Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewna wygrana Budowlanych w Pile

TL: Pewna wygrana Budowlanych w Pile

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021 zapisały na swoim koncie siatkarki Grot Budowlanych Łódź. W Pile podopieczne Błażeja Krzyształowicza w meczu 5. kolejki TAURON Ligi pokonały 3:0 Eneę PTPS. Łodzianki kontrolowały spotkanie, pewnie ogrywając rywalki w poszczególnych setach do 22, 21 i 19. Dla pilanek była to trzecia porażka z rzędu, a o tym, jak obstawiać wyniki ich kolejnych meczów można dowiedzieć się ze strony sportbonusowy.pl.

Na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszły łodzianki po ustawieniu skutecznego bloku przez Małgorzatę Lisiak. Gospodynie nie potrafiły zrobić przejścia przy zagrywce Zuzanny Góreckiej i dopiero kiwka na lewej flance Marty Wellny sprawiła, że reprezentantka Polski opuściła pole serwisowe (4:7). Miejscowe miały problemy z kończeniem posyłanych do nich piłek, ale nieźle spisywały się w elemencie zagrywki, przez co odrobiły część strat (10:12). Kolejna ,,czapa”, tym razem na Natalii Skrzypkowskiej, pozwoliła ekipie Błażeja Krzyształowicza powrócić do bezpiecznej przewagi. Wydawało się, że przyjezdne kontrolowały całkowicie to spotkanie, a każda próba ich dogonienia była natychmiast odpierana. Kiedy tylko pilanki kończyły swoje akcje, dotrzymywały kroku rywalkom, a kolejny dobry serwis Sylwii Kucharskiej pozwolił im się zbliżyć na trzy oczka. Po trafieniu Wellny różnica zmalała do dwóch, ale do końca premierowej odsłony meczu brakowało przyjezdnym tylko czterech punktów. Siatkarki PTPS-u dzielnie broniły piłek setowych, ale przy jednej z obron dotknęły siatki i w pierwszej partii musiały uznać wyższość rywalek.

Trzy błędy własne łodzianek sprawiły, że rozpoczęły drugą część tego pojedynku od stanu 1:3. Szybko jednak wyrównały, gdyż dobrze grały blokiem. W początkowym fragmencie seta gra oscylowała wokół remisu, a każda próba ucieczki była natychmiast niwelowana. Dobre zawody rozgrywała Judyta Gawlak, która w trzech kolejnych próbach okazała się skuteczna (12:11). Kiedy tylko pilanki miały problemy w ataku od razu wykorzystywały to ich rywalki, które w jednym ustawieniu zapunktowały trzykrotne (15:13). Poprawa skuteczności na skrzydłach od razu spowodowała odwrócenie wyniku, ale punkty w tym fragmencie seta zdobywane były seriami i kolejne trzy wylądowały na koncie Budowlanych (18:16). Decydująca dla losów tego seta okazała się wymiana na 18:21, kiedy to błąd nieczystego zagrania został odgwizdany siatkarkom Adama Grabowskiego. Po czasie spudłowała Marta Wellna i sytuacja miejscowych stawała się coraz trudniejsza. Do końca partii nic się już nie zmieniło i po trafieniu z prawego skrzydła przez Veronice Jones-Perry przyjezdne wygrały ją do 21.

Trzy pierwsze punkty w trzecim secie padły łupem gospodyń. Z prowadzenia pilanki nie cieszyły się długo, gdyż ładna kiwka w środek boiska Zuzanny Góreckiej sprawiła, że zrobiło się po 4. Dobre bloki Sonii Kubackiej pozwoliły uzyskać jej drużynie dwa oczka przewagi, ale tym samym elementem odpowiedziała Anna Lewandowska i ponownie był remis. Miejscowe utknęły w jednym ustawieniu i nawet czas wzięty przez trenera Grabowskiego nic nie pomógł. Seria dobrych zagrywek Małgorzaty Lisiak trwała w najlepsze, a pilanki zawodziły w pierwszym uderzeniu. Kiedy już ,,ruszyły” to punktowały naprzemiennie ze swoimi przeciwniczkami, a nawet zbliżyły się do nich na dwa oczka, ale po raz kolejny wyższy bieg włączyły zawodniczki z Łodzi i po trafieniu Jones-Perry zrobiło się 19:14. Wydawało się, że losy tego meczu są już rozstrzygnięte i przyjezdne nie pozwolą odebrać sobie zwycięstwa. W końcówce seta zatrzymana została jeszcze Marta Wellna, a w ataku pomyliła się Judyta Gawlak (17:24). Całe spotkanie zakończyło mocne zbicie najlepszej zawodniczki tego meczu, czyli Anny Lewandowskiej, po którym siatkarki Grota Budowlanych mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w TAURON Lidze.

MVP: Anna Lewandowska

Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 0:3
(22:25, 21:25, 19:25)

PTPS: Gawlak (11), Skrzypkowska (9), Wellna (8), Kubacka (9), Kucharska (1), Łyszkiewicz (9), Bodasińska (libero) oraz Pelczarska, Gądek, Bartkowska (4), Pawłowska (libero)
Budowlani: Nowicka (1), Lisiak (8), Lewandowska (12), Górecka (14), Jones-Perry (15), Fedusio (11), Stenzel (libero)