoszczanki jednak znów wypracowały sobie kilka oczek zapasu dzięki zagrywce Dascalu. Kiedy ta zawodniczka dołożyła udany atak, było już 11:7 dla Pałacu. Kaliszanki starały się walczyć i odrabiać straty, pracowały zagrywką,  a  w ataku nie zawodziła Monika Gałkowska (14:11)., cały czas jednak to gospodynie przeważały kilkoma oczkami. Kiedy zadziałał bydgoski blok, zrobiło się 20:15 i o czas poprosił trener Jacek Pasiński. Gospodynie w pełni kontrolowały wydarzenia w tym secie i kiedy dwa razy z  rzędu zablokowały Szperlak było już 23:15. Set zakończył się zepsutą zagrywką Eweliny Polak.

Po ataku Marty Ziółkowskiej Pałac prowadził w drugiej odsłonie 3:0, dobrze zagrywką pracowała także Dascalu (5:1). Szereg niedokładności w ekipie przyjezdnych  spowodował, że podopieczne Jacka Pasińskiego przegrywały już 3:11. Poderwały się jednak do walki i zbliżyły na 14:13 po akcji Gromadowskiej. Pałacanki przy zagrywce Dascalu odbudowały prowadzenie (19:14).Kaliszanki także odpowiedziały serią i  zbliżyły się na 19:17.  Po ataku Bidias było już jednak 21:18 dla podopiecznych Piotra Mateli, a dobra gra blokiem dała im juć piłki setowe (24:19). Set zakończył się niedokładną akcją kaliszanek.

Trzeciego seta od prowadzenia 2:0 rozpoczęły gospodynie, ale rywalki wykorzystując błąd po stronie Pałacu szybko wyrównały na 2:2. Wynik oscylował wokół remisu przez dłuższy czas,  Kiedy jednak Pałac odskoczył na 14:12, a przy zagrywce Bidias już na 18:14  powoli wszystko wydawało się zmierzać do zakończenia meczu. Kaliszanki jednak zerwały się  i  po akcji Szperlak zbliżyły się na 18:17,a  kiedy zagrywki Szperlak nie przyjęła Monika Jagła, na tablicy pojawił się remis 19:19. Po ataku Bidias bydgoszczanki miały piłki meczowe (24:22)

MVP:  Magdalena Mazurek

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz  – Energa MKS Kalisz 3:0
(25:16, 25:19, 25:23)

Pałac: Dascalu (17), Ziółkowska (12), Hawryła (9), Mazurek (2), Żurowska (2), Bidias (16), Jagła (libero) oraz Mucha (3)
MKS: Ptak (6), Szperlak (6), Centka (6), Gromadowska (8), Gałkowska (13), Polak, Łysiak (libero) oraz Bednarek (2), Szczurowska, Papszun (1), Kucharska (1)