Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Trzysetowe zwycięstwo BKS-u z Jokerem Świecie

TL: Trzysetowe zwycięstwo BKS-u z Jokerem Świecie

Pewne zwycięstwo zapisały na swoim koncie siatkarki BKS-u Bostik Bielsko-Biała, które w meczu 11. kolejki TAURON Ligi pokonały Jokera Świecie. Bielszczanki wygrały spotkanie bez straty seta. Najbardziej wyrównana była druga partia pojedynku, w której podopieczne Bartłomieja Piekarczyka triumfowały dopiero po grze na przewagi – 28:26.

Trzy pierwsze punkty zapisały na swoim koncie gospodynie. Z prowadzenia nie cieszyły się długo, gdyż autowe uderzenie Dominiki Witowskiej doprowadziło do remisu po 4. Od tego momentu żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie choćby dwupunktowej przewagi i dopiero skończony kontratak przez Gabrielę Orvošovą sprawił, że było 12:10. Dodatkowo kiedy Joanna Sikorska popełniła błąd techniczny różnica ta jeszcze wzrosła, ale dwa udane zagrania Katarzyny Marcyniuk zniwelowały ją do oczka. Świetna seria bloków po stronie BKS-u Bostik oraz dobra gra Andrei Kossanyiovej sprawiły, że na tablicy wyników zrobiło się 18:14. Od tego momentu bielszczanki wyraźnie przyspieszyły i po asie serwisowym Martyny Świrad prowadziły 20:15, a po czapie Witowskiej nawet 21:15. Do końca seta nic się już nie zmieniło. Świetna gra blokiem okazała się być receptą miejscowych na wygranie premierowej partii, którą zakończyło mocne zbicie Kossanyiovej.

Dwa dobre zagrania Gabrieli Orvošovej otworzyły drugiego seta. Bielszczanki nie potrafiły utrzymać przewagi i po autowych uderzeniach Aleksandry Kazały zrobiło się po 4. Dodatkowo utknęły przy zagrywce Pauliny Brzoski, kiedy straciły pięć punktów z rzędu. Stało się to w dużej mierze dzięki Brzosce oraz Magdalenie Jurczyk, która dobrze radziła sobie na siatce. Ponadto środkowa ze Świecia zatrzymała Kossanyiovą i sytuacja siatkarek Jokera była coraz lepsza (12:7). Straty zostały nieco zniwelowane po wykorzystaniu kontry przez Orvošovą, ale chwilę później Martyna Świrad nie trafiła w pomarańczowe i ponownie wynosiły one pięć oczek. Trener Bartłomiej Piekarczyk dokonał podwójnej zmiany, która poderwała gospodynie do walki jeszcze w tej partii. W efekcie w jednym ustawieniu udało im się nawiązać kontakt punktowy (15:16) i gdy wydawało się, że zaraz nastąpi wyrównanie Adrianna Kukulska posłała asa serwisowego i dystans między zespołami zwiększył się (19:16). W końcówce seta przyspieszyły przyjezdne, gdy najpierw w bloku, a następnie z przechodzącej piłki popisała się Jurczyk. Kiedy wydawało się, że nic się już w nim nie wydarzy ekipa ze Świecia zacięła się w ofensywie i wszystko miało rozstrzygnąć się podczas gry na przewagi. W niej zawodniczki Marcina Wojtowicza popełniły proste błędy i po mocnym zbiciu Świrad przegrywały już 0:2.

Początek trzeciego seta miał bardzo wyrównany przebieg. Prowadzący zmieniał się, ale nikt nie potrafił wypracować sobie przewagi. Po ataku z obiegnięcia Martyny Świrad bielszczanki miały dwa oczka więcej, a gdy dodatkowo Joanna Sikorska trafiła w antenkę nawet trzy. Siatkarki ze Świecia po efektownym bloku Wiktorii Kowalskiej zniwelowały różnicę do punktu, ale chwilę później Aleksandra Kazała trafiła zagrywką i ponownie dystans między zespołami wzrósł. Przegrana poprzednia partia wyraźnie podłamała zawodniczki beniaminka, a gospodyniom dodała energii. Widać to było w drugiej części seta, gdy wynik wyraźnie ,,rozjechał się”. Skończona krótka przez Świrad, seria autowych zagrań przyjezdnych i do tego as serwisowy Świrad zwiększył dystans do sześciu oczek. Jednak i zawodniczkom spod Dębowca zdarzył się przestój, gdy za linią dziewiątego metra pojawiła się Katarzyna Marcyniuk. Po dotknięciu siatki przez Dominikę Witowską zrobiło się 21:18, ale na doprowadzenie do remisu było już za mało czasu. Całe spotkanie zakończył dobry atak Gabrieli Orvošovej, po którym gospodynie mogły cieszyć się ze zgarnięcia kompletu punktów, co pozwoliło im umocnić się na piątym miejscu w tabeli TAURON Ligi.

MVP: Aleksandra Kazała

BKS Bostik Bielsko-Biała – Joker Świecie 3:0
(25:19, 28:26, 25:22)

BKS: Kazała (11), Kossanyiova (16), Świrad (11), Orvošová (13), Witkowska (8), Gajewska (2), Drabek (libero) oraz Drużkowska, Wawrzyniak, Dąbrowska, Szczygłowska (libero)
Joker: Urbanowicz, Marcyniuk (7), Kukulska (14), Sikorska (5), Wenerska (1), Jurczyk (13), Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz (1), Brzoska (3), Kowalska (3), Muszyńska (1), Urban (1), Nowacka (libero)