Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pałac walczył, ale świetna seria ŁKS-u trwa

TL: Pałac walczył, ale świetna seria ŁKS-u trwa

Pałac dobrze pokazał się w pierwszym secie meczu z ŁKS-em Łódź, jednak niewykorzystane sytuacje w ważnych momentach spowodowały, że to przyjezdne objęły prowadzenie. W drugim secie było jeszcze więcej walki, bydgoszczanki prezentowały naprawdę ciekawą siatkówkę. Doświadczenie ŁKS-u okazało się kluczowe, w końcówce popełnił mniej błędów. Podopieczne Alessando Chiappiniego utrzymywały wysoką dyspozycję i odniosły trzynaste zwycięstwo z rzędu w TAURON lidze.

Po asie Lewandowskiej było 2:0 dla Pałacu, ale ŁKS wyrównał po zagrywce Lany Scuki. Faworytki szybko zaczęły budować przewagę. Kiedy zablokowana została Lewandowska, było 8:5 dla ŁKS. Bydgoszczanki zbliżyły się na jeden punkt, po ataku Eweliny Żurowskiej było 10:11. Oba zespoły do pewnego momentu były w kontakcie punktowym, walki nie brakowało. W końcówce jednak dobra zagrywka Aleksandry Gryki i skuteczność ataku jej koleżanek, m. in. Zuzanny Góreckiej pozwoliła łodziankom odskoczyć na 21:15. Wynik seta na 25:18 ustaliła udanym atakiem Zuzanna Górecka.

W drugim secie przy zagrywce Lany Scuki ŁKS odskoczył na 5:2. Gospodynie wyrównały na 7:7 po udanej akcji przy siatce Kingi Rożyńskiej. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, gdy przyjezdne po ataku Kamili Witkowskiej odskoczyły na 14:12. Sprawy w swoje ręce wzięła Ewelina Żurowska, jej atak i zagrywka dały remis 14:14. Poderwało to gospodynie do walki, punktowała Ter Brugge i zrobiło się 19:17. Po akcji Kamili Witkowskiej na tablicy pojawił się remis 22:22. Ostatecznie błędy w ataku bydgoszczanek spowodowały, że ŁKS objął prowadzenie w meczu 2:0.

W trzeciej partii ŁKS w ustawieniu z dobrze serwującą Gryką odskoczył na 6:2. Przyjezdne na chwilę powiększyły przewagę do pięciu oczek, ale Pałac się nie poddawał, zbliżył się na 8:10. ŁKS szybko odbudował swoje prowadzenie, ataki Hryszczuk oraz Julity Piaseckiej oraz kolejny dobry serwis Gryki dały już wynik 17:11. Bydgoszczanki za sprawą Eweliny Żurowskiej i Poli Nowakowskiej wygrały wprawdzie trzy kolejne akcje, ale to ŁKS kroczył po wygraną 3:0. Po akcji Piaseckiej było 19:14. Gospodynie starały się odrabiać straty, ale po ataku z lewej flanki Lany Scuki to ŁKS miał piłki meczowe (24:20), w kolejnej akcji spotkanie zakończyła atakiem ze środka Aleksandra Gryka.

MVP: Roberta Ratzke

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(18:25, 23:25, 20:25)

Pałac: Żurowska (16), Nowakowska (9), Ter Brugge (8), Różyńska (7), Lewandowska (4), Bałdyga (1), Witkowska (libero)
ŁKS: Gryka (11), Scuka (11), Hryszczuk (9), Górecka (7), Alagierska-Szczepaniak (5), Ratzke, Maj-Erwardt (libero) oraz Piasecka (6), Witkowska (5), Diouf (1), Gajer