Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pałac wykorzystał słabość Budowlanych i zgarnął komplet oczek

TL: Pałac wykorzystał słabość Budowlanych i zgarnął komplet oczek

fot. Michał Szymański

W ramach 20. kolejki TAURON Ligi Grot Budowlani Łódź podejmowali we własnej hali Pałac Bydgoszcz. Premierowa odsłona zakończyła się wysoką wygraną przyjezdnych, które wykorzystały bardzo niską skuteczność łodzianek na skrzydłach. Po zmianie stron warunki wciąż dyktowały siatkarki Pałacu, choć przeciwniczki tym razem odrobiły w końcówce kilka oczek. Trzeci set dostarczył o wiele więcej emocji, w decydującym momencie był remis po 23. Walka trwała do ostatnich minut, Budowlanym jeszcze udało się przedłużyć rywalizację. Ostatecznie to Pałac mógł się cieszyć z kompletu punktów.Budowlane rozpoczęły spotkanie w nieco zmienionym składzie – Veronica Jones-Perry była na przyjęciu, na ataku Paulina Damaske, a w kwadracie pozostały Małgorzata Lisiak oraz Zuzanna Górecka. Wykorzystały to bydgoszczanki, które objęły prowadzenie przy zagrywce Magdaleny Hawryły (6:1). Błąd Oliwii Poredy powiększył dystans do sześciu punktów (10:4). Pomyłek nie wystrzegały się również przyjezdne i gdy w aut zaatakowała Alexandra Dascalu, później podobnie zagrała Hawryła, a kontrę wykorzystała Veronica Jones-Perry łodzianki traciły tylko dwa punkty (11:13). Siatkarki Pałacu nie pozwoliły im jednak na więcej, po mocnym uderzeniu i asach serwisowych Dascalu, a także bloku na Paulinie Damaske oraz Monice Fedusio podopieczne trenera Piotra Mateli odbudowały przewagę (20:12). Obraz gry nie zmienił się w końcówce, atak w aut Jones-Perry dał bydgoszczankom piłki setowe, a trzecią z nich wykorzystała Dascalu (25:18).

Niezrażone wysoką porażką w premierowej odsłonie, w drugiej partii łodzianki jako pierwsze objęły prowadzenie po asie serwisowym Fedusio (3:1). Pałac szybko przejął jednak inicjatywę po atakach Regiane Bidias oraz Eweliny Żurowskiej, a także błędach gospodyń (5:3). Gdy zatrzymana została Damaske, Budowlane popełniły błąd ustawienia, a asa serwisowego dołożyła Żurowska, przewaga bydgoszczanek wzrosła (9:4). Dwa podwójne odbicia Agaty Michalewicz, kontra wykorzystana przez Jones-Perry oraz nieporozumienie między Bidias a Żurowską sprawiły, że chwilę później było już po 9. Wtedy ciężar gry wzięła na siebie Bidias i głównie za sprawą jej zagrań przyjezdne odbudowały przewagę (16:10). Różnicę zmniejszył nieznacznie as serwisowy Justyny Kędziory, ale podopieczne trenera Mateli nie pozwoliły przeciwniczkom na doprowadzenie do wyrównania i zwyciężyły po bloku na Fedusio (25:21).

W trzeciej partii trener Błażej Krzyształowicz powrócił do podstawowego składu – seta rozpoczęły Zuzanna Górecka oraz Małgorzata Lisiak, a Jones-Perry z przyjęcia przeszła na atak. Jako pierwsze prowadzenie objęły jednak bydgoszczanki po uderzeniu Marty Ziółkowskiej oraz błędzie Lisiak (3:1). Budowlane szybko przejęły inicjatywę za sprawą pomyłek rywalek i skutecznych akcji Fedusio oraz Jones-Perry (6:4). Po ataku Dascalu, a także aucie Jones-Perry było już po 6. Gra toczyła się punkt za punkt, dopiero błąd Michalewicz i uderzenie Fedusio pozwoliły łodziankom ponownie objąć nieznaczne prowadzenie (13:11). Nie zdołały utrzymać go zbyt długo, Pałac doprowadził do wyrównania dzięki zagraniu Ziółkowskiej i błędzie Weroniki Centki (14:14). Zacięta walka punkt za punkt trwała do samego końca seta, ostatecznie w grze na przewagi lepsze okazały się gospodynie po ataku Fedusio i bloku na Żurowskiej (28:26).

Wygrana bardzo dobrze podziałała na łodzianki, które mocno otworzyły czwartą partię, budując znaczną przewagę przy zagrywce Fedusio (8:2). Po stronie Pałacu na boisku pojawiła się Magdalena Mazurek, która wprowadziła więcej spokoju do zespołu, dzięki czemu zdołał on odrobić część strat (8:10). Gdy Lisiak zatrzymała Dascalu, a błąd popełniła Bidias, Budowlane ponownie odskoczyły (12:8), jednak dwie akcje Żurowskiej pozwoliły bydgoszczankom złapać kontakt punktowy (11:12). Po skutecznym zbiciu Ziółkowskiej i kiwce Mazurek udało im się natomiast wyrównać (17:17). Autowe uderzenie Jones-Perry i zablokowanie jej przez Hawryłę, a także kontry wykorzystane przez Bidias dały przyjezdnym przewagę (22:18). Nie pozwoliły już wyrwać sobie zwycięstwa z rąk, mocny atak Dascalu dał im piłki meczowe, a triumf przypieczętowało zagranie Żurowskiej (25:21).

MVP: Alexandra Dascalu

Grot Budowlani Łódź – KS Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 1:3
(18:25, 21:25, 28:26, 20:25)

Składy zespołów:
Budowlani: Jones-Perry (15), Fedusio (14), Centka (6), Lewandowska (5), Damaske (3), Poreda, Stenzel (libero) oraz Lisiak (9), Górecka (6), Kędziora (1) i Michalak
Pałac: Dascalu (18), Żurowska (18), Bidias (18), Ziółkowska (12), Hawryła (6), Michalewicz (3), Jagła (libero) oraz Mazurek (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved